Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas “sabiedriskais” medijs LSM, kas atrodas valsts pārziņā un pārtiek no nodokļu maksātāju naudas, ir neizpratnē, ka pēc tam, kad tas pieprasīja sniegt pilnu informāciju par Covid-19 vakcīnu iegādi, Jāņa Citskovska (attēlā) vadītā Valsts kanceleja ir mainījusi tā "varai pietuvināta medija" statusu un atteikusi pieeju tā sauktajam valdības informācijas “e-portfelim”. Publicējam šī medija pārstāvja Ivo Leitāna sociālajā tīklā Twitter sniegto pārskatu par notikušo un lūgumu iejaukties premjeru Krišjāni Kariņu:

„Labdien, @Brivibas36, konkrēti Valsts kanceleja! Šis būs informācijas atklātībai veltīts pavediens. Varbūt @krisjaniskarins arī būs interesanti.

"Vēsturiski e-portfeļa lietotāju tiesības ir piešķirtas ne tikai Ministru kabineta locekļiem, bet arī vairākām citām valsts pārvaldes amatpersonām, sociālajiem partneriem, mediju pārstāvjiem (..)" raksta pati Valsts kanceleja, kas tagad atteicās piešķirt paroli portālam LSM.

Kāpēc? Tā kā "esošā sistēma ir tehniski novecojusi un tās uzturēšanā resursi vairs notiek ieguldīti, kā arī to, ka Tiesību aktu projektu portāla izstrādes ietvaros noslēgumam tuvojas darbs pie jauniem risinājumiem, “e-portfeļa” lietotāju loku vairāk paplašināt nav paredzēts."

Ko īsti nozīmē "noslēgumam tuvojas darbs pie jauniem risinājumiem", īsti nav skaidrs. Varbūt VK domā par šo projektu https://mk.gov.lv/lv/projekts/vienotais-tiesibu-aktu-projektu-izstrades-un-saskanosanas-portals-tap-portals (Īstenošana: 2018. gada 8. janv. - 2021. gada 7. jūlijs)

Tas nozīmē, ka, iespējams, @Brivibas36 portālu LSM aicina vēl 5 mēnešus darīt šādi: "Tā kā Ministru kabineta sēdes darba kārtība pēc apstiprināšanas ir pieejama Ministru kabineta tīmekļvietnē, aicinām tajā sekot sēdes darba kārtībā iekļautajiem jautājumiem."

Tie, kam ir pieeja e-portfelim, labi zina: informācijas apjoms, kas ir pieejams MK lapā, ir daudzreiz mazāks nekā e-portfelī redzamais. Tāpēc cerēsim, ka @krisjaniskarins palūgs Citskovska kungam padomāt, vai šāda attieksme veicina uzticību valdības darbam. Paldies par uzmanību!”

Novērtē šo rakstu:

71
10