Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

„Mīklu konkursā ģimenei Greizie rati piedalās ģimene, kura min deviņas klausītāju atsūtītās mīklas,” – tā vēl pirms dažām nedēļām bija minēts šī Latvijas „sabiedriskā” radio raidījuma publiskajā aprakstā. Tagad, kad Latvijas radio vadībai nācies mēģināt izskaidrot, kādu iemeslu dēļ uz raidījumu tieši drukātajiem medijiem nozīmīgajās gada abonēšanas kampaņas beigās bija uzaicināta īpatna „ģimene” – trīs AS Cits medijs darbinieki, ļaujot viņiem netieši reklamēt izdevumu Ir, raidījuma apraksts ir mainīts: ģimenes vietā nu ir nākusi „radošā ģimene”.

Vēl decembra beigās Latvijas radio interneta mājas lapā sniegts šāds raidījuma Greizie rati apraksts: „Mīklu konkursā ģimenei Greizie rati piedalās ģimene, kura min deviņas klausītāju atsūtītās mīklas. Desmito mīklu uzdod iepriekšējā Greizajos ratos viesojusies ģimene. Minēšanas beigās balvas saņem gan uzaicinātā ģimene, gan mīklu autori.

Raidījuma viesus arī aicina muzicēt, dziedāt, skaitīt dzeju vai stāstīt interesantus piedzīvojumus. Katra raidījuma beigās noskaidro asprātīgāko un skanīgāko mīklu. Tās apkopo un vēlreiz min īpašos svētku raidījumos. Greizie rati apvieno ģimeni kā vienu komandu, daudzinot tās spēku un radošās spējas.”

Taču pagājušā gada 22. decembrī minētajā raidījumā piedalījās nevis tradicionāla ģimene, kā norādīts raidījuma aprakstā, bet gan savdabīgs veidojums - trīs AS Cits medijs darbinieki, no kuriem viens ir arī šīs kompānijas līdzīpašnieks. Tas bija Pauls Raudseps, kas iepriekš guvis ievērību ar to, ka bija saņēmis naudu no Ilmāra Rimšēviča vadītās Latvijas Bankas par tai sniegtiem pakalpojumiem.

Pēc šī raidījuma izskanēšanas, kas lika domāt par slēptu viena konkrēta izdevuma reklāmu „sabiedriskajā” radio, par kuru turklāt nav samaksāts, Latvijas radio vadībai tika nosūtīts informācijas pieprasījums ar šādiem jautājumiem:

1) kādu iemeslu dēļ minētajā raidījumā piedalījās nevis ģimene, bet gan kādas komercsabiedrības darbinieki – vīrietis un divas sievietes, kurus, cik zināms, nesaista ģimeniskas saites Latvijas normatīvo aktu izpratnē?

2) kuri konkrētie Latvijas Radio darbinieki pieņēma lēmumu par šādu risinājumu, kas neatbilst raidījuma aprakstam?

3) kādu iemeslu dēļ minētās komercsabiedrības darbiniekiem raidījuma laikā tika dota iespēja reklamēt komercsabiedrības produktu – drukātu izdevumu?

4) vai par minēto reklamēšanas iespēju komercsabiedrība sniedza VSIA Latvijas Radio samaksu atbilstoši VSIA Latvijas Radio reklāmas izcenojumiem?

5) ja samaksa tika veikta, vēlos iepazīties ar noslēgto līgumu un izrakstīto rēķinu, kā arī saņemt paskaidrojumu, kāpēc raidījumā netika norādīts, ka tajā iekļauta apmaksāta reklāma?

6) ja samaksa netika veikta, vēlos saņemt paskaidrojumu, kāpēc VSIA Latvijas Radio raidlaiks tika izmantots, lai tajā bez maksas reklamētu konkrētas komercsabiedrības izgatavotu produktu, turklāt tas notika tieši preses izdevumu abonēšanas kampaņas laikā? Vai šādu raidlaika bezmaksas izmantošanu VSIA Latvijas Radio piedāvāja arī citiem preses izdevumiem? Ja jā, miniet šos izdevumus. Ja nē, kādu iemeslu dēļ šāda iespēja tika piedāvāta tikai AS Cits medijs?

Uz šo informācijas pieprasījumu Latvijas radio vadība reaģēja savdabīgi, paklusām nomainot raidījuma aprakstu, kurā tagad jau ir minēts: „Mīklu konkursā Greizie Rati klausītāju atsūtītās mīklas min ģimene vai cilvēku grupa – tā saucamās „radošās ģimenes”, kurām kopīgs darbs vai izklaide.”

Savukārt attiecībā uz slēptu konkrēta izdevuma reklāmu, kas jebkuram preses izdevumam ir īpaši būtiska abonēšanas kampaņas noslēgumā, Latvijas radio vadība apgalvo – šis iespaids esot kļūdains.

„Minētajā raidījumā reklāma izplatīta netika. Radio nav reklamējis komercsabiedrību AS Cits medijs vai tā produktus raidījuma Greizie rati ietvaros un AS Cits medijs nav veikusi samaksu Radio,” apliecina „sabiedriskā” radio vadība.

Uz jautājumu, vai šādu raidlaika bezmaksas izmantošanu VSIA Latvijas Radio piedāvāja arī citiem preses izdevumiem, „sabiedriskā” radio vadība atbildēt nevēlējās.

Dokumenti

FotoFoto

Novērtē šo rakstu:

76
10