Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

“Sabiedriskajai” Latvijas Televīzijai (LTV) neizdodas panākt kriminālprocesa sākšanu pret publicisti Liānu Langu par publiski izteiktu “nepareizu” viedokli, - Valsts policija ir “iedevusi kurvīti” LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Priedem (attēlā), kurš tajā bija vērsies ar oficiālu iesniegumu. Zīmīgi, ka LTV kategoriski atsakās atklāt sabiedrībai šī iesnieguma saturu.

„Policija izskatīja iesniegumā norādīto informāciju, pieņēma paskaidrojumu no konkrētā Twitter ieraksta autores un to izvērtēja. Ņemot vērā, ka netika konstatēts noziedzīgs nodarījums, tika pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu pēc Kriminālprocesa likuma 377. panta 1. punkta,” informē policija.

L. Langa bija „atļāvusies” ne tikai saskatīt ar Krievijas agresiju Ukrainā saistāmo burtu Z Latvijas Televīzijas raidījuma reklāmā, bet arī izteikt par to savu viedokli sociālajā tīklā Twitter. Tas bija šāds: „Vai @LatvijasTV, varētu, lūdzu, noņemt to toksisko “Z”, kas lēkā pirms Viens pret Vienu intervijas? Paldies!”

„Sabiedriskās” Latvijas Televīzijas vadība šajā viedoklī spēja saskatīt gan iespējamu neslavas celšanu, gan kaitējuma nodarīšanu LTV tēlam un reputācijai, gan arī LTV darbinieku goda un cieņas aizskaršanu.

Aprīļa beigās LTV pārstāve Anita Jansone Pietiek apliecināja, ka LTV tiešām nosūtījusi policijai vēstuli, kurā „lūdza policiju izvērtēt, vai 2022. gada 22. martā pulksten 21:18 Liānas Langas Bokšas Twitter kontā (@liana_langa) publicētais ieraksts: “Vai @LatvijasTV, varētu, lūdzu, noņemt to toksisko “Z”, kas lēkā pirms Viens pret Vienu intervijas? Paldies!”, kas LTV ieskatā ceļ neslavu un nodara kaitējumu LTV kā sabiedriskās televīzijas tēlam un reputācijai un aizskar LTV darbinieku, kas ir saistīti ar raidījuma “1:1” veidošanu, godu un cieņu, nav kvalificējams kā darbības, kas satur noziedzīga nodarījuma vai administratīva pārkāpuma pazīmes”.

Vai vēstule ir bijusi ar tieši šādiem formulējumiem, nav zināms, jo „sabiedriskā” Latvijas Televīzija kategoriski atsakās to nodot atklātībai.

Novērtē šo rakstu:

117
15