Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

"Valsts drošības iestāžu viedoklim", ar kuru iepriekš tika pamatots pastāvīgo Saeimas un arī Ministru kabineta akreditāciju atteikums bēdīgi slavenajam "antifašistam" Jānim Kuzinam, kurš ir arī preses tirdzniecības vietās neatrodamās avīzes Gazeta PIK īpašnieks un izdevējs, patiesībā ar valsts drošības iestādēm nav bijis nekā kopēja, - Saeimas Sabiedrisko attiecību birojs šādi nezināmu iemeslu dēļ ir mēģinājis nodēvēt Saeimas iekšējās drošības vadītāja informāciju.

Pietiek jau iepriekš publicēja saraksti ar Saeimas Sabiedrisko attiecību biroju, no kuras izrietēja - žurnālista akreditācija Kuzinam esot atteikta ar slepenu iestāžu slepenu amatpersonu slepeniem argumentiem, kas esot izklāstīti slepenā dokumentā, par kuru neesot atklājami pat tā noslepenotāji.

Taču pēcāk izrādījās, ka vai nu "valsts drošības iestāžu viedoklis", ar ko tika pamatoti lēmumi par akreditācijas neizsniegšanu, ir oficiāli atzīts par "bleķi" un vērā neņemamu, vai arī šāds "valsts drošības iestāžu viedoklis" nemaz nav pastāvējis un ir vienkārši izdomāts kā arguments akreditācijas neizsniegšanai, - to apliecināja fakts, ka abas akreditācijas Kuzinam tomēr tika izsniegtas.

Uz Saeimas Sabiedrisko attiecību biroju bija iedarbojusies Kuzina sūdzība, - to izskatot, birojs pēkšņi bija "piemirsis" iepriekš būtisko "valsts drošības iestāžu viedokli" un izsniedza Kuzinam pastāvīgo žurnālista akreditāciju Saeimā līdz šī kalendārā gada beigām.

Savukārt Valsts kancelejas direktora lēmumu par akreditācijas neizsniegšanu Kuzinam atcēla nu jau demisionējusī Ministru prezidente Laimdota Straujuma, un arī šajā lēmumā "valsts drošības iestāžu viedoklis" vairs nav pat pieminēts, - tā kā Kuzins esot iesniedzis pieprasīto papildu informāciju, akreditācija viņam esot izsniedzama.

Nu izrādās, ka nekāda "valsts drošības iestāžu viedokļa" patiesībā nemaz nav bijis, - nezināmu iemeslu dēļ Saeimas Sabiedrisko attiecību birojs šādi ir nodēvējis Saeimas iekšējās drošības vadītāja informācija: kā zināms, šī amatpersona nav nekādā tiešā saistībā ar valsts drošības iestādēm.

"Saeimas sabiedrisko attiecību birojs atteikumu ir sagatavojis, pamatojoties uz Saeimas Iekšējās drošības vadītāja sniegto informāciju," - šāda ir Saeimas Juridiskā biroja vadītājas Dinas Meisteres oficiāli sniegtā informācija.

Meistere arī apliecina, ka "minētais lēmums ir mainīts un Jānim Kuzinam saskaņā ar Ministru kabineta 2006. gada 24. oktobra noteikumiem Nr.870 „Kārtība, kādā tiek akreditēti masu informācijas līdzekļu žurnālisti un citi pārstāvji akreditētājinstitūcijā" ir izsniegta akreditācija darbam Saeimā".

Novērtē šo rakstu:

0
0