Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Biedrība Delna uzskata, ka Saeimas lēmums par atsevišķa drošības dienesta izveidi, ir bijis sasteigts un neizvērtēts. Tas neatspoguļo Saeimas darba atklātību un vēl vairāk mazinās sabiedrības atbalstu un izpratni par Latvijas likumdevēja darbu. Lai arī 11.Saeima Solvitas Āboltiņas vadībā ir veikusi dažus uzlabojumus, tomēr lielākā daļa darbu, lai veicinātu likumdevēja darba atklātību, trīs gadu laikā nav notikuši.

Saeimas prezidijs rīkojies pilnīgi necaurskatāmi, izveidojot drošības dienestu, kas turpmāk uzraudzīs Saeimas caurlaižu biroja darbību un sevišķās lietvedības nodaļu, kā arī būs atbildīgs par informācijas sistēmas drošības pasākumiem. Saeimas mājas lapas jaunumu sadaļā ar šo ziņu joprojām nevar iepazīties.

“Saeimas prezidijs nedrīkst būt nepārskatāma struktūra, kas pieņem pārējiem deputātiem un sabiedrībai nesaprotamus lēmumus par savu pārvaldību,” uzskata Delnas direktors Gundars Jankovs.

Delna iestājas par informācijas atklātību, kas arī ir noteikta Satversmes 100.pantā, tādēļ uzskata, ka Saeimas apmeklētāju reģistram ir jābūt publiski pieejamam, lai nodrošinātu caurskatāmu Saeimas darbu un likumdošanas procesu. Atklātība mazinātu aizdomas par politisku manupulāciju ar informāciju šaurā personu lokā.

Delna Saeimas izsniegtās caurlaides ir analizējusi jau pirms 10. un 11.Saeimas vēlēšanām. Tās sniedza būtisku informāciju. Plānojam to darīt arī pirms 12.Saeimas vēlēšanām, šobrīd jau esam pieprasījuši izsniegto caurlaižu sarakstu,” informē G.Jankovs.

Latvijā jau vairāk nekā sešus gadus nevar pieņemt likumu par lobēšanu, un Saeimas caurlaižu reģistra atspoguļošana publiski būtu pirmais solis uz lobēšanas atklātības veicināšanu. Delna jau 2012.gadā norādīja, ka viens no veidiem, kā palielināt Saeimas darba atklātību, ir padarīt pieejamu informāciju par Saeimas apmeklētājiem. Ar pārējiem ieteikumiem var iepazīties Delnas ziņojumā šeit.

Novērtē šo rakstu:

0
0