Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Saeimas priekšsēdētāja, Visu Latvijai – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK pārstāve Ināra Mūrniece pēc trīs nedēļu ilgām pārdomām mēģina izlocīties saistībā ar savu publisko apgalvojumu par maksātnespējas administratoriem, kas pēdējā laikā visvairāk finansiāli atbalstot partiju Vienotība.

„Ir vērts papētīt maksātnespējas administratoru ziedojumus politiskajām partijām – tad jūs redzēsiet, ka maksātnespējas administratoru ziedojumu pēdējā laikā visvairāk ir Vienotībai,” – ar šādu paziņojumu Mūrniece februāra sākumā „atkāvās” no žurnāla SestDiena norādes uz maksātnespējas administratoru ietekmi uz viņas pārstāvēto partiju.

Tā kā Pietiek šāda papētīšana nedeva cerētos rezultātus, nācās uzdot Mūrniecei un viņas jaunajai preses pārstāvei, kādreizējai žurnālistei Dacei Balodei jautājumu - par kādu konkrēti maksātnespējas administratoru ziedojumiem partijai Vienotība un par kādu "pēdējā laika" periodu ir runa?

Taču pagāja trīs nedēļas, līdz Mūrniece ar Balodes palīdzību spēja sagatavot atbildi, kurā kā nozīmīgākais „fakts” saistībā ar adminstratoru ziedojumiem Vienotībai tika minēts – „pašreizējais maksātnespējas administrācijas vadītājs Ervīns Ābele, kas administrāciju vada kopš 2008. gada, startējis 2013. gada pašvaldību vēlēšanās no Vienotības saraksta”.

Pietiek uzskata par nepieciešamu Saeimas priekšsēdētājas īpatno atbildi uz jautājumu, par kādu konkrēti maksātnespējas administratoru ziedojumiem partijai Vienotība un par kādu "pēdējā laika" periodu ir runa, publicēt pilnībā:

„Tieslietu ministrija pēdējā gada laikā ir veikusi virkni būtisku reformu maksātnespējas jomā, to skaitā ir izstrādāti, pieņemti un 2015. gada 1. martā stājās spēkā grozījumi Maksātnespējas likumā. Līdz ar to:

a) maksātnespējas process ir padarīts caurspīdīgāks, un tas palīdz novērst maksātnespējas procesā iesaistīto pušu negodprātīgu rīcību un iespēju regulējumu izmantot ļaunprātīgi;

b) no š.g. 1. janvāra ieviestas e-izsoles, kas nodrošina godīgu konkurenci, anonimitāti un plašāku pieejamību;

c) ir stiprināta maksātnespējas administratoru uzraudzība.

Maksātnespējas administratora profesijas reforma turpinās. Viena no jaunākajām iniciatīvām saistībā ar maksātnespējas procesa administratoru uzraudzību ir pašlaik Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā iesniegtais tieslietu ministra Dzintara Rasnača priekšlikums likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, kas paredz (sākot no š.g. 1. septembra) ieviest tiesisko noteiktību uz tiem maksātnespējas procesa administratoriem, kuri vienlaikus ir arī advokāti.

Tieslietu ministrija strādā arī pie tā, lai ar tiesību aktiem novērstu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un novērstu amatnoziegumus.

Pašreizējais maksātnespējas administrācijas vadītājs Ervīns Ābele, kas administrāciju vada kopš 2008. gada, startējis 2013. gada pašvaldību vēlēšanās no Vienotības saraksta.”

Novērtē šo rakstu:

0
0