Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Situācija, kad jaunajā valdībā gatavojas būt Apvienotais (Pīlēna) saraksts, Nacionālā apvienība, “Jaunā Vienotība” un opozīcijā “Progresīvie”, kamēr Rīgas domē šīs pašas partijas ir vienā koalīcijā, nav palikusi nepamanīta pašiem domes deputātiem.

Lai sodītu līdzšinējos partnerus par neņemšanu Saeimas koalīcijā, “Progresīvo” vadītā Rīgas dome novilcina balsojumu par vienu no šobrīd vakantajām vicemēra vietām. Tā atbrīvojusies, vicemēram Edvardam Smiltēnam tiekot ievēlētam Saeimā, kur viņš kļuvis par spīkeru.

Saskaņā ar RD koalīcijas līgumu šis vicemēra amats ir Nacionālās apvienības un Reģionu alianses kopējās RD frakcijas pārziņā, tāpēc frakcija spriedusi, kuru no pārējiem deputātiem virzīt par jauno vicemēru. Sākotnēji publiski izskanēja Eināra Cilinska vārds, līdz viņš pats izlēmis par labu Edvardam Ratniekam.

Taču šobrīd, divus mēnešus pēc Saeimas vēlēšanām, “Progresīvie” novilcina vicemēra ievēlēšanu vakantajā amatā, tādā veidā “atriebjoties” par NA un AS nostāju kategoriski neņemt “Progresīvos” Saeimas koalīcijā.

Ilgi gan šāda novilcināšana nevar turpināties, jo likums nosaka, ka mērs un vicemēri jāievēlē divu mēnešu laikā. Tuvojoties šim datumam, ir zināms, ka “Progresīvo” pārstāvis apstaigājis RD opozīcijas frakcijas, tajā skaitā “Saskaņas” un Krievu Savienības frakcijas, acīmredzot meklējot saskares punktus jaunas RD koalīcijas pamatu veidošanai (“Progresīvo” neomarksistiskā nokrāsa nevienam nav noslēpums), taču pagaidām nav zināms, kādi panākumi bijuši šiem gājieniem.

Zaudētājos var izrādīties mērs Mārtiņš Staķis, kurš pēc izstāšanās no “Kustības PAR” ir bezpartejisks, kuram nav nekādi politiskie resursi un kurš ir pilnīgi atkarīgs no “Progresīvo” labvēlības. Mārtiņa Staķa vadītā koalīcija šogad jau ir pazaudējusi divus deputātus (apkaimju aktīvistu Kasparu Spundi un bijušo “konservatīvo” Valteru Bergu, kas tagad ir neatkarīgie deputāti un darbojas opozīcijā), tāpēc vēl kādas koalīcijas izmaiņas varētu būt pašreizējam mēram liktenīgas. Tikmēr šādi apsvērumi neierobežo “Progresīvos”, kuru biedrs Mārtiņš Staķis nav un kuriem drīzāk varētu būt izdevīgi virzīt kādu no saviem līderiem par galvaspilsētas mēru.

Novērtē šo rakstu:

39
4