Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva.

Pirmā valdība, kas sniegs politisko pārstāvniecību sociāli neaizsargātām grupām. Pirmā valdība, kas veidos iekļaujošu sabiedrību.

Pirmā valdība, kurā nebūs politiskie spēki, kas savu politisko kapitālu veido uz naida rēķina.

Esam apņēmušies līdz gada beigām sniegt atbildes uz dzīves dārdzības, drošības un cilvēktiesību jautājumiem.

Šī valdība un koalīcija uzturēs Eiroatlantisko kursu. Šeit nebūs debates par to, vai pietuvošanās Rietumvalstu cilvēktiesību standartiem ir atbalstāma.

Nebūs debates par to, vai klimata pārmaiņas eksistē. Tāpat kā citās Rietumvalstīs šie jautājumi šai valdībai būs pašsaprotami.

Mēs piedāvājam Saeimai trīs ministru kandidātus, katram no kuriem ir ilggadēja pieredze jomā, uz kuras pārvaldību viņi pretendē. Katrs no mūsu kandidātiem ir ieguvis augstāko izglītību, gan Latvijā, gan Eiropā, cieši saistītu ar savu kandidatūras nozari.

Kad mēs domājam par kultūru, mēs domājam par brīvību, valstiskumu un demokrātiju. Agnese Logina ir kultūras cilvēks ar daudzšķautņainu skatījumu. Viņa dziļi izprot nozares izaicinājumus un tiešā kopdarbā ar tās pārstāvjiem ir gatava tos risināt.

Kad mēs domājam par satiksmi, mēs saprotam, ka šī nozare kalpo kā visu pārējo nozaru mugurkauls. Mūsu satiksmes ministra kandidāts Kaspars Briškens savu karjeru sāka kā diplomāts, stiprinot Latvijas un Zviedrijas saikni.

Šī ir pieredze, kas ļaus no pirmās dienas stiprināt mūsu saikni ar Eiropas partneriem, jo no attīstītākas Latvijas mobilitātes iegūs gan mūsu cilvēki, gan mūsu ekonomika, gan mūsu kaimiņi Baltijā, Skandināvijā un Eiropā.

Kad mēs domājam par drošību, mēs vairāk nekā jebkad domājam par starptautiskas sadarbības nozīmi Latvijas un Baltijas valstu aizsardzībā. Andris Sprūds Latvijas starptautisko sadarbību ir stiprinājis vairākas desmitgades.

Konferencēs, diplomātijā un stratēģijas veidošanā. Kā profesors, dekāns un pētnieks viņš var dot ne tikai savas zināšanas, bet raudzīties arī uz savu ieguldījumu simtiem jauno speciālistu izglītošanā.

Ieiet valdībā nav viegls darbs. Pēdējās nedēļās labi redzēju, cik lielas cerības cilvēki saista ar Progresīvajiem un redz savu problēmu risinājumu caur mūsu partijas prizmu.

Es zinu, ka mēs turpināsim augt un mācīties. Šī ir tikai pirmā no vairākām valdībām, kurā tiks pārstāvētas Progresīvo vērtības. Es varu solīt nenogurstošu darbu un ideālistisku pieeju politikai.

Novērtē šo rakstu:

12
198