Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Administratīvā rajona tiesa sākusi administratīvo lietu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rīcību, tā priekšniekam Normundam Vilnītim izlemjot slēpt ziņas par KNAB darbinieku izglītības līmeni.

Administratīvā lieta sākta pēc Pietiek pārstāvja pieteikuma, un tagad mēneša laikā jāsniedz paskaidrojumi par savu rīcību, izlemjot, ka sabiedrībai nav atklājams biroja izmeklētāju izglītības līmenis. Saskaņā ar Vilnīša oficiālā vēstījumā paustu pārliecību sabiedrībai neesot jāzina, kādu izglītību ieguvis un attiecīgi cik kompetents vienā vai otrā jomā ir konkrēts KNAB izmeklētājs, jo šādas ziņas esot attiecināmas uz „fiziskās personas privāto dzīvi”.

Šādu skaidrojumu Vilnītis Pietiek sniedza, nevēloties sniegt atbildi uz jautājumu, cik bieži KNAB kriminālprocesu virzīšana saistībā ar iespējamiem apjomīgiem kaitējumiem valsts ekonomikai tiek uzdota cilvēkiem bez augstākās ekonomiskās, finanšu vai līdzīgas izglītības.

Pieprasījums par KNAB darbinieku iegūto izglītību Vilnītim tika izteikts sakarā ar KNAB izmeklētāja Ruslana Balakleiska lēmumu izbeigt kriminālprocesu par Starptautiskās lidostas Rīga un aviokompānijas Ryanair slepeno līgumu.

Balakleiskis, kuram, kā var noprast no viņa amatpersonas deklarācijas, nav augstākās ekonomikas vai finanšu izglītības un kurš pirms darba KNAB bija strādājis par vecāko inspektoru Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldē, lēmumu izbeigt kriminālprocesu bija pamatojis ar to, ka līgums esot „veicinājis Latvijas aviācijas nozares attīstību pēdējo gadu laikā”.

Šādu pamatojumu izmeklētājs bija minējis, kaut arī uz gandrīz miljonu latu lieliem zaudējumiem, kurus valstij radījis Aināra Šlesera parakstītais līgums starp lidostu Rīga un Ryanair, revīzijas atzinumā bija norādījusi Valsts kontrole. Kā zināms, jūnijā pēc Valsts kontroles sūdzības Ģenerālprokuratūra uzdeva KNAB izmeklēšanu šajā kriminālprocesu atjaunot.

Iepriekš arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ieteica saistībā ar Vilnīša atteikumu vērsties administratīvajā tiesā. „Ministru prezidenta kompetencē neietilpst Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka izdoto administratīvo aktu vai faktiskās rīcības apstrīdēšana. Strīda atrisināšanai ierosinu vērsties Administratīvajā rajona tiesā,” Ministru prezidents skaidroja sakarā ar Vilnīša lēmumu slēpt KNAB darbinieku izglītību.

Novērtē šo rakstu:

0
0