Menu
Pilnā versija
Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Elīza Nikola Sveržicka* · 02.03.2024. · Komentāri (144)

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

auziņš

14.03.2024. 15:41

plağiātu karalis , ir arī nodevējs

Atbildēt

Pilsonis

10.03.2024. 11:49

Ko te tauta cepjas diskutējot ar krievu troļļiem? Tāpat man ir skaidrs, citējot vienu krievu ģenerāli, kurš par Putina uzrīkoto karu starp divām slāvu brāļu tautām sarkastiski izteicās “vsjo idjot po planu”, ka lai visas rusificētās ielas Baltijas valstīs pārsauktu kā Ukrainā to uzreiz izdarīja, Putinam vajag sarīkot lokālu kariņu ar upuriem arī Baltijā. Ukraina dēļ saviem kara un asins upuriem tagad ir kļuvusi par īstu nāciju tāpat kā poļi Polijā. Ja Putina visas mīļākās un paša meitas un naudas kasieri joprojām brīvi dzīvojas pa Rietumiem Šveicē un Anglijā, tad jābūt pilnīgam idiņam un nejēgam politikā vai bezdomu vatņikam, lai neizdarītu secinājumus, kā interesēs Putins patiesībā darbojas Ukrainas karā. Turklāt karā bojā aiziet krievu imperiālistu “labākās” asinis, tie kuri savas lielkrievu šovinistu pārliecības dēļ paši piesakās karot un simtiem iet bojā katru dienu Ukrainā meģinot nogalināt savus slāvu brāļus. Tas ģenerālis tika atvaļināts jau pirms Putina uzbrukuma Ukrainai, Rietumiem nesimptizē un šķiet uzskata, ka Putinam viņa saimnieki devuši arī uzdevumu izraisīt karu ar Nato, lai piespiestu Skandināvijas neitrālās pret Krieviju un līdz nesenam laikam pat ļoti draudzīgas valstis tādas kā Somija iestāties NATO, un lai Krievija zaudētu Karaļauču jeb Kēnigsbergas teritoriju, ko tā atņēma Vācijai 1945.gadā. Tai krievu ģenerāļa prognozei varu ticēt, jo par Ukrainu kā brīvības cīņās radītu nāciju un Zviedriju, Somiju kā NATO valstis šis abas viņa prognozes jau piepildījušās. Ja piepildīsies ģenerāļa trešā prognoze arī par Kēnigsbergas anklāva zaudēšanu dēļ Putina izprovocētās asinnspirts Baltijā, tad jau tagad varu prognozēt, ka Baltijas valstīs vēl palikušie lielkrievu šovinisti kara apstākļos bailēs par savu ādu aizbēgs atpakaļ uz savu Rašu vai ies bojā veltīgā un pārējiem krieviem bezcerīgā karā par dubultaģenta sludināto feiko naratīvu par Krievijas glābšanu ar citu tautu iznīcināšanu. Tāds naratīvs par kādas tautas pārākumu vienmēr slikti beidzas pašiem “pārcilvēku nācijas ideologiem”, kā Vācijas fašistiem, kas to ar ebrejiem gribēja izdarīt 1936-1945 gadā.

Atbildēt

sakop savu sētu

08.03.2024. 14:54

»

Хм

Решение о заводе робототехники было принято уже давно после 1945, когда уровень уже был везде одинаковый...


Neapgūstami mērogi - impērijas spožums un posts, mūžīgā iekarošanas politika, svešu resursu sagrābšana, varas un ietekmes audzēšana un nespēja tikt galā ar jau esošo teritoriju, līdz milzis uz māla kājām izjūk iekšējās pretrunās, stagnācijā un konfliktos. Cik daudz posta apkārtējiem kaimiņiem nes šāda anahroniska iekarotāju politika.

Atbildēt

Хм

07.03.2024. 14:59

»

imperiāla politika

Tiešām netipiska situācija, kad uz iekarojumiem vērsta lielāka imperiāla valsts okupē mazāku un kopumā ekonomiski attīstītāku valsti un savu militāro rūpniecību pārceļ uz okupēto teritoriju, jo tur ir spēcīgāka bāze


Решение о заводе робототехники было принято уже давно после 1945, когда уровень уже был везде одинаковый.
Версий о причинах тоже несколько, и они могут не исключать друг друга:
1. Позиционирование Прибалтики как западной витрины СССР, так как была развита портовая инфраструктура. Ригу иностранным туристам и партнерам было посетить проще и удобнее, чем Минск.
2. Более развитой экономикой и благополучием гасили недовольство проживанием в СССР
3. Завозили рабочую силу для разбавления негативно настроенных к СССР местных жителей
4. Республики меньше по размеру, поэтому и развивать легче, и быстрее и заметнее. Дорога из Риги в Даугавписл в масштабах Латвии заметнее, чем дорога из Тулы в Саратов в масштабах России

Atbildēt

imperiāla politika

07.03.2024. 12:49

»

Хм

Есть разные подсчеты и версии, кто в итоге получал больше, ЛатССР или союзный бюджет...


Tiešām netipiska situācija, kad uz iekarojumiem vērsta lielāka imperiāla valsts okupē mazāku un kopumā ekonomiski attīstītāku valsti un savu militāro rūpniecību pārceļ uz okupēto teritoriju, jo tur ir spēcīgāka bāze!?

Atbildēt

wow

07.03.2024. 12:26

»

super

Gribat teikt, ka impērijas koloniālā politika vērsta uz investīcijām kolonijā nevis uz tās resursu tērēšanu un izmantošanu


Kāds te gribēja vēturiskus faktus..., un tāds fakts bija. Un vēsture nav tik viennozīmīga, kā cietpaurība.

Atbildēt

Bijušais zemessargs

06.03.2024. 16:27

Auziņš iebraucis auzās vai apzināti atbalsta krievu
galveno fašistu. Tā strādā krievu maigā vara, padomājiet, kas ir šis auziņš.

Atbildēt

Хм

06.03.2024. 16:16

»

PSKP

Pazinu gan Sveržick-i, gan (u), abi bija kaismīgi komunisti 80.gados


Можно было бы подумать, что клевещете на патриотку. Но видя Элерте, Вайдере, Табуна, Тейкманиса и т.д. и т.п, высока вероятность, что так и было-что тогда ярая, что сейчас.

Atbildēt

PSKP

06.03.2024. 12:53

Pazinu gan Sveržick-i, gan (u), abi bija kaismīgi komunisti 80.gados.

Atbildēt

Хм

06.03.2024. 10:53

»

super

Gribat teikt, ka impērijas koloniālā politika vērsta uz investīcijām kolonijā nevis uz tās resursu tērēšanu un izmantošanu


Есть разные подсчеты и версии, кто в итоге получал больше, ЛатССР или союзный бюджет.
Но факт остается фактом-для классического понимания "колония-метрополия" как-то сильно много вкладывала в развитие колонии метрополия. Это не совсем обычная ситуация, когда колония в среднем живет лучше метрополии. При высасывании ресурсов в пользу метрополии это было бы невозможным.
Понимаю, у некоторых начнет подгорать "кремлин оккупацию оправдывает". Не оправдывает. Но нужно уметь смотреть на историю объективно. И тут речь не идет о таких категоряях как русификация. А о чисто экономических взаимоотношениях.
Классическая метрополия не стала бы в колонии развивать высокотехнологическое производство, достаточно вспомнить ВЕФ, Альфу, Радиотехнику или планируемый завод роботов в РИге.

Atbildēt

super

06.03.2024. 10:08

»

wow

Krievijas impērijas nopietnās investīcijas Baltijā pēc zviedru laikiem, - tas ir vēsturiskais fakts vai ģeopolitiskās sekas? Varbūt vienkārši - " lieciet beigtam Matisonam mieru


Gribat teikt, ka impērijas koloniālā politika vērsta uz investīcijām kolonijā nevis uz tās resursu tērēšanu un izmantošanu.

Atbildēt

Bet kas ir Auziņš

05.03.2024. 23:38

Auziņš ir valsts līdzekļu izlaupītājs un čekas aģents. Līdz ar to viņa teiktais ir tikai kremļa uzdevumu atstrādāšana.

Atbildēt

asaka

05.03.2024. 21:05

Vai Mārcis Auziņs nebija maisos?

Atbildēt

Fakts

05.03.2024. 20:08

»

Pitbullis

Pēc nacisma smirdošā autore varētu vākt kolekti no sev līdzīgi domājošiem, lai kompensētu privātpersonām un uzņēmējiem tos kopumā miljonos mērāmos zaudējumus, kurus rada šis bezjēdzīgais un naidu kurinošais pasākums


Pēc krievu lielšovinisma smirdošais Pitbulli! Nevienamk nek;adi zaudējumi neradīsies. Pilnīgi pareiza rīcība - krievu impēristu uzvārdu un citu krieviju atgādinošu nosaukumu noņemšana mūsu Latvijā!

Atbildēt

Precizējums

05.03.2024. 20:00

»

Padomājiet

Bet tās ielas, precīzāk mājas ir celtas krievu laikos. Kāda tur rusifikācija? Mēs pa 33 gadiem nevienu ielu Rīgā neesam uzcēluši, un tā drīzāk ir rusifikācija, jo mūsu galvas pilsēta ir krievu uzcelta, arhitektu krievu un latviešu arhitektu kuri ir izmācīti Pēterburgā


Kuros krievu laikos un kuras mājas ir celtas? Varbūt vajag ar prcīzākiem faktiem operēt? Mūsu galvalspilsēta ir viduslaikos vāciešu uzcelta, bet 20. g.s. pirmajā pusē Rīgas ēkas projektēja liels daudzums latviešu arhitektu, daži vācieši un ebereji, un NEVIENS krievs!!!!

Atbildēt

buk

05.03.2024. 17:19

Ja nu kāds ir idiots, tad autors. Saharovs - imperiālists... Ha, ha, ha!Pat dzimušiem idiotiem, pirms rakstīt, būtu jāzina, par ko raksta.

Atbildēt

Хм

05.03.2024. 16:27

»

nu nu

Jā, pētera s(t)učkas idejas joprojām daļā sarkanās profesūras ir svētas un neaizskaramas. Un ko gan no šamā Latvijas nodevēja un čekas stukača cerējāt sagaidīt? Laikam jau gaida putlera tankus ienākam, lai Maskavas ielā, stāvot ar ziediem rokās, tos jūsmīgi sveiktu un viens no pirmajiem skrietu tos ...


Кто знает, кто там первый побежит целовать. Может, те же Элерте и Вайдере
Вайдере скажет, что в Брюсселе изучала ЕС, чтобы потом на благо Москвы их употребить.
А Элерте скажет, что вступила в Единство, чтобы изнутри с членами партии подрывные беседы вести.

Atbildēt

nu nu

05.03.2024. 15:11

»

vice

Kāda tu esi Latvijas "sarkanā" profesūra


Jā, pētera s(t)učkas idejas joprojām daļā sarkanās profesūras ir svētas un neaizskaramas. Un ko gan no šamā Latvijas nodevēja un čekas stukača cerējāt sagaidīt? Laikam jau gaida putlera tankus ienākam, lai Maskavas ielā, stāvot ar ziediem rokās, tos jūsmīgi sveiktu un viens no pirmajiem skrietu tos bučot.

Atbildēt

wow

05.03.2024. 13:44

»

nepārspīlēsim

Ir jāspēj nodalīt vēsturi, vēstures liecības no ģeopolitikas neatrisinātām sekām un reālās darbības šodien


Krievijas impērijas nopietnās investīcijas Baltijā pēc zviedru laikiem, - tas ir vēsturiskais fakts vai ģeopolitiskās sekas? Varbūt vienkārši - " lieciet beigtam Matisonam mieru!"

Atbildēt

vice

05.03.2024. 13:17

Kāda tu esi Latvijas "sarkanā" profesūra?

LupatiņMārciska!

Atbildēt

Хм

05.03.2024. 11:45

»

nepārspīlēsim

Ir jāspēj nodalīt vēsturi, vēstures liecības no ģeopolitikas neatrisinātām sekām un reālās darbības šodien


Как вы мудро переиначили фразу "историю пишут победители". Уже и не прикопаешься.

Atbildēt

va vellos

05.03.2024. 11:23

»

nepārspīlēsim

Ir jāspēj nodalīt vēsturi, vēstures liecības no ģeopolitikas neatrisinātām sekām un reālās darbības šodien


Tu tas dalītājs būsi, vai? Kā pa ielu staigāt arī dalīsi, vai, aizmirsu, tas jau izdarīts - Stakentaunā pa velosipēdistu trotuāriem jau staigāt aizliegts.
Spīle, tev ir gadījies, ka vitrīnas skapis mājās gāžas ar visu saturu? Nu lūk, tikai tagad tas saucas ''ģeopolitikas sekas''. Blīkšķis būs...

Atbildēt

vice

05.03.2024. 10:42

"Sarkanā" profesūra, ne tikai Stradiņos, bet arī LU!!

Jaunmarksistu ražošanas "cehi".

Klasisks padomju mēslojuma personāžs.

Pēc būtības un satura.

Okupantu "fīrera" Latvijas priekšvēlēšanu kampaņas atbalstītājs - Mārcis Auziņš.

Rektoriņš.

Zinātnieciņš.

Bet patiesībā - lupatiņš.

Ne ķiļķēns, ne klimpa.

Pusfabrikāts.

Atbildēt

nepārspīlēsim

05.03.2024. 10:22

»

wow

Vajadzētu pārdēvēt arī Stokholmas ielu, - tie zviedru imperiālisti tak' ilgi paverdzināja Rīgu un Vidzemi. Un tad kārta nāktu arī Alberta un Merķeļa ielām... Un vēl, un vēl


Ir jāspēj nodalīt vēsturi, vēstures liecības no ģeopolitikas neatrisinātām sekām un reālās darbības šodien.

Atbildēt

Хм

05.03.2024. 10:02

»

apbižota liver- jeb aknu desa

Vai šis toļiks nespēs nolikt ne tikai titulvalodas bet arī savas dzimtās valodas eksāmenu? Pēc tā diemžēl izskatās. Tātad - ko darīt? Mēģināt integrēt vai uzreiz uz plašajām ārēm


Есть стойкое ощущение, что там за Толиком и Лерой несколько человек пишут. При этом не всегда согласовывают написанное. Поэтому то "мы освободители", то "они освободители".
Ну или какой провокатор латыш старается, так как некоторые ошибки даже малограмотный русский не сделает.

Atbildēt

Realais grauds

04.03.2024. 19:34

Ja nebutu PSRS, tad arii nebutu LR. Lidz ar to PSRS ir Latvijas maate. Vai maate var but okupants?

Atbildēt

apbižota liver- jeb aknu desa

04.03.2024. 19:33

»

Anatolijs Bogdanovs

Ili Vii durak, ili pretvorajetes? Vas zdes neljubit ne izza vašei kritiki a kak raz naoborot-izza proslavlenija osvoboditelei i Krmeļa


Vai šis toļiks nespēs nolikt ne tikai titulvalodas bet arī savas dzimtās valodas eksāmenu? Pēc tā diemžēl izskatās. Tātad - ko darīt? Mēģināt integrēt vai uzreiz uz plašajām ārēm?

Atbildēt

wow

04.03.2024. 18:12

Vajadzētu pārdēvēt arī Stokholmas ielu, - tie zviedru imperiālisti tak' ilgi paverdzināja Rīgu un Vidzemi. Un tad kārta nāktu arī Alberta un Merķeļa ielām... Un vēl, un vēl....

Atbildēt

a ko ta nu?

04.03.2024. 17:58

Publiskās atmiņas centrs cieš fiasko mēģinājumos argumentēt pret komunistiskā totalitārā režīma un rusifikācijas sekām ārtelpā. Centra pētnieki pirmos priekšlikumus iesniedza pirms četriem gadiem
+++++++++++++++++++++++++++++
Tas nav nekāds zinātniski pētniecisks centrs.Tam nav nekāda sakara ar zinātni. Tā priekšgalā ir izsitušies personāži ar garīgās veselības traucējuiem.

Atbildēt

Хм

04.03.2024. 14:40

»

Anatolijs Bogdanovs

Ili Vii durak, ili pretvorajetes? Vas zdes neljubit ne izza vašei kritiki a kak raz naoborot-izza proslavlenija osvoboditelei i Krmeļa


Я уже какой раз прошу предоставить мои цитаты, где я "прославляю освободителей и Кремль". В отчет начинается какое-то невнятное бормотание. Так в чем проблема предоставить, раз ты так плотно следишь за моими комментариями?

Atbildēt

vice

04.03.2024. 14:35

»

Vērotājs

Parīzē ir Sevastopoles bulvāris, Staņingradas iela un Staļingradas kaujas laukums


Parīze neatrodas valstī, kurai ir kopēja robeža ar okupantu "fīrera" valsti.

Tur nav Hitlera, Putina, Gebelsa, Gēringa ielas un laukumi.

Atbildēt

konteksts

04.03.2024. 12:24

»

Vērotājs

Parīzē ir Sevastopoles bulvāris, Staņingradas iela un Staļingradas kaujas laukums


"Parīzē ir Sevastopoles bulvāris..." Parīze nav piedzīvojusi visaptverošu, totālu rusifikācijas politiku un drukas aizliegumu.

Atbildēt

Vērotājs

04.03.2024. 12:05

Parīzē ir Sevastopoles bulvāris, Staņingradas iela un Staļingradas kaujas laukums

Atbildēt

va vellos

04.03.2024. 11:27

»

Хм

Какой интересный центр. И финансирование наверно, отличное. Кто ж посмеет отказать центру с таким названием. А финансирование отрабатывать нужно. Поэтому и статьи. А еще можно и семинары организовать и конференции...


Притворяться незнайкой в вашем случае моветон. Знаете же, это бывшая комиссия мешков ЧК, оставшаяся не у дел и несколько лет пробивавшая сей прожект. Принадлежит Виенотибе с потрохами. Гражданин Швеции Кангер в зиц вождях, а деньги считает референт енотов Яриновска. Денег, однако, хватает лишь начальству - этак 4000 в месяц. Молодняк центра посему голодает как те собаки из Игры Престолов. Вот и здесь одна янки-болонка по сей причине зубы скалит.

Atbildēt

vice

04.03.2024. 09:46

»

nu gan vista dod koksu...

Varbūt pārdēvēt ielas ik pa 4 gadiem? Pēc katrām vēlēšanām? Stulbumam nav robežu.Pēc gada šeit bez variantiem būs krievi. Atkal pārdēvēsim atpakaļ


Ir jau tagad!

Būs arī pēc gada!

Bet MAZĀK! Tradicionāli MAZĀK!

"Dabīgās" integrācijas programma sekmīgi turpinās!

Atbildēt

Хм

04.03.2024. 09:29

Какой интересный центр. И финансирование наверно, отличное. Кто ж посмеет отказать центру с таким названием. А финансирование отрабатывать нужно. Поэтому и статьи. А еще можно и семинары организовать и конференции.
Ну и, конечно, экспрезидента позвать. Вот он там свое многословие побалует

Atbildēt

wow

04.03.2024. 08:14

»

vice

Rektoriņš


un pats kas esi?

Atbildēt

Quo vadis?

03.03.2024. 22:59

»

nu gan vista dod koksu...

Varbūt pārdēvēt ielas ik pa 4 gadiem? Pēc katrām vēlēšanām? Stulbumam nav robežu.Pēc gada šeit bez variantiem būs krievi. Atkal pārdēvēsim atpakaļ


Un ko piedāvā darīt, ja nebūs?

Kāpēc lai pēc gada te būtu krievi? kādi krievi? KF krievi?

Kas par mazohismu. ;(((
Marķīzs de Sads priecīgs kapā uz otru pusi apgriezās.

Atbildēt

nu gan vista dod koksu...

03.03.2024. 22:24

Varbūt pārdēvēt ielas ik pa 4 gadiem? Pēc katrām vēlēšanām? Stulbumam nav robežu.Pēc gada šeit bez variantiem būs krievi. Atkal pārdēvēsim atpakaļ?

Atbildēt

kautri no malas

03.03.2024. 21:46

Slima bāba. Neārstējami slima bāba.

Atbildēt

Mentors

03.03.2024. 19:10

Katra valsts pārraksta un sev raksta savu vēsturi. Tas ir vienmēr un visos laikos.

Atbildēt

arvienvārdsakot

03.03.2024. 18:18

»

Prosto

mikropisans


priekskatevskauž

Atbildēt

vice

03.03.2024. 18:06

"Sarkanā" profesūra, ne tikai Stradiņos, bet arī LU!!

Jaunmarksistu ražošanas "cehi"

Okupantu "fīrera" Latvijas priekšvēlēšanu kampaņas atbalstītājs - Mārcis Auziņš.

Rektoriņš.

Zinātnieciņš.

Bet patiesībā - lupatiņš.

Klasisks padomju mēslojuma personāžs.

Pēc būtības un satura.

Atbildēt

un viņš ir visā pasaulē pazīstams un iecienīts par savām superspējām

03.03.2024. 16:46

»

Ieteikums

Vajadzētu ielas pārsaukt pederastiem patīkamos vārdiņos. Piemēram, mīksto dupsīšu iela, gludo pakaļiņu un tamlīdzīgi. Mums taču prezidents pederasts


u bieži dodas izsaukumos viesturnejās uz attiecīgām izpriecām!

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: