Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Sākot interesēties par divām Augstākajā tiesā divus un pat divarpus gadus "iestrēgušām lietām", no kurām vismaz vienā šajā laikā nebija nozīmēts pat tiesas sastāvs, brīnumainā kārtā izrādījies, ka abas nozīmētas izskatīšanai jau šā gada februārī.

Pietiek jau informēja par kādu šķietami nenozīmīgu civillietu, kurā tiek izskatītas kāda Vecrīgas pagraba īpašumtiesības un kuru šķietami īpašu padarīja kāds fakts - Augstākajā tiesā lieta saņemta jau 2013. gada novembrī, bet tā nevis tikai vēl nav izskatīta, bet pagājušā gada beigās pat nebija nozīmēts tiesas sastāvs.

Turklāt izrādījās, ka šī lieta vēl nav nekāda rekordiste, - pēc tam, kad Pietiek publicēja ziņas par šo lietu, kāds lasītājs nosauca "savas" lietas numuru, un izrādījās, ka šī lieta Augstākajā tiesā saņemta jau 2013. gada aprīļa sākumā, taču tāpat nav ne izskatīta, ne pat tikusi pie "sava" tiesneša.

Taču nu izrādījies, ka, sākot par šīm lietām interesēties, tās brīnumainā kārtā ir strauji iekustējušās: civillieta C04248212 nozīmēta izskatīšanai šā gada 25. februārī, bet civillieta C03037412 – uz šā gada 11. februārī.

Augstākā tiesa oficiāli skaidro, ka, ievērojot lietu skaitu Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātā un tiesnešu noslodzi, 2013.gadā saņemtās lietas bijis paredzēts izskatīt 2015.gadā.

Taču tiesu sistēmas reformas realizēšana, nosakot Civillietu tiesu palātas likvidāciju un Civillietu departamenta tiesnešu skaita palielināšanu, ietekmējusi tiesnešu skaitu Civillietu tiesu palātā, samazinot to no 15 uz 9 tiesnešiem. "Šajā situācijā nozīmēt lietu izskatīšanai divu gadu laikā vairs nav iespējams," skaidro Augstākā tiesa.

Novērtē šo rakstu:

0
0