Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

“Ieradīšos redakcijā un nogriezīšu galvu redaktoram, kā to izdarīja spīdošie musulmaņi ar Parīzes “Charlie Hebdo”. Vai atceraties?” — šādu “apsveikumu” pirms mēneša saņēma “Ludzas Zemes” redakcija. Tagad par tiem sākta izmeklēšana: “Ludzas Zemes” redaktore Laima Linuža sniegusi liecības policijā.

Iesniegumā viņa rakstīja: “Šā gada 29. aprīlī pl. 21.01 persona ar vārdu “Michail Valentinovich” feisbukā “Ludzas Zemes” lapā krieviski uzrakstīja ziņu, ka “9. maijā es ieradīšos redakcijā un nogriezīšu galvu redaktoram, kā to izdarīja spīdošie musulmaņi ar Parīzes “Charlie Hebdo”. Vai atceraties?”. Sakarā ar profesionālo darbību nopietni uztveru izteiktos draudus.”

Tāpat redakcija lūdza policijai 9. maijā nodrošināt redakcijas drošību un iespēju veikt savus profesionālos pienākumus. Katram gadījumam redakcija bija informējusi arī vietējo Zemessardzes bataljonu un sapirkusi asaru gāzes krājumus. Tā kā iesniegums policijai bija nosūtīts laikus, tad ekscesi nesekoja — tieši 9. maijā tika ieplānota izmeklēšanas darbību veikšana.

“Šādi un līdzīgi draudi jau vairākkārt izteikti laikrakstam “Ludzas Zeme” no Krievijas agresijas atbalstītājiem, taču tik tieši un nepārprotami draudi noslepkavot redaktoru ir izteikti pirmo reizi. Uzsveru, ka draudi redakcijai izteikti tad, kad sākām rakstīt par Krievijas agresiju Ukrainā, kā arī redakcija nosodīja Krievijas zvērības Ukrainā, ieņemot skaidru pozīciju un paužot to publiski,” iesniegumā norāda redaktore.

Izteiktas arī aizdomas, ka sociālo tīklu lietotāja izmantotais vārds “Michail Valentinovich” varētu norādīt uz konkrētu personu, kas strādā redakcijai blakus esošā makšķernieku, mednieku un pirotehnikas veikalā — tātad vietā, kur pieejamas, kā minimums, patronas un pirotehnikas izstrādājumi.

Attiecīgā persona skaļi svinējusi Krievijas iebrukšanu Ukrainā, savukārt Ukrainas atbalsta mītiņa laikā Ludzā rēgojās ar Z burta simboliku. Ir aizdomas, ka šis figurants ir līmējis Z burtus uz skatloga, apsaukājis redakcijas darbiniekus un ar mērķi kaut vai sīki ieriebt redakcijai zog no tipogrāfijas Rēzeknē atvestās avīzes.

Iespējamā draudētāja “Facebook” lapā redzama nepārprotama simbolika, kas norāda reizē gan uz prokremliskumu, gan pieminētajiem “musulmaņiem”: attēlots karogs Doņeckas bandformējumu krāsās (melna-zila-sarkana), uz kā redzamas arābu teroristu uzrakstiem līdzīgas zīmes.

Ar jautājumu tagad nodarbojas Valsts policija.

Novērtē šo rakstu:

60
5