Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Saņemot ziņas par plānotu vēršanos policijā sakarā ar to, ka Valsts prezidenta kancelejā nav atrodami dokumenti, kur šā gada aprīlī palicis par nodokļu maksātāju līdzekļiem iegādāts 920 eiro vērts rotaslietu komplekts, kancelejas tagadējā vadība pēkšņi „atcerējusies”, ka rotaslietas vizītes laikā pasniegtas Igaunijas prezidentei un viņas dzīvesbiedram.

Kā jau informēts, juveliera un rotu mākslinieka Māra Šustiņa radītu reprezentatīvu rotu komplektu Valsts prezidenta kanceleja iegādājusies šā gada aprīlī. Kancelejas grāmatvedībā ir atrodama ar 9. aprīli datēta preču pavadzīme-rēķins par 920 eiro, ko izrakstījis Šustiņš. Rīkojumu to apmaksāt devis toreizējais Raimonda Vējoņa kancelejas vadītājs Arnis Salnājs.

Taču tagad, kad līdz ar Valsts prezidentu nomainījies arī kancelejas vadītājs, izrādījies, ka iestādē neesot atrodama dokumentācija par to, kur dārgās rotas ir palikušas, - to oficiālā vēstulē atzīst jaunais prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis.

Esot gan zināms tas, ka „kanceleja to iegādājās no metālmākslinieka Māra Šustiņa kā valsts dāvanu ārvalstu augstākajai amatpersonai un tās dzīvesbiedram, kas tika pasniegta valsts vizītes laikā”.

Taču nekāda dokumentācija par to kancelejā neesot atrodama, turklāt no Teikmaņa vēstules izrietēja, ka šīs iestādes vadība arī neuzskata par nepieciešamu dokumentēt šādu vērtīgu priekšmetu norakstīšanu no prezidenta kancelejas bilances.

„Ārējie normatīvie akti un kancelejas iekšējie normatīvie akti neparedz pienākumu kancelejai radīt šādu dokumentāciju,” norādīja Teikmanis, līdz ar to „kancelejai nav pienākuma šādu informāciju Jūsu vajadzībām radīt”.

Taču pēc tam, kad prezidenta kanceleja saņēma gan ziņas par plānotu vēršanos policijā, gan informācijas pieprasījumu par visām materiālajām vērtībām, kas tajā ir tikušas norakstītas 2018. gadā un 2019. gadā, un par norakstīšanas kārtības atbilstību normatīvo aktu prasībām, šīs iestādes vadību piemeklējusi pēkšņa atmiņas uzlabošanās.

Līdz ar to tagad Valsts prezidenta kanceleja ir „atcerējusies”, ka „rotu komplektu valsts prezidents Raimonds Vējonis kā valsts dāvanu pasniedza ārvalsts augstākajai amatpersonai un tās dzīvesbiedram valsts vizītes Igaunijas Republikā laikā”. Tas, kāpēc šī informācija sākotnēji tika slēpta, gan tā arī netiek paskaidrots.

Novērtē šo rakstu:

42
5