Menu
Pilnā versija
Foto

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

Dainis Lemešonoks, īpaši PIETIEK · 15.03.2023. · Komentāri (15)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.

Protams, paziņojumā tiek vēstīts tikai par absolūtajiem skaitļiem, nevienu konkrētu darījumu neatklājot. Žēl. Būtu, mazākais, interesanti uzzināt vismaz to, tieši kādās biznesa jomās līdzekļi pārsvarā tikuši iesaldēti. Piemēram, cik procenti no šīm summām ir saistīti ar bēdīgi slavenām bankām – PBN un BIB?

Tad vismaz sabiedrībā – ko pagalam nogurdinājusi mūsu «kompetento kantoru» visgudra klusēšana uz VID ķēķa skandālu fona – raisītos cerības, ka arī šajā frontes iecirknī mūsu likumsargātāji tomēr izcīnījuši kādas patiesa progresa druskas.

Pirms kāda laika es publicēju diezgan rūpīgi uzmargotu denunciāciju par pāris kolorītiem mūsu biznesa aprindu personāžiem, kuri bija saistīti ar PNB bankas agrāko agregātstāvokli. Cita starpā, protams, iekļaujot tās tekstā tobrīd aktuālo atslēgvārdu “Panamas papīri” (precīzāk – Paradise papers), lai mūsu valsts likumu un maka sargiem mana vēsts vieglāk iekristu acīs.

Diemžēl pēc tās publikācijas ne šī, ne citas iestādes nav izrādījušas interesi manis aprakstīto izmeklēt. Pat ne carnikavieša Aināra Kokoreviča amizanto savas mājas pārdošanu ar atpakaļizpirkšanu.

Droši vien netrūkst cilvēku, kuri no VID ir smagi dabūjuši «pa pirkstiem» dēļ daudz triviālākām lietām – gan par ienākumu deklarācijām un kapitāla pieauguma nodokli, gan par kovidlaikā saņemtiem pabalstiem. Te, atļaušos apgalvot, VID darbiniekiem uz sudraba paplātes tiek priekšā nolikta diezgan pamanāma naudas mazgāšanas shēma, bet atbildē – klusums. Pārāk sarežģīti?

Vājš mierinājums, ar ko mani uzmundrināja tehnoloģiski advancētāks kolēģis: publikācija nav atstājusi vienaldzīgu vismaz vietējo armēņu kopienu. Tajos sociālajos tīklos, kur iespējams aplūkot profilu statistiku, (viņam patīk izteikties oficiozi) «rakstā norādītās personas un viņiem pietuvinātie – augsti stāvoši armēņu finanšu iestāžu cilvēki – itin daudz ir apmeklējuši to cilvēku profilus, kuri bijuši tik drosmīgi, lai šo rakstu pārpublicētu arī savā privātajā profilā».

Līdz ar to droši vien ir visai neproduktīvi mūsu likumsargiem kaut ko pavaicāt par manis piesauktajā Carnikavas šķērsielā jau iedzīvojušos Igaunijas IT industrijas “haizivi” Sergeju Pjanovu (personas kods 100857-XXXXX)?

Mūspusē viņam pieder vienīgi īpašums Carnikavas pagastā (Ādažu novads), Vīnkalnu ielā. Kaimiņvalstī Pjanovs ir zināms kā DATA TECHNOLOGIES OÜ (reģistra kods 14131616) īpašnieks un – pastarpināti – Infonet DC OÜ līdzīpašnieks.  Viņa uzņēmums ir visādi «tīrs», tas strādā ar regulāri lielu apgrozījumu, bet “nez kāpēc” – ar fantastiski mazu peļņu vai pat zaudējumiem.

Vai tikai ēstipoisam – carnikavietim tā paša rajona kaimiņi Kamaljans un Kokorēvičs nav samācījuši savus biznesa trikus? Taču šis, kā pats saprotu, ir vien retorisks jautājums.

Novērtē šo rakstu:

60
6