Menu
Pilnā versija
Foto

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

Latvijas Preses izdevēju asociācija · 14.06.2021. · Komentāri (3)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka valsts pārvalde nav pietiekami informējusi sabiedrību, it sevišķi to sabiedrības daļu, kuru reforma skars tieši, ietekmējot tās finansiālo labklājību. Vēl nesen vēstulē vērsāmies pie jums ar bažām un problēmjautājumu uzskaitījumu, lai novērstu reformas negatīvo ietekmi uz mūsu nozari.

Neskaidro izmaiņu rezultātā jau tagad ir un turpmāk sagaidāmi gadījumi, kad autori atteiksies sadarboties ar mediju uzņēmumu, ja tas viņiem nav “maizes” darbs, bet gan radošuma un kreativitātes izpausme! Rezultātā mediju organizācijas zaudēs svarīgus ārštata autorus, korespondentus un fotogrāfus, attiecīgi – lasītājs zaudēs daudzveidīgu kvalitatīvu saturu.

Iespējams, labi domāto reformu ietekmē nonākam situācijā, kur likumdošanas rezultātā nav paredzami medija izdevumi. Tā tam normālos apstākļos nevajadzētu būt. To, protams, ir veicinājušas pēdējo gadu nodokļu likumdošanas izmaiņas un “uzlabojumi” – ja agrāk gan uzņēmēji, gan ienākuma saņēmēji skaidri zināja, kādas būs uzņēmuma izmaksas un kāda būs saņemamā autoratlīdzību neto summa, tad tagad tas vairs nebūs iespējams, īpaši mediju uzņēmumiem.

Sajukums, kuru radīs reformas ieviešana, ietekmēs nozari jau tā nevienkāršajos Covid19 pandēmijas apstākļos. Mums ir neizprotama Valsts rīcība, mudinot uzņēmējus pārskatīt darba tiesiskās attiecības ar darbiniekiem, bet darbiniekus, savukārt, mudinot izvēlēties kļūt par pašnodarbinātajiem!

Uzstājīgi aicinām neveidot darba devējiem un darba ņēmējiem nepārdomātus pārbaudījumus jau tā sarežģītajā situācijā un atlikt nodokļu reformu!

Novērtē šo rakstu:

11
1