Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Mēs šādu ziedotāju nepazīstam, bet varbūt kāds arī viņu pazīst, turklāt mēs prezumējam, ka cilvēki ir godīgi, un tādi ir arī viņu ienākumu gūšanas avoti, - tas ir viss, ko Saskaņas centra vadība var teikt par nekādu vērā ņemamu oficiālu uzņēmējdarbību neveicošo, 1987. gadā dzimušo Karīnu Egli, kura šā gada jūnija vidū sociāldemokrātiskajai partijai Saskaņa ziedojusi iespaidīgu summu - 15 tūkstošus eiro.

Ja ticēt oficiālajiem reģistriem, 1987. gada 10. maijā dzimušajai Karīnai Eglei nav ne augsti apmaksātu valsts amatu, ne amatpersonas statusa kādā lielā uzņēmumā, ne arī pašai savas ienesīgas uzņēmējdarbības.

Lursoft datu bāze rāda, ka vienīgais Eglei piederošais uzņēmums ir 2009. gadā dibinātā SIA Kewol ar 2000 latu pamatkapitālu, kurā viņa ir arī valdes locekle. Taču nekādu oficiālu darbību uzņēmums neveic, jo visos pastāvēšanas gados ne reizi nav iesniedzis darbības pārskatu.

Vēl Egle ir pabijusi arī tikpat mazpazīstamās SIA Pardline prokūrista postenī ar tiesībām pārstāvēt kapitālsabiedrību atsevišķi, taču arī no šī amata viņa tikusi atbrīvota jau vairāk nekā pirms gada.

Neraugoties uz šiem oficiālajiem datiem, kas nenorāda uz izcilu turīgumu, 27 gadus vecā Egle tomēr ir spējusi pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām ar ievērojamu summu atbalstīt sev tuvo partiju: KNAB datubāzē viņas 15 000 eiro ziedojums datēts ar šā gada 13. jūniju.

Uz jautājumiem, vai partijai ir zināms, no kādiem līdzekļiem persona var atļauties šādu dāsnu ziedojumu, vai partijai ir zināma šī persona un vai partija pārbauda, no kurienes ziedotāji gūst tik iespaidīgus līdzekļus ziedojumiem, Saskaņas centra vadības atbilde bija šāda:

"Atbildot uz Jūsu jautājumiem, informēju, ka nevienam no partijas vadības Karīna Egle nav zināma, taču, ņemot vērā, ka partijā ir vairāk nekā 3000 biedru, pastāv iespēja, ka kāds viņu pazīst.

 Saskaņa nepārbauda, no kurienes ziedotājiem ir līdzekļi, taču partija prezumē, ka cilvēki ir godīgi un attiecīgi tādi ir arī viņu ienākumu gūšanas avoti. Partijai arī nav pieejami nekādi instrumenti, kas ļautu pārbaudīt privātpersonu finanses vai jebkādā veidā tajās iejaukties. Kā zināms, ar ziedotāju pārbaudi nodarbojas attiecīga institūcija - KNAB."

Pietiek jau vairākkārt ir vērsies ar iesniegumiem KNAB par tieši Saskaņas centra ziedotājiem, kuru oficiālie ienākumi visbiežāk krasi neatbilst ziedojumu apjomam, taču KNAB faktiski visos šajos gadījumos ir denmonstrējis nespēju vai nevēlēšanos atklāt pārkāpumus. 

Novērtē šo rakstu:

0
0