Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vienotības frakciju bloku Rīgas domē pametuši pieci no Pilsoniskās savienības (PS) ievēlētie deputāti, izveidojot jaunu frakciju uz jaundibinātās biedrības Demokrātiskie patrioti bāzes. Līdz ar to opozīcijai Rīgas domē ir vairs 17, nevis 22 balsis. Bet, pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, tuvākajās nedēļās jaunajai frakcijai varētu pievienoties vēl četri Vienotības deputāti.

Jaunās frakcijas izveidi Pietiek apstiprināja biedrības Demokrātiskie patrioti priekšsēdētājs Dāvis Stalts, kurš pirms nedēļas kopā ar domubiedriem paziņoja par aiziešanu no PS. Jaunajā Rīgas domes frakcijā apvienojušies Dāvis Stalts, Dainis Stalts, Jānis Vahers, Jānis Atis Krūmiņš un Aldis Bukovskis.

Saskaņā ar Rīgas domes nolikumu frakciju var veidot ne mazāk kā trīs vienas politiskās partijas vai viena nosaukuma deputātu kandidātu saraksta deputāti.

Līdz ar to opozīcijai Rīgas domē ir vairs 17, nevis 22 balsis. Valdošajai koalīcijai, ko veido Saskaņas centrs ar 25 deputātiem un LPP/LC ar 12 deputātiem, Rīgas domē ir pārliecinošs vairākums – 37 deputāti. Dāvis Stalts Pietiek uzsvēra: tas, ka Demokrātiskie patrioti atšķēlušies no Vienotības, nenozīmē, ka viņi tagad atbalstīs SC un LPP/LC koalīciju. „Mēs noteikti neesam pozīcijā,” uzsvēra Stalts.

Pietiek norādīja viens no Vienotības frakciju bloka ietekmīgākajiem deputātiem Juris Viņķelis, valdošā koalīcija Rīgas domē ir tik monolīta un grūti ietekmējama, ka dažu deputātu atšķelšanās lielu kaitējumu opozīcijas varēšanai nespēs nodarīt. Viņš paļaujas, ka arī jaunā frakcija darbosies kā opozīcija.

Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, tuvāko nedēļu laikā pamest Vienotības bloku un jaunajai frakcijai pievienoties varētu vēl četri deputāti. Starp tādiem, kuri lūkojas Demokrātisko patriotu virzienā, tiek minēti Jānis Mārtiņš Skuja, Arta Sakne, Jānis Mārtiņš Zandbergs un Mārtiņš Šics.

Biedrība Demokrātiskie patrioti paziņojusi par iespējamu tuvināšanos ar Nacionālo apvienību VL-TB/LNNK. Tomēr biedrības politiskās nākotnes plāni varētu būt saistīti arī ar lūkošanos nepārvēlētā Valsts prezidenta Valda Zatlera virzienā, kurš devis mājienus par jaunas politiskas partijas izveidi. 

Novērtē šo rakstu:

0
0