Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā sēnes pēc lietus gan Rīgā, gan uz valsts ceļiem parādās gumijas stabiņi. Šķiet, šī projekta autori ir tik ļoti iemīlējuši šos falliskos simbolus, ka vairs nespēj iedomāties savu ikdienu vai pat dzīvi bez tiem. Dīvainā kārtā autovadītāji nespēj saprast šo mīlestību un tā vietā, lai toleranti pieņemtu kārtējo seksuālo minoritāti, apvelta gan stabiņus, gan to uzstādītājus ar nešpetniem lamuvārdiem. Tomēr uz brīdi aizmirsīsim emocijas, un padomāsim loģiski, cenšoties izvērtēt plusus un mīnusus.

Pārvietojoties ar automašīnu pa Rīgas ielām, mēs nereti satopamies ar agresīviem autovadītājiem un, lai neprovocētu viņus uz nevēlamu vardarbību, nerādīsim tiem vidējo pirkstu, bet gan norādīsim uz kādu no daudzajiem stabiņiem, dziļdomīgi mājot ar galvu.

Manuprāt, arī aizsargāta saliņa uz gājēju pārejas nav peļama doma, bet diemžēl cita praktiska pielietojuma, izņemot nevajadzīgu budžeta līdzekļu tēriņu, šiem gumijas izstrādājumiem nav. Iespējams esmu kaut ko palaidis garām, bet pagaidām ir zināms, cik izmaksā pats stabiņš un tā mazgāšana (šī tēriņu sadaļa mani ļoti pārsteidza, jo pašapkalpošanās automazgātuvē savu automašīnu nomazgāju, iztērējot vien 2–3 euro).

Pagaidām nezināmas paliek izmaksas par stabiņa uzstādīšanu un stiprinājumiem, ar kuru palīdzību katram šim objektam tiek nodrošināta vertikāla pozīcija. Šodien apskatīju vietu, kur šādi stabiņi, pagājušajā gadā bija uzstādīti, bet pašlaik ir noņemti. Asfalta segumā ir palikuši urbumi. Dažos ir palikuši plastmasas dībeļi, bet no citiem tie ir izņemti.

Domāju, lieki ir pieminēt, ka šie urbumi nav hermetizēti (tikai aizbērti ar smiltīm), un šeit rodas galvenais jautājums - kas notiks ar sacaurumoto ceļa segumu pēc dažām ziemām, kad, ūdenim iekļūstot urbumos un zemo temperatūru iespaidā mainot agregātstāvokli, sāks pamazām veidoties plaisas un bedrītes.

Protams, ceļu uzturētājus nedrīkst atstāt bez ienākuma avota, bet varbūt es domāju pārāk vienkāršoti, jo nākotnē bedres vairs nelāpīs, bet gan ierobežos ar citiem, iespējams, sarežģītākas konstrukcijas stabiņiem.

Pārpublicēts no Facebook

Novērtē šo rakstu:

63
5