Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Sociālajos tīklos vairākkārt apgalvots, ka pašreizējā LR ģenerālprokurora Jura Stukāna privātās dzīves partneris esot Krievijas Federācijas pilsonis, kas pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā var radīt nopietnus draudus nacionālajai drošībai. Kamēr Valsts drošības dienests visu atbildību šajā jautājumā veļ uz Satversmes aizsardzības biroju, tas savukārt atbild diplomātiski - ne jā, ne nē, ne melns, ne balts.

„Sociālajos tīklos es esmu pamanījis izteikumus, kas norāda uz to, ka pašreizējā LR ģenerālprokurora Jura Stukāna – publiski bieži pieminēta kā geja – privātās dzīves partneris esot Krievijas Federācijas pilsonis, kas pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā var radīt nopietnus draudus nacionālajai drošībai, kuru, kā zināms, apdraud pat personiskā viedokļa izteikšana dažādos jautājumos.

Kā žurnālists, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs, plānojot mediju publikāciju par nacionālās drošības jautājumiem, vēlos saņemt no Jūsu iestādes atbildi pēc būtības – vai manis minētie apsvērumi ir ņemti vērā, lemjot par valsts noslēpuma pielaidi Jurim Stukānam?” – šādu jautājumu Lato Lapsa aprīļa beigās bija uzdevis gan Valsts drošības dienestam, gan Satversmes aizsardzības birojam.

Valsts drošības dienests nekādu atbildi pēc būtības nesniedza, norādot vien to, ka valsts noslēpuma pielaidi ģenerālprokuroram izsniedz Satversmes aizsardzības birojs (SAB): "Valsts drošības dienests (turpmāk – VDD) ir saņēmis Jūsu 2023. gada 28. aprīļa iesniegumu par Juri Stukānu un informē, ka VDD ir izskatījis iesniegumā ietverto informāciju pēc būtības un pieņem to zināšanai un izmantošanai atbilstoši kompetencei un iesnieguma saturam."

Savukārt SAB sniedz ārkārtīgi diplomātisku atbildi, no kuras tikpat labi var secināt, ka nav dūmu bez uguns. „Vēlamies vērst uzmanību, ka personu pārbaudes process speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam saņemšanai nav publisks. SAB pārbaudes gaitā iegūtā informācija, pārbaudes apjoms un metodes ir klasificētas saskaņā ar likumu "Par valsts noslēpumu" un citiem ar valsts noslēpuma aizsardzību saistītajiem normatīvajiem aktiem,” oficiālā vēstulē raksta SAB direktora pirmais vietnieks Jānis Batalauskis.

Šādā situācijā SAB nekādu konkrētu atbildi sniegt nevarot: „Šāda informācija ir izpaužama tikai normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā. Izprotot Jūsu iecerētās publikācijas tēmas sabiedrisko nozīmīgumu, SAB tomēr nav tiesīgs izpaust informāciju, kas saistīta ar SAB informācijas izvērtēšanas metodēm speciālo atļauju izsniegšanas procesā.”

Novērtē šo rakstu:

99
2