Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

23,5 miljoni eiro – kā rāda nule klajā nākušais Dienas Biznesa izdevums Miljonārs, kas tapis sadarbībā ar Lursoft datu bāzēm, šāds ir bijis pagājušajā gadā kādai konkrētai fiziskai personai izmaksāto dividenžu rekords. Šo summu faktiski pats sev izmaksājis Rietumu bankas akcionāra - SIA Suharenko Family Investments īpašnieks Arkādijs Suharenko, kurš vienlaikus ir arī Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētājs.

Izdevumā Miljonārs ir publicēts pagājušajā gadā 100 lielāko izmaksāto dividenžu summu saraksts, un tā otrajā vietā ir lauksaimniecības biznesā pazīstamās Paškausku ģimenes pārstāvis Jons Paškausks, kuram saskaņā ar publiski pieejamām ziņām kā AS Agrolats Holding līdzīpašniekam dividendēs pērn izmaksāti 7,166 miljoni eiro.

Interesanti, ka saraksta desmitajā vietā ir vēl viens Paškausku ģimenes pārstāvis, - Andris Paškausks kā tā paša AS Agrolats Holdings akcionārs dividendēs ir saņēmis 3,937 miljonus eiro.

Lielāko dividenžu saņēmēju simtnieka trešajā vietā ir Rīgas ostā strādājošās stividorkompānijas Strek lielākais līdzīpašnieks Mihails Gaņevs ar 5,929 miljoniem eiro, bet ceturtajā – SIA Belam-Rīga līdzīpašniece Ludmila Kaca ar 5,334 miljonus eiro lielām dividendēm.

Tā kā Šleseru ģimenē pirms dažiem gadiem tika pieņemts lēmums par galveno ģimenes uzņēmējdarbības oficiālo īpašnieku noformēt Aināra Šlesera dēlu Edvardu, tieši viņš tad arī ir bijis piekto lielāko dividenžu saņēmējs – viņš SIA Regma Group saņēmis 4,835 miljonus eiro.

Savukārt nākamajās vietās lielāko dividenžu saņēmēju sarakstā ir SIA Infleks īpašnieks Ģirts Kaimiņš ar 4,352 miljoniem eiro un SIA Estoty līdzīpašnieki Guntis Pontags un Vasilijs Siņicins ar 4,237 miljoniem eiro katrs. Devītajā vietā ir AS Grindeks lielākais akcionārs Kirovs Lipmans ar 4,084 miljoniem eiro.

Pilns pagājušā gada 100 lielāko dividenžu saņēmēju saraksts ir publicēts izdevumā Miljonārs, kas tapis sadarbībā ar Lursoft datu bāzēm.

Novērtē šo rakstu:

37
5