Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Mūsu politiskajā un sabiedriskajā vidē ir reti sastopama situācija, kad kāda amatpersona uzņemas atbildību un atstāj amatu. Daudz biežāk ir situācijas, kad, nespējot izturēt vienaldzību, nolaidību vai nerēķināšanos ar valsts interesēm, amatus atstāj godprātīgi mūsu valsts patrioti.

Plaši ir izskanējusi ziņa, ka amatu pēc pašas vēlēšanās grasās atstāt Sanita Upleja-Jegermane, Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekle. Viņas institūcija ir tā, kurai jāuzrauga Latvijas sabiedrisko mediju – Latvijas televīzijas, LSM, Latvijas radio – darbība.

Uplejas-Jegermanes kundze savā paziņojumā norāda uz iemesliem, kas likuši pieņemt šādu lēmumu. Šo pamatojumu iesaku visiem izlasīt. Tomēr divi centrālie jautājumi, kuru dēļ tas noticis, ir pierādījums tam, cik tālu no neatkarīgas un latviskas Latvijas ideāla esam atkāpušies pēdējo gadu laikā.

Sanita Upleja-Jegermane nepārprotami norāda, ka viņas lēmums balstās nespējā ietekmēt sabiedrisko mediju redakcionālās izvēles (tas SEPLP ir aizliegts), kuras nereti ir pretējas Latvijas nacionālajām interesēm un sakrīt ar kremļa naratīviem (arī bēdīgi slavenie cūku komiksi), kā arī apstāklī, ka LSM krievu versija kā divvalodību stiprinoša nepieņemama likusies tikai viņai, nevis visai SEPLP.

Patiesībā situācija ir traģiska – gandrīz 35 gadus pēc neatkarības atgūšanas no amata atkāpjas augsta amatpersona, protestējot pret pārkrievošanu un kremļa interešu bīdīšanu “mūsu” sabiedriskajos medijos! Tas ir neticami, apkaunojoši un trauksmi izraisoši!

Jau gadiem par šo runāju un aicinu atbildīgos no iestādēm un dienestiem rīkoties, bet izskatās, ka viss turpinās ierastā gaitā. Vai tiešām arī šāds solis visu atstās bez izmaiņām? Kam vēl vajadzētu notikt, lai atbildīgie pieķertos LSM reorganizācijai? LSM būtu jāsāk translēt sēdes no putina kabineta?

Man ir ļoti žēl, ka no amata aiziet godprātīga un valstiskās intereses aizstāvoša amatpersona! No amata būtu jāatkāpjas redaktoriem, tiešajiem uzraudzītājiem un citām rožukalnēm, kas tieši atbildīgi par LSM pārvēršanos par Latvijas informatīvo drošību sabotējošu diversantu vienību.

Vēlos pateikties Sanitai Uplejai-Jegermanei par atklātu valodu un principiālu pozīciju! Paldies Jums!

Novērtē šo rakstu:

99
26