Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Gadu mijā ar Andra Šķēles ģimeni saistītajam vides pakalpojumu uzņēmumam Veolia bez konkursa uzticēta sniega tīrīšana un izvešana no Starptautiskās lidostas Rīga teritorijas. Lidostas jaunais valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse (ZZS) skaidro, ka uzsnidzis sniegs un rīkot konkursu nav bijis laika, tādēļ ar Veolia noslēgts „avārijas līgums”. Toties nākamgad Šķēles ģimenes biznesam, kas nodarbojas arī ar atkritumu izvešanu no lidostas teritorijas, lidostā vispār var neatrasties vieta.

Veolia kā sniega izvedēja izraudzīta, jo „saņemta mantojumā” no laika, kad lidostas valdi vadīja Krišjānis Peters, skaidro Luhse. Gadu mijā lidostai beidzies ar šo firmu noslēgtais līgums, un to nav plānots slēgt no jauna. Pašlaik ar Veolia noslēgts „avārijas līgums”, jo uzsnidzis sniegs un lidosta neesot spējusi tik ātri pārņemt šīs funkcijas. „Mēs sapratām, ka nevaram paspēt ne izsludināt konkursu, ne paši to sniegu notīrīt,” atzina Luhse. Viņš nebija gatavs nosaukt summu, ko lidosta maksā Veolia, bet runa esot par dažiem simtiem latu nedēļā. Arī lidostas preses pārstāve Sarmīte Bunka-Briljonka Pietiek norādīja, ka lidosta kā komercsabiedrība finanšu informāciju par iepirktajiem pakalpojumiem nesniegs.

Lidosta gan plāno iegādāties traktoru sniega savākšanai un nākamziem šos darbus veikt saviem spēkiem, kas būšot lētāk, informēja Luhse. Jau tagad lidosta saviem spēkiem tīra sniegu no skrejceļiem, kā ārpakalpojums tiekot pirkts vienīgi ārējās teritorijas uzkopšana.

Sniega savākšana nav vienīgais pakalpojums, ko lidosta Rīga pērk no Veolia, - ar šo firmu noslēgts līgums arī par atkritumu konteineru izvešanu, kas pagarināts līdz 1. martam. Arī par šī pakalpojuma izmaksām lidosta informāciju nesniedz, norādot, ka tā ir komercinformācija. Tomēr arī no šī biznesa turpināšanās lidostā Veolia var nākties šķirties. Mārupes pašvaldība, kuras teritorijā atrodas lidosta Rīga, līdz 1. aprīlim pieņemšot lēmumu, ar kuriem atkritumu savākšanas uzņēmumiem tās teritorijā varēs slēgt līgumus. Lidosta gaida šo pašvaldības lēmumu, lai sludinātu jaunu konkursu, informēja Luhse.

49% SIA Veolia vides serviss caur vairākiem citiem uzņēmumiem kontrolē Šķēles sievai un meitām daļēji piederošā SIA Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem, liecina Lursoft informācija.

Novērtē šo rakstu:

0
0