Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Tātad, ja nu kādam interesē, cik saņem skolotājs parastais, varu padalīties ar savu situāciju pagājušajā mācību gadā. Lūdzu, izlasiet līdz galam. Vadu 34 kontaktstundas nedēļā + 1 konsultācijas stunda.

Kā izrādās, pēc ministres teiktā un aprēķinātā, 35 astronomiskajās stundās nedēļā man ir jāpaspēj novadīt 34 kontaktstundas un 1 konsultācija, jāsagatavojas nākamajām stundām, jāveido mācību saturs, jo reformas dēļ atbilstošu materiālu ir varbūt 10% no tēmas...

Jāsakārto elektroniskais žurnāls, jāatbild uz skolēnu jautājumiem, jārisina random problēmas un tīņu drāmas, jālabo skolēnu darbi, jāsniedz jēgpilna atgriezeniskā saite par tiem izlabotajiem darbiem, jākomunicē ar audzināmo klasi, jākomunicē ar vecākiem...

Jāveido pusdienu atskaite, kavējumi, jārūpējas par kārtību klasē un skolā, jāuzliek praktisko darbu piederumi, jānovāc praktisko darbu piederumi, jākārto laboratorija, sanāksmes, metodiskā apvienība, starppriekšmetu sadarbība utt.

Realitātē ir tā, ka pa vakariem nostrādāju vēl aptuveni 8-10h nedēļā, kas ir maz, jo egoistiski saprotu, ka mana garīgā un fiziskā veselība ir svarīgāka nekā darbs. Entuziasms ļoti ātri noplok.

Neto alga - 683.26 euro. Nav apgādājamo, 23% nodoklis, neapliekamais minimums 0 euro. Pārējais, ko saņemu, ir par darbu projektos vai citiem darbiem, kas uz skolu neattiecas.

Nezinu, vai tas ir normāli (atalgojums) ‐ spriediet paši. Skolā strādāju, jo pagaidām to varu atļauties. Protams, arī bērnu dēļ, jo viņi ir sakarīgāki par pieaugušajiem un tur vēl ir kāda cerība.

Vēl jāatzīmē, ka audzināšana ir 1h nedēļā, bet realitātē 5h nedēļā ir kā minimums, ja nesataisa kādas ziepes vai nav kāds pasākums. Tātad tuvojos jau 50h nedēļā. Un vecāki uzskata, ka skolotājs ir pieejams visu laiku…

Vēl viens precizējums - bruto alga 996 euro, neto 683.26 euro. Netiek piemērots neapliekamais minimums, aprēķinātais ir neadekvāti liels, kā arī IIN ir 23%. Negribu palikt parādā un gribu mazliet uzkrāt. Bet nu tie varētu būt maksimāli 30 eiro, kas lietas būtību nemaina.

Vēl viens precizējums, ko nevajadzētu palaist garām un kāpēc ir izvēlēts tieši tāds nodokļu režīms - strādāju arī projektos un ar skolu nesaistītos darbos. Projekti netiek skaitīti pie algas, par to norēķinās atsevišķi.

Pārpublicēts no Twitter

Novērtē šo rakstu:

102
8