Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Slepena vienošanās, kas šā gada 14. novembrī slēgta starp Ministru kabineta konsultantiem Prudentia Advisers un valdības kontrolēto aviokompāniju airBaltic, bija paredzējusi Ģirta Rungaiņa (attēlā) un Jāņa Lielcepures Prudentia pusmiljona latu „veiksmes atlīdzību”, ja valsts un privātais akcionārs tiešām iemaksātu airBaltic visas summas, ko bija apņēmušies. Taču nu konsultantiem nāksies samierināties ar 175 tūkstošiem latu, - tā rāda slepenās vienošanās daļa, kas nonākusi Pietiek rīcībā.

Slepenā vienošanās noteic: Prudentia uzdevums būtu veikt pārrunas ar airBaltic akcionāru – tātad valsts un SIA Baltijas Aviācijas Sistēmas – pārstāvjiem un panākt, lai Latvijas valsts un Baltijas Aviācijas SistēmasairBaltic akcionāri veiktu savai līdzdalībai aviokompānijā proporcionālu un iepriekšējās vienošanās noteikumiem atbilstošu ieguldījumu airBaltic aizdevuma veidā un ieguldījuma pamatkapitālā veidā.

„Par līgumā 2.5.punktā noteikto pakalpojumu sniegšanu pasūtītājs maksā uzņēmējam Veiksmes atlīdzību LVL 250 000 apmērā un PVN. Minētā atlīdzība tiek maksata, ja atbilstoši vienošanās noteikumiem pasūtītājam ir piešķirts Latvijas valsts un SIA Baltijas Aviācijas Sistēmas aizdevums,” paredz slepenā vienošanās.

Savukārt vēl 250 tūkstošus latu kā otru „veiksmes atlīdzību” privātkonsultanti saņemtu, ja tiktu veikts airBaltic akcionāru līdzdalībai proporcionāls ieguldījums aviokompānijas pamatkapitālā no Latvijas valsts un SIA Baltijas Aviācijas Sistēmas puses.

Līdz ar Ministru kabineta otrdienas lēmumu un Satiksmes ministrijas trešdienas rīcību, par nominālvērtību (Ls 224 453) pārņemot SIA Baltijas Aviācijas Sistēmas Latvijas Krājbankā ieķīlātās akcijas, domājams, ka Prudentia apsolīto summu nesaņems.

To Pietiek trešdienas vakarā apliecināja arī avoti Satiksmes ministrijā, norādot – pat ņemot vērā Prudentia tuvību valdības vadītājam, šādu „gājienu” būtu grūti kādam izskaidrot.

Taču, kā rāda Pietiek rīcībā esošā slepenās vienošanās daļa, arī gadījumā, ja visu airBaltic nepieciešamo summu būs spiesta ieguldīt valsts, Prudentia par saviem pakalpojumiem vienalga saņems iespaidīgu summu – 175 tūkstošus latu.

„Gadījumā, ja jebkuru iemeslu dēļ SIA Baltijas Aviācijas Sistēmas neveic līdzekļu ieguldījumu pasūtītājā [t.i. airBaltic] atbilstoši vienošanās noteikumiem, kā rezultātā iestājas vienošanās noteiktās sekas un Latvijas valsts ir kļuvusi par vienīgo līdzekļu ieguldītāju pasūtītājā, pasūtītājs maksā uzņēmējam atlīdzību LVL 175 000 apmērā un PVN,” paredz slepenā vienošanās.

Turklāt šo summu Rungaiņa un Lielcepures uzņēmums par saviem pakalpojumiem desmit dienu laikā saņems vēl papildus savai iknedēļas samaksai: vienošanās atklāj, ka jau kopš oktobra vidus Prudentia ik nedēļu saņem 11,4 tūkstošus latu (+PVN). Pēc „veiksmes atlīdzību” saņemšanas šī summa tiks samazināta uz „tikai” 7500 latiem + PVN.

Pietiek pagaidām nav izdevies saņemt valdības pārstāvju komentārus – par ko tieši Prudentia saņems 175 tūkstošus latu, ja visas airBaltic nepieciešamās summas nāksies iemaksāt Latvijas valstij.

Prudentia Advisers saskaņā ar Lursoft datu bāzes ziņām simtprocentīgi pieder akciju sabiedrībai - ieguldījumu brokeru sabiedrībai Prudentia, kas savukārt neatklāj savus akcionārus un labuma guvējus, taču pēdējā tās akcionāru sapulcē akcionārus pārstāvējušas divas personas – Rungainis un Lielcepure.

Pietiek šodien publisko tā rīcībā nonākušo slepenās vienošanās daļu.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0