Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

No 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.

Diemžēl neloloju īpašas cerības, ka iesīkstējušos pašmāju boikotētājus slovēņu piemērs mudinās mainīt situāciju Dievzemītē vēlēšanu ceļā. Apmāto “bauru” liktenis ir sūkstīties un ciest – a ko tad mēs... Vienlaikus boikota iniciatori pūderē ļaudīm prātus, jo negrib zaudēt ienesīgo pastāvošā režīma bardaku.

Tikmēr jaunievēlētā Slovēnijas parlamenta vairākums (nebūt ne prinči baltos zirgos) ir pieņēmis likumu par amnestiju, kas atceļ soda naudas par kovidierobežojumu neievērošanu. Jau samaksātās štrāpes (~1,7 miljonus eiro) kompensēs kopā ar procesuālajiem izdevumiem. Līdzekļi paredzēti budžetā. Tāpat izbeigtas visas uzsāktās procedūras saistībā ar antikovida noteikumu pārkāpumiem un ieraksti sodāmības reģistrā automātiski dzēsti.

Tieslietu ministre Dominika Švarca Pipana uzsvēra, ka tādējādi valsts uzņemas morālo atbildību un kompensē pilsoņiem nodarīto netaisnību “ar krimināllikuma ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī antikonstitucionālu un pārmērīgu iejaukšanos cilvēktiesībās”, piebilstot: “Lai šī ir mācība mums visiem, lai nekas tāds nekad neatkārtotos.”

Es gan domāju, ka farmācijas karteļi roku rokā ar cilvēces izdeldētājiem tik viegli mierā neliksies. Taču šoreiz vismaz LABA ZIŅA no kopā ar latviešiem vienā ES un NATO vezumā esošās Slovēnijas.

https://observatorial.com/news/world/520460/slovenia-pays-back-all-corona-fines/

Novērtē šo rakstu:

116
7