Menu
Pilnā versija
Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera · 17.05.2022. · Komentāri (22)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu laikā mainīt ministru, kurš ir atbildīgs par daudzu šobrīd ļoti svarīgu jautājumu risināšanu, ir bezatbildīgi.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pirmdien, 16, maijā paziņoja, ka amatu atstāt jāgatavojas ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam. LTRK ieskatā šobrīd ekonomikas ministra pārziņā ir daudz svarīgu jautājumu risināšana, piemēram, enerģētikas krīze un alternatīvās enerģijas attīstīšana, un no tiem lielā mērā būs atkarīgs, kā Latvijas iedzīvotāji dzīvos ziemas sezonā un kā tiks pārvarētas Krievijas izraisītā kara Ukrainā sekas uz ekonomiku. Šobrīd ministra nomaiņa ir politiska bezatbildība, jo tādā veidā tiktu iekavēts darbs ar prioritārām lietām.

Kara Ukrainā un pieaugušās ekonomiskās krīzes laikā mainīt ministru, kas ir atbildīgs par tik svarīgām lietām kā enerģētika un piegādes, kas tiešā veidā ietekmē, kā mēs dzīvosim šajā rudenī un ziemā - vai cilvēkiem būs siltums, vai uzņēmējiem tiks nodrošināta energoresursu piegāde un kā izdzīvosim kara izraisīto krīzi - ir politiski bezatbildīgi. Lai arī sākotnēji sadarbība ar ministru nebija īsti veiksmīga, jo viņam trūka pieredzes un izpratnes par svarīgo, tad šobrīd viņš ir iestrādājies un gan LTRK, gan LDDK ar J. Vitenbergu ir izveidojusies cieša sadarbība.

LTRK ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies tuvu 6000 biedru (3000 individuālie uzņēmumi un 3000 biedru no uzņēmēju biedrībām) LTRK individuālo biedru - uzņēmumu - apgrozījums 2020.gadā pārsniedza 17,8 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

Novērtē šo rakstu:

12
13