Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Līdz šim Jūrmalas domes priekšsēdētājam Gatim Truksnim, pateicoties gan paša izmanībai, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieku neprofesionalitātei, ir izdevies izvairīties no notiesājoša sprieduma, bet nu veiksme, visticamākais, beigsies - 28. oktobrī Rīgas rajona tiesā Jūrmalā pilsētas mēru un viņa biroja vadītāju sāks tiesāt par fiktīvu komandējumu. It kā maznozīmīgs grēks, taču ir pamats domāt, ka šoreiz izlocīties neizdosies.

Prokuratūras un KNAB oficiālā versija ir šāda: lai slēptu savu neattaisnoto prombūtni darbā, G. Truksnis vienojies ar savu biroja vadītāju (faktiski – viņai pavēlējis), ka tiks noformēts rīkojums par komandējumu, kurā tiks ierakstītas nepatiesas ziņas, un ka šo dokumentu izmantos kā attaisnojumu mēra darba kavējumam - neattaisnotai prombūtnei.

Uz šī pamata prokuratūra pieņēmusi lēmumu abus apsūdzēt par dokumenta, kas piešķir tiesības, viltošanu, kā arī viltota dokumenta izmantošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Šie panti var „nodrošināt” G. Truksnim arī reālu cietumsodu: tie paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pat diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Turklāt šis ir tas gadījums, kad izlocīties tiešām būs grūti. Ir labi zināms, ka ir savāktas gan liecības, gan dokumenti, kas liecina, ka 2016. gada pavasarī G. Truksnis informējis sava biroja vadītāju par to, ka viņš nevarēs ierasties darbā.

Tad nu arī I. Vilkārse ieteikusi "uztaisīt prombūtni" un pēc tam noformējusi un saskaņojusi komandējuma rīkojumu, bet vēl pēc tam noinstruējusi G. Truksni ("zināšanai"), ka komandējums noformēts uz Daugavpili.

Kur patiesībā tajā laikā atradās pār mēru alkatīgais (jo nebija taču vēlējies vienkārši paņemt neapmaksātu atvaļinājumu) mērs? Te ir divas versijas – pēc vienas amatpersona vienkārši bija kārtējo reizi iekritusi zaļā pūķa apskāvienos, pēc otras – kā reiz devusies pilnīgi citā braucienā, lai no šiem apskāvieniem mēģinātu izvairīties. Domājams, ka tiesas prāvas gaitā mēs uzzināsim, kura versija ir īstā.

Novērtē šo rakstu:

78
26