Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī ir Bella. Viņas māte ir nolaupīta un gūstā. Arī tēvs. Viņi nav jauni. Viņiem ir savas mājas. Bet viņus nolaupīja, jo viņu saimniece ir ragana. Pūlis tā lēma.

Un vēl pūlis pieprasīja un iestādes nolēma, ka Bellas vecāki un visi citi „Lieldeviņzares” suņi par 4 eiro gabalā tiek pārdoti patversmēm, kuras viņus uzņēma. Savukārt patversmes pēc tam tiesīgas viņus pārdot tālāk jau par TIRGUS vērtību.

Savukārt „Lieldeviņzares” saimniecei ir tiesības gan lēmumu par suņu izņemšanu, gan šo lēmumu pārsūdzēt, taču... visdrīzāk šis te lēmums par to, ka patversmes drīkst ikvienu no viņas suņiem TAGAD nopirkt un pārdot tālāk, nozīmē to, ka suņus viņa atpakaļ nedabūs.

Ja izrādīsies, ka apsūdzības bijušas pārspīlētas un suņi atņemti nepamatoti, tad viņa kā kompensāciju par saviem mīļajiem suņiem un sabeigtajiem nerviem saņems... jūs neticēsiet! – šos te 4 eiro par katru pieaugušo suni.

Tas ārkārtīgi atgādina raganu prāvas, kurās par raganu vainu vai nevainīgumu lēma, piemēram, slīcinot. Ja ragana neslīka, viņu sadedzināja. Ja noslīka, tātad nevainīga, un viņas dvēsele drīkstēja doties uz paradīzi. Bet īpašums? Jā, tieši tā, palika apsūdzētājam!

Kā iespējams, ka kaut kas tieši tāds notiek mūsdienās un tiesiskā valstī? Mierīgi. Stāsts gan ir garš un samudžināts, bet mēģināšu pēc iespējas īsi.

Mana gudrā, mīļā, paklausīgā un viegli apmācāmā Bella ir suns, kurš nāk no audzētavas ar nosaukumu „Lieldeviņzare”. Audzētavas, kuras īpašniece ar mediju un sociālo mediju palīdzību beidzamo dažu mēnešu laikā ir publiski padarīta par briesmoni, suņu bendi un spīdzinātāju, kuras noziegumi pret nabaga dzīvnieciņiem bijuši tādi, ka suņus nāciet atņemt un izvietot jau tā pārpildītajās patversmēs.

Kā skan apsūdzības? Nekopti, nesocializēti, pārojušies krustu šķērsu, mituši netīrībā un pusbadā.

No suņu izņemšanas dienas publiskajā telpā nonākuši vairāki video. Kas tajos redzams? Prāvs pulks korgiju, Austrālijas ganu suņu un vēl dažu mazāk zināmu šķirņu suņi. Cik nu varu spriest, neredz nevienu, kas būtu divu šķirņu krustojums jeb metiss. Kažoki ir tīri un spīdīgi. Uzvedība normāla, cik nu normāla tā var būt brīdī, kad sveši cilvēki tos ar varu stūķē būros un ved projām. Apkārtne ir sakopta un kārtīga, fonā redzami plaši voljēri. Arī lielā kūts, kurā (ak, ārprāts, ak, šausmas!) ziemas laikā daļu dienas pavadījuši minētie ganu suņi.

Kur šie suņi nonāca? Kā plašsaziņas līdzekļos publicētajās intervijās dzirdams, puse no šiem dzīvniekiem nonāca patversmē “Ķepu ķepā” vadītājas Gundegas Bideres aprūpē. Bideres kundze publiski atzīstas, ka visu pagājušo gadu rakstījusi PVD sūdzības par minēto audzētavu. Fonā redzams, ka patversmes voljēri, kuros tagad izvietoti “izglābtie” Lieldeviņzares suņi, ir daudz šaurāki par viņu vecajām mājām.

Vēl liela daļa suņu (pārsvarā kucēni) nonākuši patversmē “Labās mājas”, daži arī patversmē “Mežavairogi” un Slokas patversmē. Publiski vienīgi “Mežavairogu” saimniece publicējusi kadrus no izņemšanas dienas, kuros rāda gan tīros voljērus, gan katra suņa pasi (jo visi, izņemot pavisam mazos, desmit nedēļas nesasniegušos kucēnus, ir čipēti un potēti atbilstoši likumdošanai).

Pārējie klusē, vai - kā Bideres kundze - turpina publiski apgalvot, cik briesmīgā stāvoklī ir šie apaļīgie, spīdīgie un mierīgie dzīvnieki.

Kas notiks tālāk? Otrdien, 9. aprīlī, PVD izskatīja 23.02.2024. pārbaudē konstatētos pārkāpumus. Pārbaudes protokols Nr. 154-24-00004, pārbaude tika veikta bez saimnieces klātbūtnes, jo viņa bija vizītē pie ārsta. Pārbaudes protokolu ir parakstījis brīvprātīgais, kas uz saimnieces prombūtnes laiku pieskatīja suņus. 08.03.2024. pieņemts Lēmums par administratīvā procesa uzsākšanu Nr.01800001027724-1(lēmumu un protokolu pievienoju). Process tikai tiks izskatīts, bet suņi jau ir izņemti, un jau sākas tirgus par suņiem.

„Lieldeviņzares” saimniece un viņas juriste līdz šim brīdim nav saņēmušas no PVD “daudzskaitlīgās apsūdzības”, viņas ir redzējušas tikai vienu. Tās autors ir anonīms un tajā ir precīzi šāds teksts: “Kad vienreiz beigsies tā suņu pavairošana suņu fermā Bauskas novadā Brunavas pagastā?” Uz šīs sūdzības pamata PVD ir izņēmis suņus.

Pirms PVD izņēma suņus, „Lieldeviņzares” saimniece jau bija parakstījusi apņemšanos, ka vismaz gadu neviena no viņas īpašumā esošajām kucēm netiks pārota (starp citu, jāpiezīmē, ka NEVIENA no audzētavas kucēm nav tikusi pārota vairāk par vienu reizi gadā, kā atļauj likums). Kopš janvāra ik nedēļas nogali „Lieldeviņzarē” ieradās kinologi (Irina Salamatova (DOG SERVISS 24/7) kuri strādāja ar audzētavas suņiem.

Taču PVD tas nešķita svarīgi, svarīgāk bija sarīkot “paraugdemonstrējumu” par prieku trakojošajam pūlim, kurš vēlējās redzēt, kā sadedzina raganu. Un ļaut nopelnīt “trauksmes cēlājiem”.

Bella ir satraukta. Jo dzird, ka “trauksmes cēlāji” solījuši arī citiem audzētājiem līdzīgu likteni. Un kāpēc gan ne, ja ir iespējams sev par labu noskaņot pūli, sarīkot raganu prāvu un rezultātā labi nopelnīt? Vai tam ir kāds sakars ar suņu labturību?

Neesmu korgiju speciālists, bet Austrālijas ganu suņi ir ļoti izteikti “sava cilvēka” suņi. Nedomāju, ka Bellas vecākus būs viegli pieradināt kādam svešam. Un kas ar viņiem notiks, ja viņi atteiksies aizmirst savu īsto saimnieci?

Vai zināt, cik katru gadu ziedojumos saņem patversme “Ķepu ķepā”?  Un “Labās mājas”?

Novērtē šo rakstu:

88
27