Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušais Staiceles pagastvecis Jānis Bakmanis ķēries pie jaunas avantūristiskās idejas: ar Stārķu muzeja celtniecības mācību, kas noveda Staiceles pagastu līdz maksātnespējai, ir bijis par maz, un nu tiek domāts par atkritumu slēpošanas kalnu, kas, iespējams, var apdraudēt arī blakus esošo Salacas upi.

Jau ilgāku laiku Staiceles futbola laukumā krājas atkritumu lavīna. Kad iedzīvotāji sāk protestēt pret mēsliem Salacas upes krastā, atkritumus ar buldozeru nolīdzina. Turklāt futbola laukumā kaudzē tiek mesti ne tikai tie atkritumi, kas palikuši pāri pēc nometnēm un sacensībām, bet arī vesti klāt no citām vietām.

Šī zemes gabala īpašniece Iveta Simonsena sakās, ka neko nezinot par atkritumu kalniem. Viņai esot daudz īpašumu, un konkrēti šajā viņa sen neesot bijusi. Viņa noslēgusi līgumu ar Vidzemes futbola federāciju un esot pilnīgā pārliecībā, ka tur bērni spēlē futbolu.

Pēc tam, sazinājusies ar futbola federācijas vadītāju, bijušo pagastveci Jāni Bakmani, zemes īpašniece Pietiek gan skaidroja, ka atkritumi tur tomēr bijuši, jo palikuši pēc cūcīgajiem sacensību dalībniekiem, bet tagad viss esot novākts.

Novākšana gan, kā stāsta paši staicelieši, notikusi diezgan savdabīgā veidā – atbrauca buldozers, visus atkritumus sastūma kaudzē un tad pieblietēja.

Savukārt pats Bakmanis teic – viņu iedvesmojusi Ventspils pieredze ar Lemberga hūti un līdzīgu kalnu viņš vēlas ierīkot arī Staicelē. Tā kā sava dabīga kalna šajā vietā nav, radusies doma kalnu uzbērt no būvgružiem. Taču, būvniecības darbiem apsīkstot, būvgružu palicis maz, tādēļ kalna uzbēršana nevedoties – un nu nolemts tam izmantot pievestus atkritumus.

Lai gan Bakmanis sakās esam pārliecināts, ka kalna sastāvdaļas būšot akmeņi, ķieģeļi  un citi nekaitīgi būvgruži, tomēr vietējie novērojuši, ka atkritumu „slēpošanas” kalna „pamatos” tiek „iemūrēti” arī videi kaitīgi šīfera gabali, plastmasas vienreizējās lietošanas trauki un citi sadzīves atkritumi.

Bakmanis gan teic, ka sadzīves atkritumi tiekot atšķiroti un aizvesti uz izgāztuvi, tomēr neviens topošā kalna vietā atkritumu šķirotājus nav manījis, - tikai buldozeru, kas visu sastumj vienuviet. Savukārt par to, kā topošais atkritumu slēpošanas kalns var ietekmēt blakus esošo Salacas upi, vietējās Vides aizsardzības pārvaldes viedoklis pagaidām nav zināms.

Foto no alojasnovads.eu

Novērtē šo rakstu:

0
0