Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

100% piemaksa pie amatalgas un nodokļu maksātāju apmaksāta automašīna braukšanai no mājas Jelgavā uz darbu Rīgā un atpakaļ: tādas prasības izskanēja jaunā Rīgas izpilddirektora apstiprināšanas procedūru debatēs. Par to izpildi nobalsoja pat opozīcija.

Par to, lai VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) valdes priekšsēdētāju un VAS "Latvijas Dzelzceļš" padomes priekšsēdētāju Jāni Langi ieceltu pašvaldības izpilddirektora amatā, nobalsoja 46 no 57 klātesošajiem deputātiem. Tas nozīmē, ka nobalsojuši arī vismaz 10 opozīcijas deputāti no Krievu savienības, Saskaņas un GkR.

2013. gada pašvaldību vēlēšanās J. Lange tika ievēlēts Jelgavas domē no partijas "Vienotība" saraksta. Tagad viņš skaidroja, ka dzīvojot Jelgavā un it kā plānojot "pārdeklarēties" uz Rīgu, kurai katru rītu vajadzētu sūtīt viņam pakaļ dienesta auto uz Jelgavu un acīmredzot vakarā vest atpakaļ. Viņš esot "Jaunā Laika" un "Vienotības" biedrs kopš 2005. gada.

2013. gadā J. Lange kļuva par LVC valdes priekšsēdētāju. Kopš 2018.gada J. Lange ir "Latvijas Dzelzceļa" padomes priekšsēdētājs. Kā liecina J. Langes amatpersonas deklarācija, 2020. gadā viņš no LDz kā padomes priekšsēdētājs saņēmis algu 29 448 eiro kopsummā, bet kā LVC valdes priekšsēdētājs vēl 74 644 eiro.

Līdz ar to J. Lange pamet 6220 eiro mēnešalgu LVC, lai saņemtu 2438 mēnešalgu Rīgas domē. Apstiprinot viņa kandidatūru, domes sēdē neizskanēja pārliecinoši argumenti par to, kāpēc viņš gatavs uz trīskāršu algas pazeminājumu, lai tikai vadītu Rīgas pašvaldības izpildaparātu.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis apliecināja, ka Lange pēc kļūšanas par Rīgas izpilddirektoru papildus 2438 eiro lielajai izpilddirektora algai saņems arī tikpat lielu piemaksu, turklāt jau no pirmās darba minūtes un, nepārbaudot, vai jaunais izpilddirektors ir paveicis dubultu darbu, par kuru pienāktos dubulta piemaksa.

Šādi fakti un apstākļi tik ļoti pārliecināja domes deputātus, ka par J. Langes apstiprināšanu amatā nobalsoja kā pozīcija, tā opozīcija, izņemot vienīgi desmit "saskaņiešus".

Turklāt dome atbalstīja arī prasību saglabāt J. Langem "piepelnīšanās" iespēju LDz padomes priekšsēdētāja amatā: viņam būs atļauts savienot amatus LDz un Rīgas domē, kas viņam ļaus papildus saņemt 2454 eiro mēnesī. Tātad vairāk nekā pamatalga (bez piemaksas) par galvaspilsētas izpilddirektora darbu.

Novērtē šo rakstu:

84
5