Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vairāk nekā 466 miljardi eiro – šādu astronomisku summu, kā liecina Pietiek rīcībā nonākušie materiāli no uzņēmējas Ināras Vilkastes bijušā māklera Raimonda Štālberga krimināllietas, viņš aprēķinājis kā gaidāmo peļņas daļu dažādos nekustamā īpašuma projektos. Valsts ieņēmumu dienests neatklāj, vai ir veicis Štālbergam nodokļu uzrēķinu, kas, ja atbilstu bijušā māklera kuriozajiem aprēķiniem, varētu atrisināt Latvijas valsts budžeta problēmas vairākas desmitgades uz priekšu.

No krimināllietas materiāliem, ko šodien publicējam, izriet, ka jau 2010. gadā Vilkaste ir vērsusies Valsts ieņēmumu dienestā ar iesniegumu saistībā ar Štālberga rīcībā nonākušām ievērojamām naudas summām un cita starpā norādījusi: „”Biznesmenis” R. Štālbergs, gribēdams pārliecināt par finanšu ieguldījumu veikšanu, pat ir saskaitījis objektu iespējamo peļņas apjomu – 466.544.325.000,00 EUR vai 326.581.027.500,00 LVL, kas atbilst Latvijas Republikas budžetam vairāk nekā par 60 gadiem!”

Valsts ieņēmumu dienests, kurš, kā tāpat redzams no lietas materiāliem, atbildējis ar standarta formulējumu par informācijas pieņemšanu zināšanai, neatklāj, vai ir veicis auditu par bijušā māklera reālajiem un iedomātajiem ienākumiem. Taču neoficiāla Pietiek rīcībā esoša informācija liecina, ka, ņemot vērā Štālberga „īpašās attiecības” ar tiesībsargāšanas iestādēm, kas detalizēti aprakstītas jau iepriekš, nekāds nodokļu uzrēķins – ne par astronomiskajām, ne arī citām summām – tā arī nav ticis veikts.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0