Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kāpēc pirms dažām dienām daudziem ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) tieši vai netieši saistītiem cilvēkiem telefonos parādījās ziņa, ka apcietinājumā esošais augsta ranga VID darbinieks Intars Štālbergs (attēlā) pieslēdzis mesendžeri Telegram? Atbilde ir skaidra: pirms Ziemassvētkiem „par labu uzvedību” – kas gandrīz droši nozīmē atklātību sniegtajās liecībās – no apcietinājuma atbrīvots vispirms viņš, bet pēc tam arī uzņēmēja Andra Ramoliņa „kukuļu lietas” sakarā aizturētā un apcietinātā VID Muitas un nodokļu policijas vecākā izmeklētāja Inita Lūre.

Jau rakstīju, ka I. Lūre, kura pērn guva plašu ievērību, uzņemoties acīmredzami safabricēto pasūtījuma kriminālprocesu pret Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku, ir izrādījusies ne tikai „netīra”, bet arī gluži vienkārši dumja kukuļņēmēja. I. Lūre bija zaudējusi jebkādu kaunu un piesardzību, apspriežot kukuļu apmērus, tāpēc arī iekrita īpaši muļķīgi, ar visiem pierādījumiem. Vai būs jāsēž arī viņas priekšniekam I. Štālbergam, tas vēl ir jautājums, bet par I. Lūres nākotni šaubu ir maz.

Zaudējot jebkuru piesardzību, viņa kādam uzņēmējam ne tikai nosauca vajadzīgo kukuļu apjomus, bet arī minēja to sadalījumu. Iespējams, viņu iedrošināja tas, ka uzņēmējs – kāds tukumnieks ne tikai viņai bijis pazīstams kopš bērnības, bet arī kādu laiku bijis viņas partneris privātajā dzīvē. Tad nu arī izmeklētāja nav kautrējusies – un rezultātā tagad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam ir pārliecinošs ierakstu komplekts un arī sekmīgi paveikts eksperiments, kas ļauj diezgan droši apgalvot – izmeklētājai nāksies sēdēt un sēdēt pietiekami ilgi.

Par to, kas gaidāms apcietinātajam I. Lūres priekšniekam, VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora, ģenerāļa Kaspara Podiņa uzticamības personai – pārvaldes augsta ranga darbiniekam I. Štālbergam, tik droši prognozēt nav iespējams. Tieši tāpat – arī viņa vietniekam Valtam Grundmanim, kurš pagaidām ir „tikai” atstādināts no pienākumu pildīšanas, un bēdīgi slavenajam izmeklētājam Jānim Akmentiņam, kurš tik ilgi slapstījās no KNAB, kamēr beidzot ir oficiāli atlaists no darba VID.

Vai šie ir vienīgie notvertie „ķēdītes” locekļi – jo nav nekādu šaubu, ka ne jau I. Štālbergs bija noziedzīgās shēmas virsotnē un ka ne jau I. Lūre bija tā, kas izplānoja un īstenoja apjomīgo kukuļošanu? Ņemot vērā, ka ne jau „par skaistām acīm” un solījumiem „es tā nekad vairs nedarīšu” abi atbrīvoti no apcietinājuma, ir skaidrs, ka turpinājums sekos. Savukārt tas, ka I. Štālbergs, atbrīvots no apcietinājuma, metas uzstādīt savā telefonā „īpaši drošo” Telegram mesendžeri, šo to liecina par viņa praktiskā prāta spējām…

Novērtē šo rakstu:

135
7