Menu
Pilnā versija
Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Juris Jansons, tiesībsargs · 10.01.2023. · Komentāri (103)

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Pakule

24.01.2023. 16:50

»

No

Iespraust jau drīkst, izvilkt nedrīkst


Tikai līdz pusītei

Atbildēt

skolniecīte

20.01.2023. 18:11

Slava visiem dieviem,ka šo "tiesībsargu" saskaņiešiem neizdevās ieblēdīt prezidenta krēslā.Bail pat domāt,kas tiks ievēlēts kā nākamais.

Atbildēt

nu jā

20.01.2023. 13:47

»

nu

vispār latvju tautas dainas, tautasdziesmas ir vietējās ticības un senās pasaules izpratnes atspoguļotājas, latvju raksti, simboli ir gluži kā senie raksti citur, līdzīgi savā būtībā rūnām. Kad E.Brastiņš attīstīja un izvērsa dievturību,tas bija laiks, kad kopš 19.gs.vidus un beigām,īpaši, protams, ...


Kristīgai ticībai, judaismam un islāmam ir kopīga pazīme - viendievība jeb monoteisms. kristīgā ticība un latviskā dzīvesziņa nav nesavietojami - tas jau labi parādīts latviešu literatūras klasiķu darbos.Taču E.Brastiņa 20.gs. uzkonstruētā dievturība, līdzīgi Pumpura Lāčplēsim, ir tikai leģendu un teiku popūrijs, tai nav savas ticības mācības, nav sistēmas neesošo dievu pasaku tēlu sabiedrībā. Uzskatīt to par ticību nevar, nodibināt ģimeni ar lustru nevar, jaundzimuši bērni no kāpostiem nerodas, stārķis cilvēkbērnus nenes.
Bet Brastiņa dievturības popūrijs vakara pasaciņas vietā var būt noderīgs bērnu iztēles un fantāzijas veicināšanai. Vairumā taču neesam ,,mūžīgie bērni",un saviem tautiešiem jāmāca kļūt pieaugušiem viņu pasaules uztveres jautājumā. Bet aizliegt viņiem dzīvot savā atpalicībā un ,,Rīgas redzēšanā ar mēli pie auksta dzelža" tiešām nevar.

Atbildēt

nu

19.01.2023. 16:17

»

nu jā ar mīlestību un saticību

Labāk lasīt Klīves ,,Ticības ceļos". Vot tur ir labs vispārīgais pārskats. Jokainajiem mormoņiem ir sava grāmata, žīdiem daudz grāmatu Jeruzalemē redzēju, muslimu korāns latviski tulkots 2 reizes, a par mūsu latvju elkiem ,,var izdot līdzīgas grāmatas" abet neizdod, jo nav jau tādas elku dievu turētāju...


vispār latvju tautas dainas, tautasdziesmas ir vietējās ticības un senās pasaules izpratnes atspoguļotājas, latvju raksti, simboli ir gluži kā senie raksti citur, līdzīgi savā būtībā rūnām. Kad E.Brastiņš attīstīja un izvērsa dievturību,tas bija laiks, kad kopš 19.gs.vidus un beigām,īpaši, protams, brīvvalsts laikā, bija daudz arheoloģisko izrakumu,atradumu, pētījumu,arī tautas mutvārdu mantojuma analīze, kas deva lielāku skaidrību un ieskatu tautas sadzīvē, tradīcijās, pasaules uzskata/ticības veidošanās/attīstībā.Bet nesaprotami, kāpēc nevarētu pastāvēt līdzās dažādas ticības, kas neaicina uz vardarbību pret citām, citiem?Nevar piesaukt 12 gs. krustnešu izdarības, lai aicinātu uz kristiešu nicināšanu, vai Vecās Derības tekstu pašmērķīgu tulkošanu kristietības nīšanai. Tāds tolaik bija cilvēces attīstības līmenis. Arī pagāni, piemēram, kkur citur vēl ilgi ēda viens otru, vai ziedoja cilvēkus, vai dzīvas būtnes dieviem.Tā kā vrb jēga atslābt un ļaut, lai katrs tic, kam grib, kaut komunismam, kamēr neaicina uz citu,citas ticības apspiešanu, iznīcināšanu, izņergāšanu.

Atbildēt

Bet

19.01.2023. 13:13

»

ASV protektorāts Latvija

1) Laulība ir savienība starp vīrieti un sievieti; 2) Satversmes 110.pantā pienākums speciāli aizsargāt gejus un lezbijankas nav noteikts


Protams! Cilvēks jau no no dabas nav debils. Toties, ja par to kāda samaksā? Tā jau pavisam cita lieta! Pedalizaciju jau atcela ASV psihiatriem balsojot!

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

19.01.2023. 10:50

1) Laulība ir savienība starp vīrieti un sievieti; 2) Satversmes 110.pantā pienākums speciāli aizsargāt gejus un lezbijankas nav noteikts.
Tiesībsargam to gan vajadzētu zināt. Vai arī šis raksts ir kārtējā demagoģija?

Atbildēt

Guntis

17.01.2023. 15:32

Citēju Satversmi: "85. Latvijā pastāv Satversmes tiesa, kas likumā noteiktās kompetences ietvaros izskata lietas par likumu atbilstību Satversmei, kā arī citas ar likumu tās kompetencē nodotās lietas. Satversmes tiesa ir tiesīga atzīt par spēkā neesošiem likumus un citus aktus vai to daļas. Satversmes tiesas tiesnešus uz likumā noteikto laiku apstiprina Saeima ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļa balsu vairākumu." Manuprāt, tas nozīmē, ka Satversmes tiesas kompetence beidzas ar esošu likumu izvērtēšanu. Tā nevar uzlikt par pienākumu pieņemt kādu jaunu likumu - tā nav šīs tiesas kompetence.

Atbildēt

nu jā ar cieņu

15.01.2023. 10:43

»

Skolnieciņš

Reliģijas dalās divās grupās: 1)monoteiskās reliģijās, kuras tic vienam Dievam; 2)politeiskās reliģijās, kuras tic vairākiem Dieviem un/vai Dievietēm, citiem vārdiem, ir Dievu un/vai Dieviešu panteons...


Neesmu saprasts, jo es nenicinu dievturus. Gribētu tikai izprast, kā viņi skaidro savu ,,latvju dievu panteona" hierarhisko kārtību. Kurš ir galvenais,kāpēc citiem dieviem jāklausa galvenais un kādas ir dievturu ticības patiesības, kuras dievturībā veidotu aksiomātisko karkasu. Šie jautājumi nenozīmē nicinājumu, bet vēlmi izprast šo lietu.
...Eiropieši bieži vien grūž ezotērisko kristietību...Lūdzu šīs konstrukcijas skaidrojumu.
Tāds zvērs nebija dzirdēts, un kā viņu grūž?

Atbildēt

nu jā ar cieņu

15.01.2023. 10:27

»

Skolnieciņš

Kas ir krievĀŅI? Tu iemācījies pateikt "anuss" žargonā, un tev sanāca "ānis"! Latviski ir tūplis. Un pareizi ir krievtūpļi. Tos dauza ar degošu pagali, ja tie 23:00 šauj Jaungada salūtu. Var arī daudzīt krievtūpļus ar baļķi, ja vien spēka pietiek. Par sekām neatbildu. Tiesā saki, ka biji afekta stāvoklī...


Man gadījās otogrāfiska kļūda, jo pareizi būtu ,,krievaiņi". tas ir latviskais tulkojums no apzīmējuma ,,rosijaņē". Kijevas Rusei moskovīti nozaga apzīmējumu ,,rusi", Zelta ordas un boļševiku izdarību rezultatā ,,russkije" pārtapa par aziātu bastardiem un sovokiem, krievi gadsimtu gaitā tika pakļauti negatīvai selekcijai.Krievu nav!

Atbildēt

Skolnieciņš

14.01.2023. 22:16

»

nu jā ar cieņu

Par rakstu mācēšanu - neesība nav jāpierāda (obstrukcijas aizlieguma princips), esības apgalvojumi gan ir jābalsta uz pierādījumiem. Tautieši varēja iemācīties, varēja neiemācīties,spekulācijām nav pamata.Gribu uzzināt politeisma iedomātās priekšrocības, kur tās var saskatīt pret monoteismu, sintoismu...


Kas ir krievĀŅI? Tu iemācījies pateikt "anuss" žargonā, un tev sanāca "ānis"! Latviski ir tūplis. Un pareizi ir krievtūpļi. Tos dauza ar degošu pagali, ja tie 23:00 šauj Jaungada salūtu. Var arī daudzīt krievtūpļus ar baļķi, ja vien spēka pietiek. Par sekām neatbildu. Tiesā saki, ka biji afekta stāvoklī.

Atbildēt

Skolnieciņš

14.01.2023. 22:12

»

nu jā ar cieņu

Par rakstu mācēšanu - neesība nav jāpierāda (obstrukcijas aizlieguma princips), esības apgalvojumi gan ir jābalsta uz pierādījumiem. Tautieši varēja iemācīties, varēja neiemācīties,spekulācijām nav pamata.Gribu uzzināt politeisma iedomātās priekšrocības, kur tās var saskatīt pret monoteismu, sintoismu...


Reliģijas dalās divās grupās: 1)monoteiskās reliģijās, kuras tic vienam Dievam; 2)politeiskās reliģijās, kuras tic vairākiem Dieviem un/vai Dievietēm, citiem vārdiem, ir Dievu un/vai Dieviešu panteons.
Tu man uzdod jautājumus it kā es būtu aziāts. Pirmkārt, Eiropā nedz sintoisms, nedz budisms nevienmēr tiek normāli atspoguļots. Piemēram, mūsu vietējie bāleliņi čakarē hinduismu. Līdzīgi notiek citur Eiropā un Amerikā. Par Austrāliju un pārējo angliski runājošo pasauli es nezinu. Pēc būtības tā ir ezotēriskā kristietība, ko mūsu bāleliņi mēģina iesmērēt hinduisma vietā. Un ar sintoismu un budismu Eiropā var būt līdzīgi.
Manas zināšanas šajās divās reliģijās ir vājas. Par sintoismu es saku uzreiz, ka tā ir politeiska reliģija. Japāņiem ir baigi daudz Dievu un Dieviešu ar grūti izrunājamiem vārdiem. Mēli lauzīt netaisos. Budisms ir vairāk ir politeisks nekā monoteisks. Bet tas ir atkarīgs no tā ar kādu bududistu konfesiju tu saskaries. Ja tu būsi budists Burjatijā, tad tu sapratīsi, ka viņu budisms ir zem pareizticīgo baznīcas tupeles. Bet ja tu būsi Japānā vai Taivānā, tad tur būs savādāk. Eiropieši bieži vien grūž ezotērisko kristietību. Ezotērisko kristieti nodod šādi vārdi: "Dievs", "Absolūts", "Ērceņģeļi" un citi no dažādām reliģijām sagrābstīti jēdzieni, kuriem ir interešu konflikts ar kristietības sākotnējo dogmātu.
Dievturus nicināja visi pēc kārtas. Un es nebūšu pret tevi, trolli, laipns. Tu vienkārši ņirgājies. Bet iebilst pret LTV1 un LTV7 veidotajiem baznīcēnu šoviem tu nevari, jo tev čuriņa raustās. Klupt virsū dievturiem var visi, kam nav slinkums. Bet klupt virsū baznīcēniem, kuri šaņem pašvaldību un ministriju finansējumu, šādiem kritiķiem čuriņa raustās, jo var atrauties sūdus. Baznīcēni uzrīdīs virsū tev Valsts policiju un būsi uzskaitē... Cietumā vai psihenē tevi neliks, bet nervu šūniņas izēdīs.
Skaties anime un doramas. Lasi mangu un manhua. Tad zināsi par reliģiju Āzijā. Un tas viss tie tulkots angliski...

Atbildēt

No

14.01.2023. 20:36

»

Tiesībsargam

Ģimene jau drīkst būt bez laulības un bez bērnu adopcijas


Iespraust jau drīkst, izvilkt nedrīkst.

Atbildēt

Tiesībsargam

14.01.2023. 20:23

Ģimene jau drīkst būt bez laulības un bez bērnu adopcijas.

Atbildēt

nu jā ar cieņu

14.01.2023. 20:22

»

Skolnieciņš

Kādas teikas? Kādas leģendas? Kur tev ir pierādījumi, ka senās baltu tautas nemācēja rakstīt? Kāpēc tu tik zemu novērtē baltu tautas? No kurienes tevī tāds nicinājums un snobisms pret Baltu zemēs dzīvojošajām baltu tautām...


Par rakstu mācēšanu - neesība nav jāpierāda (obstrukcijas aizlieguma princips), esības apgalvojumi gan ir jābalsta uz pierādījumiem. Tautieši varēja iemācīties, varēja neiemācīties,spekulācijām nav pamata.Gribu uzzināt politeisma iedomātās priekšrocības, kur tās var saskatīt pret monoteismu, sintoismu vai budismu. Savu ticības mācību dodiet apguvei, ja jumsīm tāda ir. Un lamāties ir nesmalki. Atmetiet šo krievaņu paražu.

Atbildēt

Skolnieciņš

14.01.2023. 20:01

»

nu jā

,,Tavi piedāvātie risinājumi ir strupceļš. Pēc būtības tu piedāvā dievturībai pašlikvidēties...


Kādas teikas? Kādas leģendas? Kur tev ir pierādījumi, ka senās baltu tautas nemācēja rakstīt? Kāpēc tu tik zemu novērtē baltu tautas? No kurienes tevī tāds nicinājums un snobisms pret Baltu zemēs dzīvojošajām baltu tautām???
Ceļš no varjagiem uz grieķiem gāja caur Daugavu. Vikingi pazina rūnu rakstību. Un vietējie baltu tautieši, komunicējot ar vikingiem, varēja iemācīties rūnu rakstību. Tātad rūnu rakstība te bija! Tātad līdz ar vikingiem te bija arī Skandināvu Dievi! Tātad Baltu zemēs varēja līdzās pastāvēt vairākas politeiskās reliģijas jeb pagāniskās ticības. Skandināvu pagāniskā ticība Asatru tiek praktizēta arī tagad. Asatru ir lielisks veids kā iedragāt katoļu un pareizticīgo baznīcas monopolu. Asatru var tikt praktizēta paralēli latviskajai dievturībai. Baznīcēni ir spējīgi vienam pagānam aizbāzt muti. Bet ko baznīcēni darīs ar plašākām ļaužu masām, kuras spējīgas pašaizsargāties???

Atbildēt

Skolnieciņš

14.01.2023. 19:47

»

Yes

Ģimeņotāji! Nevajag par jaunu izgudrot riteni. Kopš seniem laikiem latviešiem ir pazīstams jēdziens - ģimenes galva. Tad nu lūk, ģimenes galva ir tas, kas nosaka, kurš ir piederīgs pie ģimenes, kurš nav. Tas var būt gan asinsradinieks, gan pavisam svešs cilvēks, noteicošais pamats ir kopīga saimniecība...


А у руzzких есть глава семейства. Есть и снахачи. А снахачество на Руси была норма, хоть и на людях порицалась. Инцест дело семейное. Руzzкие скрепы. Снахачество дело скрепное. Снахачество – это скрепы традиционных ценостей Руzzкого мира!!! Ура! Ура!Урраа!!!!
Ar riebumu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)

Atbildēt

Skolnieciņš

14.01.2023. 19:21

»

nu jā

Bērnudārza līmeņa diskusija tomēr ir labāk, nekā saukt sarunas partneri ŽDANOVA REFERĀTA jēdzienos par cūkas un lapsas krustojumu. Diskutēt tomēr būtu interesantāk. Dievturiem šajā valstī arī ir ticības brīvība, savu ticības mācību viņi varētu izplatīt Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes studiju...


Varbūt tāpēc ka dievturi padomju okupācijas gados tika vajāti? Darbojās gan represīvā psihiatrija, gan cietumi. Jakutijas šamanis un pagāns Aleksandrs Gabiševs kā personība ir pilnībā iznīcināts. Krievi par viņu ieņirdz un nežēlīgi zobojas.
Tādas baisas lietas notiek tagad 21. gadsimta Krievijā. Bet ar kādām šausmām nācās saskarties 20. gadsimta dievturiem, kuri redzēja krievu totalitārismu vaigs vaigā, man ir grūti saprast. Tu domā, ka vienas paaudzes ietvaros pārdzīvotās šausmas pazudīs? Tu tiešām tā domā? Par epiģenētikas jēdzienu esi dzirdējis? Vai tu maz apjēdz, cik grūti ir peldēt pret straumi?
Ja tu runā par LU Teoloģijas fakultāti, tad tur arī nekā nebūs. Baznīcēni ir pie varas. Kristiešiem ir iedzimts, Bībelisks naids pret pagāniem, lai arī mūsdienu kristieši ir ļoti toleranti.
Pamēģini pakomunicēt ar LU administrāciju.

Atbildēt

Yes

14.01.2023. 13:15

Ģimeņotāji! Nevajag par jaunu izgudrot riteni. Kopš seniem laikiem latviešiem ir pazīstams jēdziens - ģimenes galva. Tad nu lūk, ģimenes galva ir tas, kas nosaka, kurš ir piederīgs pie ģimenes, kurš nav. Tas var būt gan asinsradinieks, gan pavisam svešs cilvēks, noteicošais pamats ir kopīga saimniecība, bet ne tikai. Tā, piemēram, ģimenes galva var izraidīt no ģimenes miesīgu dēlu, kurš nelabojami nonācis uz noziedzīga ceļa... Ģimenes galva rēķinās arī ar pārējiem ģimenes locekļiem. Bet noteikt, kas ir un kas nav ģimene - tādas tiesības ir tikai pašai ģimenei, citiem tur nav daļas, nemaz nerunājot par kādiem tur sūda politiķiem vai relģiskiem sektantiem, kas meklē savu labumu, vēlēšanās izkrāpjot balsis.

Atbildēt

nu jā

14.01.2023. 12:08

»

Skolnieciņš

Tu runā kā īsts, profesionāls baznīcēns, kurš ir apmācīts kā strīdēties ar dievturiem. Īsts kristietis. Maskējas par dievturi, bet muld kaut kādu bezsakaru. Vai tavs mērķis ar savu sakāmo ir nonivelēt manu vārdu nozīmīgumu un noslāpēt manu viedokli...


,,Tavi piedāvātie risinājumi ir strupceļš. Pēc būtības tu piedāvā dievturībai pašlikvidēties."

Šādu piedāvājumu neesmu izteicis, bet citētais viedoklis liecina par otras puses šaubām par dievturības ilgtspēju. No latvju teikām un leģendām Andrejs Pumpurs samontēja eposu par Lāčplēsi, tas izturēja laika pārbaudi. Īstā senlatvju cilšu pagāniskā ticība bez rakstiem ir neatgriezeniski zudusi, vai Brastiņa samontētais dievturības produkts izturēs laika pārbaudi? Mācību vajag...

Atbildēt

nu jā

14.01.2023. 11:48

»

Skolnieciņš

''jo nav jau tādas elku dievu turētāju ticības mācības'' Tu no Jehovas lieciniekiem esi? Tik aktīvi dirsies augumā, ka vemt no tevis gribās...


Bērnudārza līmeņa diskusija tomēr ir labāk, nekā saukt sarunas partneri ŽDANOVA REFERĀTA jēdzienos par cūkas un lapsas krustojumu. Diskutēt tomēr būtu interesantāk. Dievturiem šajā valstī arī ir ticības brīvība, savu ticības mācību viņi varētu izplatīt Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes studiju kursos. Bet šādas mācības nav ...

Atbildēt

Skolnieciņš

13.01.2023. 17:08

»

nu jā ar mīlestību un saticību

Labāk lasīt Klīves ,,Ticības ceļos". Vot tur ir labs vispārīgais pārskats. Jokainajiem mormoņiem ir sava grāmata, žīdiem daudz grāmatu Jeruzalemē redzēju, muslimu korāns latviski tulkots 2 reizes, a par mūsu latvju elkiem ,,var izdot līdzīgas grāmatas" abet neizdod, jo nav jau tādas elku dievu turētāju...


Tu runā kā īsts, profesionāls baznīcēns, kurš ir apmācīts kā strīdēties ar dievturiem. Īsts kristietis. Maskējas par dievturi, bet muld kaut kādu bezsakaru. Vai tavs mērķis ar savu sakāmo ir nonivelēt manu vārdu nozīmīgumu un noslāpēt manu viedokli?
Tavi piedāvātie risinājumi ir strupceļš. Pēc būtības tu piedāvā dievturībai pašlikvidēties. Tā purga (muļķības), kuras tu nes, ir bezspēcīgas mācītāja sprediķa un kristiešu augstprātības priekšā. Kristieši tavus vārdus necienītu un nosauktu par pesteļiem.

Atbildēt

Skolnieciņš

13.01.2023. 17:05

»

nu jā ar mīlestību un saticību

Labāk lasīt Klīves ,,Ticības ceļos". Vot tur ir labs vispārīgais pārskats. Jokainajiem mormoņiem ir sava grāmata, žīdiem daudz grāmatu Jeruzalemē redzēju, muslimu korāns latviski tulkots 2 reizes, a par mūsu latvju elkiem ,,var izdot līdzīgas grāmatas" abet neizdod, jo nav jau tādas elku dievu turētāju...


''jo nav jau tādas elku dievu turētāju ticības mācības'' Tu no Jehovas lieciniekiem esi? Tik aktīvi dirsies augumā, ka vemt no tevis gribās!
''žīdiem daudz grāmatu Jeruzalemē redzēju'' Tu RPC (РПЦ) jeb Krievijas pareizticīgo baznīcas esi, ja vienlaikus tu ebreju tautu gan nicini, gan apbrīno? Dievturiem ir vienalga par ebreju tautu. Tu esi kārtējais provokators, kurš grib uz dievturiem uzsiet antisemītisma, nacisma un neonacisma birku.
Tu muldi, bet taviem vārdiem nav seguma. Tie ir tukši teikumi bez konkrētas domas. Ūdens gabali. Un tu visvisādi mēģini noniecināt dievturību. Tu nicinājumu paud caur debilu, neproduktīvu, bērnudārza līmeņa diskusiju. Mankurts. Tu esi mankurts poļubomu.

Atbildēt

Nat

13.01.2023. 16:18

kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai... talak nav vērts lasīt! Mūsu valstī ir tikai vienas ģimenes - virietis ar sievīti, pārējas savienības nezin ka ar nezin ko ir kopā dzīvojošas būtnes un tikai

Atbildēt

nu jā ar mīlestību un saticību

13.01.2023. 13:25

»

Skolnieciņš

Vārdu ''politeisms'' es lietoju kā vispārinātu terminu. Lasi, piemēram, par skandināvu pagānisko ticību ''Asatru...


Labāk lasīt Klīves ,,Ticības ceļos". Vot tur ir labs vispārīgais pārskats. Jokainajiem mormoņiem ir sava grāmata, žīdiem daudz grāmatu Jeruzalemē redzēju, muslimu korāns latviski tulkots 2 reizes, a par mūsu latvju elkiem ,,var izdot līdzīgas grāmatas" abet neizdod, jo nav jau tādas elku dievu turētāju ticības mācības. Bet latvji taču ir diženi, mēs esam vareni, mēs esam gudri... Attīstiet brāļu draudžu kustību, diskutējiet ar kristiešiem, žīdiem un muslimiem, paprovējiet cementēt latviešu politisko nāciju ar savu mācību. GARLAICĪGI NEBŪS!!!

Atbildēt

nu jā ar mīlestību un saticību

13.01.2023. 13:07

»

Skolnieciņš

Angliski lasīt proti? Vai arī tu esi sovoka krievs, kas anliski ne bum-bum? Angļu valodā vārdu ''pagāni'' un tā sinonīmus ''politeisti'' un ''daudzdievji'' apzīmē tādi vārdi sinonīmi kā ''pagans'' un ''heathens''. Un šo vārdu skaidrojums angļu valodā ir sekojošs: ''Pagan/heathen is a person who is not...


...katrai no tām ir sava pasaules kosmogoniskā uzbūve, savi jēdzieni un savs Dievu un/vai Dieviešu panteons. Un visas politeiskās reliģijas nevar sabāzt vienā maisā ...
Labi pateikts. Angliski lasīt neprotu, angliski rakstu ar grūtībām. Lūdzu skaidrojumu par kārtību latvju elku dievu panteonā un kā viņi radīja trīsvienīgo cilvēku ar miesu,dvēseli un garu. Kur atrast Brastiņa ticības mācības turpinātājus? Kārlis Tomariņš ir miris, pārēlie dievturi ved uz tirgu tukšas pelavas.

Atbildēt

Skolnieciņš

13.01.2023. 12:44

»

nu jā ar cieņu

Vajag aiz kokiem redzēt mežu, un nejaukt mušas ar kotletēm. Cienot meklējumus par to, kas ir pāri mums pašiem, jautāšu - vai politeismam ir kādas īpašības, lai to izvēlētos par pamatu ticībai


Vārdu ''politeisms'' es lietoju kā vispārinātu terminu. Lasi, piemēram, par skandināvu pagānisko ticību ''Asatru''.
https://www.amazon.com/Essential-Asatru-Walking-Norse-Paganism/dp/0806527080 Essential Asatru: Walking the Path of Norse Paganism Paperback – December 1, 2006
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
P.S. Dievturiem ir uz ko tiekties. Par Latvju Dieviem arī var izdot līdzīgas grāmatas.

Atbildēt

Skolnieciņš

13.01.2023. 12:40

»

nu jā ar cieņu

Vai pagāniem dievu skaits ir ierobežots vai kā? Un kuram no viņiem apliecināt savu ticību


Angliski lasīt proti? Vai arī tu esi sovoka krievs, kas anliski ne bum-bum? Angļu valodā vārdu ''pagāni'' un tā sinonīmus ''politeisti'' un ''daudzdievji'' apzīmē tādi vārdi sinonīmi kā ''pagans'' un ''heathens''. Un šo vārdu skaidrojums angļu valodā ir sekojošs: ''Pagan/heathen is a person who is not a Christian, Jew, or Muslim.''. Tas ir vispārināts apzīmējums. Un tālāk seno n-tās politeiskās reliģijas jeb pagāniskās ticības, katrai no tām ir sava pasaules kosmogoniskā uzbūve, savi jēdzieni un savs Dievu un/vai Dieviešu panteons. Un visas politeiskās reliģijas nevar sabāzt vienā maisā kā to dara ateisti vai ābramisko reliģiju piekritēji.

Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)

𐋄卐 ⋙꠲⋘ 卐Skolnieciņš卍 𐋄卐 ⋙꠲⋘
Latvju Dievi mūžam viedi. Dievturība vienmēr dzīva.
𐋄卐 ⋙꠲⋘ 卐Skolnieciņš卍 𐋄卐 ⋙꠲⋘

Atbildēt

Skolnieciņš

13.01.2023. 12:30

»

nu jā ar cieņu

Vajag aiz kokiem redzēt mežu, un nejaukt mušas ar kotletēm. Cienot meklējumus par to, kas ir pāri mums pašiem, jautāšu - vai politeismam ir kādas īpašības, lai to izvēlētos par pamatu ticībai


Es ticu Dieviem un Dievietēm. Es ticu dvēseles daudz šķautņainībai (cilvēkam ir miesa, dvēsele un gars). Es ticu dvēseļu nemirstībai un neievainojamībai. Es ticu reinkarnācijai (dvēseļu pārdzimšanai un pasauļu mainībai). Es ticu paralēlajām pasaulēm un multivisumam. Es ticu, ka gaišie Dievi ir radījuši cilvēci, un ka gaišie Dievi aizstāv cilvēci no tumšajiem Dieviem.
Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)

𐋄卐 ⋙꠲⋘ 卐Skolnieciņš卍 𐋄卐 ⋙꠲⋘
Latvju Dievi mūžam viedi. Dievturība vienmēr dzīva.
𐋄卐 ⋙꠲⋘ 卐Skolnieciņš卍 𐋄卐 ⋙꠲⋘

Atbildēt

nu jā ar cieņu

13.01.2023. 11:36

»

Skolnieciņš

nu jā ar cieņu 12.01.2023. 13:40 Esmu par dievturību rakstījis daudz un dikti. Bieži arī esmu dzēsts un lamāts. Dēļ tā ka es atļaujos internetā popularizēt dievturību, manu segvārdu visvisādi marginalizē, ķengā ne pa jokam...


Vajag aiz kokiem redzēt mežu, un nejaukt mušas ar kotletēm. Cienot meklējumus par to, kas ir pāri mums pašiem, jautāšu - vai politeismam ir kādas īpašības, lai to izvēlētos par pamatu ticībai?

Atbildēt

Skolnieciņš

12.01.2023. 18:02

»

pētniekam skolniekam

tik daudz gan vajadzēja zināt,ka kriestieši nepielūdz nekādus "smirdošus līķus krustā",bet dzīvo Dievu.Nerakstiet dumjības


Nevajag tā saspring. Latvijas Republikā ir ticības brīvība, ko garantē Satversme. Pameklē internetā: Asatru; Norse Gods; rune magic. Ja latviskā dievturība – ticība Latvju Dieviem – neiet tev pie sirds, tad izvēlies Skandināvu Dievus. Svētīgi!
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Atbildēt

Skolnieciņš

12.01.2023. 18:01

»

pētniekam skolniekam

tik daudz gan vajadzēja zināt,ka kriestieši nepielūdz nekādus "smirdošus līķus krustā",bet dzīvo Dievu.Nerakstiet dumjības


Senebreju mitoloģija un ebreju monoteisms nav nekas slikts, ja vien tam tic tikai ebreji. Bet lieta tāda, ka kristietība ir viena vienīga senebreju mitoloģija kopā ar ebreju monoteismu, kura ir varmācīgi ievazāta Baltu zemē un ar varu uzspiesta baltu tautām. Tas ir krimināli. Varbūt labāk ir būt par pagānu. Neopagānisms. Politeisms. Dievturība.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Atbildēt

Skolnieciņš

12.01.2023. 18:00

»

pētniekam skolniekam

tik daudz gan vajadzēja zināt,ka kriestieši nepielūdz nekādus "smirdošus līķus krustā",bet dzīvo Dievu.Nerakstiet dumjības


Paldies Dieviem, ka mūsdienu Latvijā valda ticības brīvība. To garantē Satversmes 99. pants. Tāpēc cilvēks pats var lemt par ko būt. Būt par monoteisma (viendievības) piekritēju un sekot vienam Dievam jūdaisma, kristietības vai islāma ietvaros? Būt par politeisma (daudzdievības) piekritēju un sekot daudziem Dieviem (un arī Dievietēm) kādas politeiskās reliģijas jeb pagāniskās ticības ietvaros? Piemēram, latviskā dievturība jeb ticība Latvju Dieviem. Piemēram, skandināvu asatru un odinisms/votānisms jeb ticība Skandināvu Dieviem. Piemēram, slāvu odnovjerije jeb ticība Slāvu Dieviem (rodnovjerije ir piesārņota ar visādiem Krievijas politikas sūdiem). Un ir virkne citu piemēru. Būt par ateisma (bezdievības) piekritēju un nesekot/neticēt nevienam Dievam vai Dievietei? Tie ir trīs galvenie ticības varianti. Un izvēli pieņem katrs cilvēks pats. Dzīves laikā izvēli drīkst arī brīvi mainīt. Dievi uz to neapvainosies.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Atbildēt

kurš tad šos

12.01.2023. 16:53

»

Skolnieciņš

nu jā ar cieņu 12.01.2023. 13:15 Drīzāk tu esi sūda krievs, kas steidz dievturus apmelot antisemītismā un nacismā. Padomijas gados tādu kropļu kā tu bija daudz. Anonīmie čekas ziņotāji. Darba kolektīva vārdā runājošiem. Pretīgi...


pazemo un nicina?Viņiem neviens nepievērstu nekādu uzmanību,ja viņu labi atalgotie runas vīri un sievas nemitīgi neuzprasītos un neizsauktu uguni uz sevi ar visādiem nejēdzīgiem praidiem,rakstiem,pārraidēm un citām aktivitātēm.Nebāztos virsū deputātiem,skaidri zinot,ka atbalsta nebūs.Kas tu par dievturi,ja nespēj atšķirt nejēdzīgas ideoloģoijas uzspiešanu no diskriminācijas un naida?

Atbildēt

pētniekam skolniekam

12.01.2023. 16:45

tik daudz gan vajadzēja zināt,ka kriestieši nepielūdz nekādus "smirdošus līķus krustā",bet dzīvo Dievu.Nerakstiet dumjības!

Atbildēt

Skolnieciņš

12.01.2023. 15:49

»

nu jā ar cieņu

Pagāni (politeisti; daudzdievji) var nospļauties par dajebko un dajebkur. Nav šeit Singapūra, kur tas uz ielas ir aizliegts. Bet cilvēcīgi izskaidrot interesentiem savas ticības ideoloģiju viņi nespēj, līdz ar to nonāk kreisā ultraliberālisma dūksnājā slapjā, un velk sabiedrību atpakaļ uz Eiropas nomali...


nu jā ar cieņu 12.01.2023. 13:40 Esmu par dievturību rakstījis daudz un dikti. Bieži arī esmu dzēsts un lamāts. Dēļ tā ka es atļaujos internetā popularizēt dievturību, manu segvārdu visvisādi marginalizē, ķengā ne pa jokam.
Kristietība ir Krievijā. Un tu tagad redzi šo kristīgo sakņu sūdainos augļus.

Atbildēt

nu jā ar cieņu

12.01.2023. 13:40

»

Skolnieciņš

Nelien virsū dievturiem. Dievturi nav tik ļauni un žultaini kā kristieši. Dievturi nenes sevī kristīgo naidu. Tu, protams, drīksti pielūgt smakojušu līķi koka krustā. Tā ir tava ticības izvēle...


Pagāni (politeisti; daudzdievji) var nospļauties par dajebko un dajebkur. Nav šeit Singapūra, kur tas uz ielas ir aizliegts. Bet cilvēcīgi izskaidrot interesentiem savas ticības ideoloģiju viņi nespēj, līdz ar to nonāk kreisā ultraliberālisma dūksnājā slapjā, un velk sabiedrību atpakaļ uz Eiropas nomali, kļūst neiecietīgi un naidīgi pret Eiropas kristīgajām saknēm. Un caur to viņi noliedz latvju tautas valstsgribu,jābūtību, vienvērtību, likteņkopību un sadarbi. Tāpēc godprātīgi ateisti jau viņus apsteidz virzībā uz nākotni.

Atbildēt

Skolnieciņš

12.01.2023. 13:27

»

nu jā ar cieņu

Esmu Franka Gordona, Rudolfa Blaumaņa un Aleksandra Kiršteina piekritējs vārda ,,žīds" lietojuma sakarā. Angliski tas skan ,,jude"', lietuviski šo tautu sauc ,,žydai". Saeimā tikko šo vārdu komisija atzina par neitrālu esam. Krievijas impēristu šim vārdam piešķirtā nicinošā nozīme uz mani neattiecas...


nu jā ar cieņu 12.01.2023. 13:15 Drīzāk tu esi sūda krievs, kas steidz dievturus apmelot antisemītismā un nacismā. Padomijas gados tādu kropļu kā tu bija daudz. Anonīmie čekas ziņotāji. Darba kolektīva vārdā runājošiem. Pretīgi.
Kāpēc no tēmas novirzies un sāc muldēt par ebrejiem? Kāds sakars LGBT+ kopienai ar ebrejiem? It ne kāds!
Un es tev atkārtošu vēlreiz. Seksualitātes dēļ cilvēkus kaunināt, strostēt, pazemot vai nicināt spēj tikai sektanti!!!

Atbildēt

Skolnieciņš

12.01.2023. 13:19

»

nu jā ar cieņu

Esmu Franka Gordona, Rudolfa Blaumaņa un Aleksandra Kiršteina piekritējs vārda ,,žīds" lietojuma sakarā. Angliski tas skan ,,jude"', lietuviski šo tautu sauc ,,žydai". Saeimā tikko šo vārdu komisija atzina par neitrālu esam. Krievijas impēristu šim vārdam piešķirtā nicinošā nozīme uz mani neattiecas...


nu jā ar cieņu 12.01.2023. 13:15 Tagad ir karš Ukrainā. Es negribu pūst līdzi krieviem, lai kaut kā ļautu viņiem gānīties. Un desovjetizācijā Latvijā nav pilnībā veikta, leģionāri vel joprojām ir demonizēti, marginalizēti un izmieti.

Atbildēt

nu jā ar cieņu

12.01.2023. 13:15

»

Skolnieciņš

Čalīt, tev ar galvu kaut kas ir aizgājies grīstē. Vārds "žīdi" sakarā ar Otro pasaules karu un Padomju Krievijas veikto Latvjijas Republikas okupāciju ir kļuvis par lamu vārdu, pietam ļoti rupju lamuvārdu. Tu it kā gribi parādīt baigo cieņu ebreju tautai, baigo bijību ebreju tautas priekšā. Bet tu lieto...


Esmu Franka Gordona, Rudolfa Blaumaņa un Aleksandra Kiršteina piekritējs vārda ,,žīds" lietojuma sakarā. Angliski tas skan ,,jude"', lietuviski šo tautu sauc ,,žydai". Saeimā tikko šo vārdu komisija atzina par neitrālu esam. Krievijas impēristu šim vārdam piešķirtā nicinošā nozīme uz mani neattiecas.

Atbildēt

nu nu

12.01.2023. 12:27

Interesanti gan - vai Latvijas valsti pārvalda un likumus nosaka satversmes tiesa, jeb tomēr Saeima? Varbūt, ka Saeima jāpadzen un visas likumdošanas tiesības jāpārņem satversmes tiesai?!Jasons jau sāk palikt par lezbopedāļu tiesību aizstāvi. Nožēlojams radījums.

Atbildēt

Skolnieciņš

12.01.2023. 08:04

»

nu jā

Lepnajam latvju dievturim derētu nostāties zem kāda dižozola vai apsēsties uz kādas ļoti pokainiskas svētakmeņu čupas un pameditēt par Brastiņa izdomātās latvju dievu kopas hierarhisko sistēmu. Tādas nav...


Nelien virsū dievturiem. Dievturi nav tik ļauni un žultaini kā kristieši. Dievturi nenes sevī kristīgo naidu. Tu, protams, drīksti pielūgt smakojušu līķi koka krustā. Tā ir tava ticības izvēle.
Kāpēc tev tā derdz, ka dievturi raugas uz LGBT+ kopienu pozitīvi un bez naida? Vai atkal kristīgs naids ir aptumšojis tavu prātu!?! Tu esi īsts kristietis. Kristīgs naids tevi vada. Īsts, kristīgs naids.
Bez cieņas, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)

Atbildēt

Skolnieciņš

12.01.2023. 07:59

»

nu jā

Jūsu tradicionālā izpratne ir pārāk šaura. Iestādēs ārpus baznīcas vai uz kuģa slēgta laulība nerada surogātjēdzienus ,,civilsieva un civilvīrs". ŠIe jēdzieni apzīmē divus piegulētājus, kuri ir pietiekoši nepārliecināti par savu piegulēttieksmes noturību laikā. Un neticīgie arī nav jāspiež laulāties...


Kas ir tikumība un kas ir izvirtība? Krievijas krievi ir apmāti ar publisku, atklātu naidu pret LGBT+ kopienu (nu, vismaz vecie čekas vēži Maskavas Kremlī). Kaut arī Krievijā pastāv legāla un neviena nenosodīta pedofīlija pareizticīgo baznīcā. Kur pareizticīgo baznīcas garīdznieki jājas ar glīti epilētiem baznīcas kora zēniem. Jājas kā truši. Tagad visur Krievijā ir mobilizācija. Tevi var nosūtīt uz armiju pat no skolas sola, un štrunts, ka ir semestra vidus. Karam der visi. Galvenais ir lielgabalgaļas un nāvinieku skaits. Pat cilvēki ar nedzēstu sodāmību drīkst karot. Pat padomijas gados tāda izmisuma nebija Krievijas armijā. Bet pareizticīgo baznīcas semināriju audzēkņus ar likumu ir aizliegts mobilizēt. Patriarhs Kilirs lūdzu to diktoram Vladimiram Putinam un Putins izdeva rīkojumu, ka pat pilngadīgus baznīcas puišus nedrīkst ņemt lielgabalgaļā, nāviniekos.
Maskavā ir daudz elitāru gejklubu priekš Vienotās Krievijas gejiem, bet rietumnieciskie geji gan ir aizliegti.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)

Atbildēt

Skolnieciņš

12.01.2023. 07:47

»

nu jā

Lepnajam latvju dievturim derētu nostāties zem kāda dižozola vai apsēsties uz kādas ļoti pokainiskas svētakmeņu čupas un pameditēt par Brastiņa izdomātās latvju dievu kopas hierarhisko sistēmu. Tādas nav...


Čalīt, tev ar galvu kaut kas ir aizgājies grīstē. Vārds "žīdi" sakarā ar Otro pasaules karu un Padomju Krievijas veikto Latvjijas Republikas okupāciju ir kļuvis par lamu vārdu, pietam ļoti rupju lamuvārdu. Tu it kā gribi parādīt baigo cieņu ebreju tautai, baigo bijību ebreju tautas priekšā. Bet tu lieto savā teiktajā vārdu "žīdi", kā tāds latviešu neonacists, fašists, arājietis, kurš ir izkāpis no Krievijas TV politiskajiem, propagandas šoviem. Kremļa valodā tu runā kā tipisks nacistu pastala, par kādiem krievi uzskata latviešus. Ir emocionāli neitrāls vārds "ebreji". Varu tev atklāt, ka vislielākie antisemīti mūsdienās, 21. gadsimtā, ir 9. maija antifašisti. Tieši Krievijas krieviem ir visur rēgojas žīdi, un tieši Krievijas krieviem ir neviltots naids, dusmas un aizvainojums pret žīdiem. Galvenie 21. gadsimta naciki ir krievi.
Otrkārt, tu savā komentārā neadekvāti slavē senebreju mitoloģiju un ebreju monoteismu, lai gan nav zinātniska pamatojuma, kas spētu pierādīt vai atspēkot tās patiesumu. Tā ir ticības lieta. Gribi tici, bet gribi netici. Visādi citādi tevis paustais lielebreju šovinisms un cionisms. Tu laikam esi Semjona Šustina reinkarnācijā.
Pagāniem (politeistiem; daudzdievjiem) ir nospļauties par ebrejiem. Pagāni ir vienaldzīgi pret ebrejiem. Bet tu mēģini Maskavas Kremļa manierē aktualizēt kaut kādu sen izdirstu sūdu. Uzvedies kā tāda bābiete Margarita Simonjana, kura pa RT TV rāda pasaku filmas par nosalušo Eiropu, lai gan filmas ir filmētas Krievijas glubinkā.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)

Atbildēt

nu jā

11.01.2023. 22:59

»

Skolnieciņš

Tikai kristīgās sektas ir spējīgas cilvēkus pazemot, strostēt un kaunināt seksualitātes dēļ


Lepnajam latvju dievturim derētu nostāties zem kāda dižozola vai apsēsties uz kādas ļoti pokainiskas svētakmeņu čupas un pameditēt par Brastiņa izdomātās latvju dievu kopas hierarhisko sistēmu. Tādas nav...
Tad varēs saprast, kāpēc žīdi ir Dieva izredzētā tauta - viņi pirmie saprata cēlonības un radīšanas principu, un kļuva monoteisti. Dievs ir devis labu apsolījumu viņu ciltstēvam Abrahamam,taču regulāri audzina arī ar trimdām, holokostiem un Raudu mūri.
Un konfesijas no sektām atšķiras tāpat kā pirksts no krāniņa, un mušas no kotletēm.

Atbildēt

nu jā

11.01.2023. 22:37

»

jurists

Tradicionālā izpratnē par civillaulību uzskata savienību, kas noslēgta ārpus baznīcas


Jūsu tradicionālā izpratne ir pārāk šaura. Iestādēs ārpus baznīcas vai uz kuģa slēgta laulība nerada surogātjēdzienus ,,civilsieva un civilvīrs". ŠIe jēdzieni apzīmē divus piegulētājus, kuri ir pietiekoši nepārliecināti par savu piegulēttieksmes noturību laikā. Un neticīgie arī nav jāspiež laulāties baznīcā. Un pederasti var aizsargāt savas tiesības Civillikuma saistību tiesību ietvaros, noslēdzot sabiedrības līgumu.Un lezbas tāpat.Bet daudzsievībai gan būtu vajadzīgs papildus tiesiskais regulējums. Poliamorās piegulētāju kopienas gan ir izvirtība.

Atbildēt

Skolnieciņš

11.01.2023. 22:16

»

Un

tā arī bija.Svētību šis viss nenesīs tiem,kas smejas par savu tautu.Katram sastrādātais”atnāks atpakaļ” savā veidā


Tikai kristīgās sektas ir spējīgas cilvēkus pazemot, strostēt un kaunināt seksualitātes dēļ.

Atbildēt

geji tagad ultrakreisajos

11.01.2023. 21:57

daudzi jau vienkārši nesaprot, kurš viņus izmanto un saņam naudiņas..... Ģimene ir ģimene. Savienība ir savienība. Komunists nekad nelabosies.

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: