Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek rīcībā ir audioieraksts, kurā dzirdams, kā Stopiņu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne sarunā ar žurnālisti mēģina sameloties par to, kurš tad ir atbildīgais un lēmuma pieņēmējs par iecerēto dižkoka likvidēšanu Stopiņos, Institūta ielā. Publicējam šīs sarunas atšifrējumu, kas demonstrē to, kā notiek lēmumu pieņemšana virknē pašvaldību.

- Kāpēc Stopiņu novada dome tik uzstājīgi vēlas nocirst dižkoku pie Institūta ielas 4 nama?

- Koks ir bīstams, to ir atzinis Vides dienests. Tas ir drošības jautājums, lai šis koks neuzgāztos virsū ēkām un cilvēkiem. Mēs gaidām no ministrijām atbildes un tad pieņemsim lēmumu.

- Tas ir tikai viena arborista slēdziens, citi dižkoku pētnieki saka, koks ir labā stāvoklī.

- Dome nepasūta arborista slēdzienus, tas ir Vides dienesta lēmums.

- Bet jūs jau vides iestādei tikai lūdzāt atļauju koku nozāģēt, lēmumu jau pieņems dome…

- Lēmumu pieņems pašvaldības aģentūra Saimnieks.

- Tad aģentūra varēs izlemt, zāģēt vai nezāģēt? Iedzīvotāji ir pret.

- Tas ir Vides dienesta lēmums. Mēs ministrijām jautājām skaidrojumu, vai cilvēki var uzņemties atbildību par bīstamu koku. Tas ir viņu privātīpašums, un tas mums ir jānoskaidro. Līdz 15.oktobrim gaidām atbildi.

- Kurām ministrijām?

- Ekonomikas ministrijai tikai...

Pietiek jau vairākkārt ir informējis, ka pie kādas daudzdzīvokļu mājas Stopiņos plānots nozāģēt dižkoku – milzu kļavu, jo atbildīgie dienesti it kā uzskata, ka tas apdraudot cilvēkus un apkārtni. Pret koka nozāģēšanu iebilst gan iedzīvotāji, gan pieredzējis dižkoku pētnieks.

Taču Stopiņu novada dome stingri iecerējusi šo koku nozāģēt un vērsusies ar iesniegumu Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP). Būvvaldes iesniegumam pievienots sertificēta arborista Kaspara Māliņa atzinums par koka bīstamību, kurā norādīts, ka lielākā daļa no kļavas stumbra ir iztrupējusi, koksnes struktūra ir trausla un, pēc speciālista domām, koka bīstamību iespējams novērst, tikai to likvidējot. Ņemot vērā arborista slēdzienu, DAP tad arī sniedza saskaņojumu koka nozāģēšanai.

Tiesa, izrādās, ka arborists Kaspars Māliņš, kas novērtēja dižkoka – milzu kļavas stāvokli Stopiņos pie daudzdzīvokļu mājas, nebūt neuzstāj, ka koks būtu obligāti jānozāģē, jo viņš šādus lēmumus nepieņemot, bet tikai veicis koka novērtēšanas darbu. Turklāt viņam neesot ne mazākās intereses rekomendēt koku nozāģēt, jo viņam pasūtīts tikai vērtējums, bet ne zāģēšanas darbi.

Novērtē šo rakstu:

0
0