Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska šodien pēdējā mirklī, pusotru stundu pirms valdības sēdes sākuma šodien tās darba kārtībā paslepus ir iekļāvusi jautājumu par Ministru kabineta apelācijas sūdzību lietā par Latvijas Universitātes (LU) rektora apstiprināšanu, vēl noslepenojot tā saturu. Tomēr arī tas nelīdzēja - apelācijas iesniegšanu atbalstīja tikai Šuplinskas pārstāvētās Jaunās konservatīvās partijas un vēl arī Nacionālās apvienības ministri.

Kā zināms, pirmajā instancē administratīvā tiesa, neraugoties uz Šuplinskas organizētajiem nodokļu maksātāju naudas tēriņiem dārga advokātu biroja pakalpojumiem, atzina viņas iniciēto lēmumu par LU rektora neapstiprināšanu par prettiesisku. Šis spriedums tagad arī stāsies spēkā.

"Izglītības un zinātnes ministres rīcība neatbilst labas pārvaldības principiem. Ņemot vērā, ka valdībai gala lēmums par apelācijas sūdzības iesniegšanu bija jāpieņem līdz 10. martam, minētais jautājums tika iekļauts Ministru kabineta 10.marta sēdes darba kārtībā," - šādu Ministru prezidenta Krišjāņa komentāru faktam, ka jautājums par apelāciju LU rektora lietā Nr. A420250719 tika iekļauts valdības sēdes darba kārtībā tikai šodien starp plkst. 10.30 un 11.00, tātad pusotru stundu pirms Ministru kabineta sēdes, sniedza premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Kā zināms, 10. februārī administratīvā rajona tiesa apmierināja Indriķa Muižnieka pieteikumu un atzina par prettiesisku, kā arī atcēla Šuplinskas „bīdīto” Ministru kabineta pagājušā gada 29. augusta rīkojumu, ar kuru Muižnieks netika apstiprināts LU rektora amatā.

Taču Jaunās konservatīvās partijas pārstāve Šuplinska nekavējoties paziņoja, ka viņai „neesot pārliecības” par tiesas sprieduma pareizumu un ka viņai sakarā ar šī viņas iniciētā un nu par prettiesisku atzītā MK rīkojuma sakarā neesot nekāda pamata atkāpties no amata.

„Grūti pateikt, vai tiesa salāgo to, kas ir rakstīts likumā ar konkrēto procesu, kā tas ir noticis. Tiesa nav pieņēmusi liecības, turklāt patlaban ir arī papildu pierādījumi," tiesas spriedumu mēģināja apstrīdēt Šuplinska.

Spriežot pēc tā, ka viņai izdevies panākt apelācijas sūdzības projekta iekļaušanu MK sēdes darba kārtībā, ministrei jau kārtējo reizi bija izdevies pārvarēt premjera Kariņa vājo pretestību šajā jautājumā. Taču šoreiz dabūt savā pusē ministru vairākumu Šuplinskai un viņas partijai vairs neizdevās.

Novērtē šo rakstu:

89
2