Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc vairākkārtējām norādēm uz Rīgas Centrālcietuma amatpersonu prettiesisko rīcību (piemēram, ŠAJĀ RAKSTĀ) amatpersonas ir sākušas rīkoties! Bet kā jau "bezkompromisa tiesiskuma" sludinātājiem pienākas - prettiesiski un atriebības vadīti.

Kā norādīts minētajā rakstā, 17. februārī tika veikta kratīšana kamerā, kuras ieslodzītie aktīvi izteica iebildumus pret to, ka cietuma amatpersonas klaji ignorē (turpina ignorēt) epidemioloģiskās drošības prasības. Turklāt visi šīs kameras ieslodzītie (7 cilvēki), atrodoties kamerā, saslima ar Covid-19.

Tas nozīmē, ka izteiktās pretenzijas bija pamatotas. Neskatoties uz to, cietuma amatpersonas gan kratīšanas laikā, gan arī pēc tās izteica draudus minētās kameras iemītniekiem - ja sūdzēsieties, tad būs nopietnas problēmas.

Ieslodzītie turpināja norādīt uz cietuma amatpersonu prettiesisko rīcību, veicinot Covid-19 izplatību. Turklāt viens no ieslodzītajiem "uzdrīkstējās" iesniegt iesniegumu Iekšējās drošības birojā un Ilonas Spures (attēlā) vadītajā Ieslodzījuma vietu pārvaldē ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu un saukt pie atbildības atbildīgās amatpersonas.

Cietuma amatpersonu atbilde nebija ilgi jāgaida. Ieslodzītais, kurš atļāvās apvainot cietuma amatpersonas noziedzīgā rīcībā, bez jebkāda pamatojuma 1. martā tika pārvests uz vienvietīgu kameru (no 345. uz 347. kameru). Te jāpiebilst, ka Rīgas Centrālcietums ir "slavens" ar mistiskiem nāves gadījumiem, kuros pavisam nejauši iesaistīti cietuma darbinieki. Pietiek ir vairākkārt publicējis informāciju par šādiem gadījumiem.

Atliek vien cerēt, ka arī šis ieslodzītais "nenolems" pakārties vai kā citādi aiziet no dzīves tikai tāpēc, ka bija uzdrīkstējies izmantot savas tiesības. Acīmredzot arī par tiesību izmantošanu pienākas sods. Nav ko muti virināt. Inficēja ar smagu un bīstamu slimību - pasaki paldies un aizveries...

Vai patiešām šāda attieksme ir norma un "bezkompromisa tiesiskuma" izpausme? Vai patiešām visiem ir tik ļoti pie vienas vietas? Sitīsim tos kas runā? Laikam jau atbildes ir sen zināmas visiem, un jautājumi drīzāk ir retoriski.

Lūdzu iesaistīties situācijas risināšanā un nepieļaut tik zemisku atriebību no cietuma amatpersonu puses.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes komentārs:

"Ieslodzījuma vietu pārvalde informē, ka 2021. gada 17. februārī Rīgas Centrālcietumā tika veikta telpu un ieslodzīto pārmeklēšana. Pārmeklēšanas laikā vairākās kamerās tika atrasti un izņemti aizliegtie priekšmeti.

Papildus minētajam, Ieslodzījuma vietu pārvalde vērš uzmanību uz to, ka pagājušajā nedēļā Rīgas Centrālcietumā tika veikts ieslodzīto un nodarbināto Covid-19 skrīnings.

Uz 01.03.2021. Rīgas Centrālcietumā nav konstatēts neviens Covid-19 pozitīvs ieslodzītais. Covid-19 inficēti ir divi Rīgas Centrālcietuma nodarbinātie, kuri inficēšanās laikā nav pildījuši amata pienākumus.

Papildus norādām, ka, pildot dienesta pienākumus, personālam ir pienākums ievērot visas ieslodzījuma vietā noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības."

Novērtē šo rakstu:

106
10