Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Iekšlietu ministrija Saeimā virza jaunu, diskutablu un pietiekami pavirši sagatavotu likumprojektu “Savienības pilsoņu un viņu ģimenes locekļu ieceļošanas un uzturēšanās Latvijas Republikā likums”. Jā, pat sākotnēji iesniegtā likuma nosaukums ir diskutabls – “Savienības pilsoņu”, kuru piedāvāju mainīt uz “Eiropas Savienības pilsoņu”. Tomēr visdiskutablākās lietas parādās pašā likumprojektā…

Pretēji spēkā esošajām normām, kad Latvijā uzturēšanās atļauju var iegūt, piemēram, Latvijas pilsoņa sieva, vīrs vai viņu bērni, ja viņi ir trešo valstu pilsoņi, tad šajā likumprojektā Iekšlietu ministrija piedāvā būtiski paplašināt tvērumu.

Likumprojektā tiek piedāvāts, ka uzturēšanās atļaujas varēs iegūt laulātā radinieks, kam ir kopīga saimniecība ar Savienības pilsoni, kā arī partneris, ar kuru Savienības pilsonim ir vismaz divus gadus ilgušas attiecības. Pārtulkojot šīs normas – tiek radītas tiesības uzturēšanās atļaujas saņemt ES pilsones vīra 3. pakāpes brālēnam – Krievijas vai Indijas pilsonim.

Papildus tam – šī persona automātiski iegūtu tiesības uz nodarbinātību bez ierobežojumiem, bet vienlaikus varētu arī pretendēt uz valsts atbalstu, jo no tās tiek sagaidīts, ka ienākumi būs nedaudz lielāki nekā trūcīgai personai. Ja šo likumu pieņemtu bez izmaiņām, tad valstij nebūtu formālu iemeslu atteikt piešķirt uzturēšanās atļaujas, tāpēc piedāvāju veikt labojumus.

Mediji jau steidza atspoguļot manis iesniegtos grozījumus likumā, kā mēģinājumu ierobežot ES pilsoņu iespējas uzturēties Latvijā. Nē, iesniegtie grozījumi ir vērsti, lai sašaurinātu trešo valstu personu loku, kuriem ir tiesības saņemt uzturēšanās atļaujas Latvijā.

Novērtē šo rakstu:

89
34