Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Tā kā Saeimas Vienotības frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nav vēlējusies atsaukt savas par Lato Lapsu paustās nepatiesās ziņas un viņam atvainoties, Lapsa ir vērsies tiesā, un Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa viņa prasību ir pieņēmusi izskatīšanai.

Pietiek jau informējis, ka Lapsa bija pieprasījis jaunās Saeimas Vienotības frakcijas vadītājai un Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājai Āboltiņai atsaukt viņas paustas nepatiesas ziņas un atvainoties par šādu melīgu ziņu paušanu.

Laikraksta Neatkarīgā Rīta Avīze 14. oktobra numurā Āboltiņa, aprakstot viņai veltīto "nomelnošanas kampaņu", cita starpā par Lapsu bija paziņojusi: "Jā, par publicistu Lato Lapsu. Un tie viņa e-pasti katru dienu: "Sveikiņi! Kā klājas? Vai neesmu sabojājis dieniņu?"..."

Āboltiņas atbildē, ko Pietiek jau publicējis, ir apgalvots, ka šīs esot nevis viņas paustas ziņas, bet tikai un vienīgi viedoklis un "manas tiesības sniegt viedokli garantē Satversme, kā arī Starptautiskie cilvēktiesību dokumenti. Turklāt tiesības brīvi paust savus uzskatus ir viens no būtiskiem demokrātiskas sabiedrības pamatiem un viens no svarīgākajiem nosacījumiem tās progresam".

Saskaņā ar Āboltiņas skaidrojumu šajā gadījumā būtiskākā esot nevis viņas "izteikuma gramatiskā interpretācija" vai tas, ka viņas "izteikums pausts apgalvojuma vai pieņēmuma formā", bet tikai un vienīgi "šī izteikuma kopējais konteksts".

Āboltiņa skaidro, ka šajā gadījumā būtiski esot arī pareizi interpretēt viņas paziņojumu: "Turklāt īpaši vēlos norādīt, ka manis teiktais nav interpretējams tādejādi, ka katru dienu no Jums būtu saņēmusi elektroniskās vēstules, ar konkrētajā citātā ietverto gramatisko formulējumu, bet gan, lai ilustratīvi atspoguļotu Jūsu sarakstes stilu un kopējo raksturu ar personām, kuras Jūs personīgi nepazīstat."

Tā kā Āboltiņa nav vēlējusies atvainoties un nepatiesās ziņas atsaukt, Lapsa ir vērsies ar pieteikumu Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, un tā šo lietu ir pieņēmusi izskatīšanai.

Pieteikumā norādīts, ka Āboltiņa 24 000 eksemplāru tirāžā - šāda ir laikraksta Neatkarīgā Rīta Avīze uzrādītā tirāža - ir izplatījusi savas nepatiesās ziņas, ka Lapsa esot Saeimas priekšsēdētājai "katru dienu" sūtījis elektroniskā pasta vēstules tikai ar mērķi, lai viņu uzrunātu ar vārdiem: "Sveikiņi! Kā klājas? Vai neesmu sabojājis dieniņu?"

Šādas nepatiesas ziņas, ko izplatījusi ārkārtīgi augsta valsts amatpersona, ir nodarījušas nopietnu kaitējumu, pieteikumā norāda Lapsa, kurš gan no Āboltiņas arī prasībā tiesai prasa tikai atsaukumu un atvainošanos, bet ne naudisku kompensāciju. Viņš pieprasa, lai tiesa uzliktu Āboltiņai par pienākumu publicēt šādu nepatieso ziņu atsaukumu:

"Es, Solvita Āboltiņa, atsaucu šīs manis kā 11. Saeimas priekšsēdētājas par publicistu Lato Lapsu paustās nepatiesās ziņas laikraksta "Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai" 2014. gada 14. oktobra numurā: "Un tie viņa e-pasti katru dienu: "Sveikiņi! Kā klājas? Vai neesmu sabojājis dieniņu?"" Šīs ziņas bija nepatiesas. Es, Solvita Āboltiņa, atvainojos Lato Lapsam un visiem laikraksta lasītājiem par šo nepatieso ziņu paušanu."

Novērtē šo rakstu:

0
0