Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadība joprojām nevēlas sabiedrībai skaidrot savu juceklīgo rīcību un noklusēšanas mēģinājumiem pēc tam, kad diviem dienesta darbiniekiem tika konstatēta inficēšanās ar koronavīrusu, Pietiek bez kādiem komentāriem publicē VID ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes vēstuli, ko viņa nosūtīja VID darbiniekiem, kad jau bija pilnīgi skaidrs, ka notikušo noklusēt neizdosies.

Cienījamie kolēģi!

Sākoties ar Covid-19 krīzi saistītajai ārkārtējai situācijai, Valsts ieņēmumu dienests (VID) bija pirmā valsts iestāde, kas ieviesa vērā ņemamus drošības pasākumus. Tika slēgta klientu apkalpošana klātienē, daļai darbinieku nodrošināta iespēja strādāt attālināti, kā arī darbs notiek, ievērojot nepieciešamo distanci un izmantojot dezinfekcijas līdzekļus.

Faktiski visu ārkārtējās situācijas laiku mums ir izdevies efektīvi strādāt, pašiem neciešot no Covid-19 saslimšanas. Savukārt šobrīd ir saņemta ziņa, ka vienam no mūsu Rīgas biroja kolēģiem ir konstatēta saslimšana ar Covid-19, un šī persona pašreiz atrodas mājās sava ģimenes ārsta uzraudzībā.

Par šo faktu ir informēts Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), kas veic epidemioloģisko izmeklēšanu, lai noteiktu, kuri VID darbinieki ir uzskatāmi par saslimušās personas kontaktpersonām.

Kamēr notiek SPKC izmeklēšana, VID pēc savas iniciatīvas operatīvi apzināja darbiniekus, kas bijuši kontaktā ar saslimušo personu. Visiem šiem darbiniekiem, ir dots rīkojums turpināt darbu attālināti no mājām, kā arī gadījumā, ja tuvāko 14 dienu laikā parādās Covid-19 simptomi, informēt par to savu ģimenes ārstu. https://covid19.gov.lv/covid-19/pasaizsardziba-un-drosibas-pasakumi

Visā ārkārtējās situācijas laikā ēkā tika veikti pastiprināti higiēnas pasākumi un šobrīd papildus gan inficētās personas, gan arī kontaktpersonu darbavietās veikti dezinfekcijas pasākumi. Šobrīd tiek darīts viss iespējamais, lai šī saslimšana neizplatītos tālāk mūsu kolektīvā.

Vienlaikus aicinu neaizmirst, ka ne Latvijā, ne pasaulē kopumā Covid-19 slimība nav izzudusi, kas nozīmē, ka katram no mums ir jāievēro noteikti piesardzības pasākumi – regulāri jādezinficē rokas, jāievēro divu metru distance, vienlaikus vienā telpā neatrasties lielākam cilvēku skaitam, kā noteikts normatīvajos aktos, nepieciešamības gadījumā lietot maskas, kā arī nekavējoties vērsties pie sava ģimenes ārsta, ja tiek konstatētas Covid-19 saslimšanas pazīmes.

Lai mums visiem stipra veselība!

Ar cieņu

Ieva Jaunzeme

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore

Tālrunis 67122222

Talejas iela 1, Rīga, LV-1978

www.vid.gov.lv

Novērtē šo rakstu:

8
16