Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Televīzija atklātā konkursā izvēlējusies un Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei ievēlēšanai galvenā redaktora amatā izvirzījusi Sigitu Roķi.

Latvijas Televīzija galvenā redaktora amata kandidāti izvēlējusies konkursa kārtībā un atbilstoši Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā noteiktajam LTV valde ir nosūtījusi aicinājumu Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ievēlēt Sigitu Roķi galvenās redaktores amatā uz pieciem gadiem.

Sigitai Roķei ir daudzu gadu pieredze žurnālistikā, kā arī mediju galvenās redaktores amatā. No 2015. līdz 2017.gadam viņa bija Latvijas Radio valdes locekle satura attīstības jautājumos, pirms tam - ziņu aģentūras "BNS-Latvija" valdes priekšsēdētāja un galvenā redaktore. Sigita Roķe līdzdarbojusies Latvijas Mediju ētikas padomes izveidē un ētikas kodeksa izstrādē, piedalījusies konsultācijās par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likuma izstrādi. Sigitai Roķei ir Latvijas Universitātē iegūts sociālo zinātņu maģistra grāds.

Sigitas Roķes mērķis galvenās redaktores amatā ir nodrošināt visaugstāko LTV satura kvalitāti. Viņa ir pārliecināta, ka LTV jāspēj noturēt un piesaistīt labākos žurnālistus un multimediju speciālistus, sasniegt iespējami lielāku auditoriju dažādās platformās, kā arī uzrunāt dažādas sabiedrības grupas.

LTV atklātajā konkursā ir guvusi pārliecību par kandidātes profesionalitāti un spēju veikt galvenā redaktora pienākumus. Valdes loceklis Ivars Priede: "Galvenā redaktora pozīcija ir ļoti būtiska, lai Latvijas Televīzija turpinātu augt un attīstīties par spēcīgu sabiedrisko mediju, turot stingru redakcionālo mugurkaulu un kalpojot sabiedrībai."

SEPLP balsojums par LTV izvirzīto kandidāti gaidāms janvāra sākumā.

Sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa galvenais redaktors atbild par redakcionālās politikas veidošanu un īstenošanu, ir atbildīgs par sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa redakcionālajiem lēmumiem. Redakcionālu lēmumu pieņemšanā viņš ir neatkarīgs no sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa valdes. Konsultējoties ar sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu ombudu, galvenais redaktors izstrādā un apstiprina plašsaziņas līdzekļa redakcionālās vadlīnijas.

Novērtē šo rakstu:

9
98