Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Drošības līdzekļa – aizlieguma ieņemt amatus uzņēmuma Liepājas metalurgs valdē un padomē – piemērošana trim uzņēmuma esošo akcionāru pārstāvjiem varētu atvieglot tā dēvētā kreditoru kluba, ko pārstāv valdības konsultants Prudentia, plānus pārņemt kontroli uzņēmumā. Laiks, kāds izvēlēts šī drošības līdzekļa piemērošanai, un tas, ka šāda notikumu attīstība faktiski realizē valdības 2. jūlijā aiz slēgtām durvīm skatīto vēlamo attīstības scenāriju, ļauj uz notiekošo raudzīties kā uz kreditoru kluba nejaušu veiksmi vai tiesībsargu “piespēlēšanu” valdībai.

Informācija, ka diviem Liepājas metalurga padomes locekļiem – Sergejam Zaharjinam un Aleksejam Zaharjinam, kā arī valdes loceklim Iļjam Segalam piemērots aizdomās turētā statuss un drošības līdzeklis – aizliegums ieņemt amatus uzņēmumā, oficiāli tika apstiprināts šonedēļ. Ņemot vērā faktu, ka jau iepriekš atklātībā nākušas ziņas par uzņēmuma vadības izšķērdību un to, ka valstij nācies uzņemties Liepājas metalurga kredītmaksājumus, publiskajā telpā šī ziņa tika uztverta pozitīvi. Tomēr notikumu gaita rada jautājumus, vai tiesībsargājošās iestādes “nepiespēlē” valdības virzītajam uzņēmuma pārņemšanas scenārijam, kas vēlāk var ļaut juridiski apstrīdēt pieņemtos lēmumus.

Pirmkārt, specifiska drošības līdzekļa – aizlieguma ieņemt amatu – piemērošana trim uzņēmuma Liepājas metalurgs esošajiem padomes un valdes locekļiem notikusi nedēļu pēc tam, kad valdība aiz slēgtām durvīm skatīja noslepenotu ziņojumu, kurā uzsvērta nepieciešamība panākt izmaiņas Liepājas metalurga vadības sastāvā līdz 26. jūlijam, kas ir tiesas noteiktais termiņš, lai kreditori un uzņēmuma akcionāri vienotos par tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plānu.

Otrkārt, jautājumus izraisa tiesībsargu pēkšņā izlēmība pēc gandrīz gadu ilgas kavēšanās. Kriminālprocess, kurā Liepājas metalurga akcionāriem tikai tagad piemērots aizdomās turētā statuss un drošības līdzeklis, sākts jau gandrīz pirms gada – pērnajā augustā pēc mazākuma akcionāra Kirova Lipmana iesnieguma, atsaucoties uz policiju, jau šā gada sākumā ziņoja Pietiek. Kratīšanas akcionāru darba un dzīvesvietās tika veiktas tikai šā gada maijā, un tālākie procesuālie lēmumi pieņemti tikai pēc diviem mēnešiem.

Valdībā 2. jūlijā skatītajā noslepenotajā ziņojumā par stāvokli Liepājas metalurgā uzsvērts, ka TAP, par kuru kreditoriem un uzņēmuma esošajiem akcionāriem jāvienojas līdz 26. jūlijam, ir uzskatāms par kreditoru klubam izdevīgāku, nekā arī iespējamais maksātnespējas process, tomēr tikai pie nosacījuma, “ja kreditoru klubam ir pilnīga uzticēšanās uzņēmuma vadībai”.

“Līdz ar to, ja TAP tiek izvēlēts kā viens no uzņēmuma turpmākās darbības scenārijiem, kreditoru klubam ir ieteicams pieprasīt uzņēmuma vadības sastāva izmaiņas pirms TAP apstiprināšanas, ja šādas izmaiņas tiek atzītas par nepieciešamām,” teikts valdības aiz slēgtām durvīm skatītajā dokumentā, kas nonācis Pietiek rīcībā.

Novērtē šo rakstu:

0
0