Menu
Pilnā versija
Foto

Tiesu aizgaldu tradīcijas

Lauris Galiņš · 30.10.2024. · Komentāri (35)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Bezkompromisa tiesiskums ir izdilis tik tālu, ka mūsdienu tiesas līmenī par godīgu tiesnesi varētu saukt pat tādu, kurš, saņemot dāvanas no Pētera 500 EUR un Ķenča 1000 EUR, atdodot Ķencim starpību 500 EUR, nolemtu tiesāt godīgi. Šis stāsts, vadoties pat pēc augstākminētās alegorijas, neatainos pat šī zemā standarta godīgumu, bet parādīs, ar kādu ķēķi ir jārēķinās tiem, kas cer uz godīgu tiesu Latvijā.  

12 gadu senu notikumu rezultātā cilvēks ir ne tikai zaudējis īpašumu, bet palicis parādā pircējam tieši tik, cik bija jābūt pirmajai iemaksai par īpašumu, jo tā tika noformēta ne vien kā īpašuma  pirkums, bet vienlaicīgi kā aizdevums, turklāt viņš bija spiests segt komunālos parādus un saistības pret banku un nodot īpašumu pircējai, no kuras nav saņēmis ne centu.  Tiesas ieskatā pircēja, no pārdevēja pērkot īpašumu, naudu var maksāt pati sev un arī aizdot naudu var, to pārskaitot pati sev.

Notikumu fabula: lasot līgumus, cilvēki pievērš uzmanību tekstam, bet kurš pievērš uzmanību konta numuram nesakritībai tekstā? Tikai Latvijas tiesas par likumīgu var atzīt līgumus, kur Pircējs, pērkot īpašumu no Pārdevēja, pirkuma maksu var pārskaitīt pats sev, jo Līgumā norādītais konta numurs, uz kuru pārskaitāma nauda, ir Pārdevēja, nevis Pircēja; bet tas Pircējam ir vēl par maz, tā pati sev pārskaitītā nauda ar atsevišķu līgumu vienlaicīgi tiek noformēta arī kā aizdevums, kurš arī ir pārskaitāms uz to pašu bankas kontu sev pašam, bet vēlāk tiek piedzīts no Pārdevēja. Latvijas tiesām der jebkas, ja vien spriedējam ir kāda interese vai labas attiecības ar kādas puses advokātu.

Tiesai nekas no augstākminētā neliekās aizdomīgs, pat tas, ka Pircējs no iepriekš nepazīstama cilvēka vienlaicīgi gan pērk dzīvokli, gan tajā pašā dienā un laikā aizdod naudu kā labam paziņam, un kāpēc gan nepirkt un neaizdot, ja reiz nauda jāaizdod pašam sev un pirkuma maksa arī jāpārskaita pašam sev uz savu kontu, - faktiski nekāda nauda nav nevienam jādod, jo abu līgumu pamatā ir viens un tas pats maksājuma uzdevums  par vienu un to pašu summu

Vienīgais kas tādam Pircējam ir nepieciešams, -  Īpašnieks, kurš neiedziļinās Pircēja sagatavoto līgumu saturā, domājot, ka kopā ar īpašumu viņš ir nodevis visas saistības Pircējam, kā arī policisti un prokurori, kuru vidū cietās algas dēļ vērtīgākie ir tie, kas ir lojāli priekšniekiem un, neradot tiem lieku darbu, tiek vērtēti pēc atteikumu rakstītprasmes, prasmes melnu pasniegt par baltu, bet, kad vajag, prot arī baltu padarīt par melnu.

Zemāk norādītais spriedums uzskatāmi parāda mūsdienu tiesu līmeni un spriestspēju pēc vajadzības, papildus spriedumā norādītajam var vien norādīt uz to, ka tiesa pēc vajadzības (kad nav pierādījumu) atsaucas uz nesošām norunām, neesošiem maksājumiem un saistībām, to skaitā pieaicinot kā trešo personu banku, citiem vārdiem, kāda mutiski izteikti meli ir uzskatīti par patiesību, bet fakti, to skaitā maksājumi, kas izriet no rakstiskiem pierādījumiem un saistībām, ir ignorēti.

Tiesnese, izskatot lietu, nesaskatīja interešu konfliktu tajā, ka viņas (tiesneses) vīrs ilglaicīgi ir bijis pretējās puses pārstāves kolēģis, un izlikās nezinot to, ka šī pārstāve ir ieņēmusi viņas iesildīto krēslu (vietu) valsts iestādē pēc tam, kad tiesnese aizdevās darba gaitās uz tiesu. Tam visam kronis ir tas, ka šīs pārstāves vīrs ir tiesu administrācijas vadošs darbinieks, bet pati pārstāve ir pilnas slodzes valsts iestādes vadoša darbiniece, kas darbu spēj apvienot ar haltūrām tiesā, daba laikā pārstāvot privātas intereses.
Taisnības labad gan jāmin, ka pārstāve pēdējā tiesas sēdē nepiedalījās, jo tika nomainīta pret Gulami lietu kūrējošiem pārstāvjiem, kad interešu konflikts tapa zināms...

Novērtē šo rakstu:

109
1