Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kādas tiesu izpildītājas rīkota parādnieka nekustamā īpašuma izsole paredz fantastisku iespēju – gadījumā, ja izsoles uzvarētājs laikā nesamaksā nosolīto summu (un šādi gadījumi nav reti), izsolīto īpašumu par sākumcenu, kas ir daudz zemāka nekā tā tirgus vērtība, var iegūt kreditors. Tādējādi vairāk nekā 17 hektārus zemes Baldones novadā var iegūt par 13 tūkstošiem eiro.

Par tiesu izpildītājas Sandras Rundeles rīkoto parādniekam piederoša nekustamā īpašuma izsoli Pietiek informēja kāds lasītājs. “Zinu, ka tieslietu sistēma mums nav ideāla, bet, ka tādas nekaunības notiek vēl šobrīd, tas pārsteidz. Ar šādiem izsoles noteikumiem tās var vispār nerīkot, vienkārši uzreiz atdot visu kreditoriem pa brīvu, kā šajā gadījumā par kredīta (droši vien kaut kāda ātrā) summu, kas parasti ir daudz mazāka par īpašuma vērtību,” sašutumu pauž lasītājs.

Izsoles nolikums paredz, ka gadījumā, ja nosolītājs noteiktajā laikā nesamaksā visu summu, un arī pārējie izsoles dalībnieki atsakās vai nesamaksā nosolīto summu, tad īpašumu par izsoles sākuma cenu – 13 tūkstošiem eiro sev var paturēt kreditori.

Tas, ka īpašums ir daudz vērtīgāks, noprotams jau no uzliktās hipotēkas summas. Par labu SIA “Bauskas investīcijas” uz īpašumu – 17 hektāriem zemes Baldones novadā 2015.gadā reģistrēta 30 tūkstošu eiro liela hipotēka.

Ar pašu tiesu izpildītāju Pietiek dienas laikā sazināties neizdevās. Pašlaik gan noliktā izsole ir atcelta, un jauns izsoles datums nav noteikts.

Novērtē šo rakstu:

11
0