Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    7   6   5   4   3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ome

10.08.2020. 02:11

»

VNO

Ome, tu melo. PSRsā nebija nopērkamas vieglās mašinās ar dīzeļdzinējiem


Es vēlreiz atvainojos par man pieļauto kļūdu. Tā degviela, ko nopirku par 7 kap/litrā, bija benzīns.

Atbildēt

Tutù

09.08.2020. 10:08

Viesnìcas bija praktiski nedabùjamas ko tas dod, ka lètas. Praktiski visa darba dokumentàcija bija krieviski.

Atbildēt

Janis

28.07.2020. 16:16

Tas ir ja skatas taadaa kontekstaa.
Es skatos uz to savadak_pirms latvija tika okupeta mes bijam top 7.bagataka valsts eiropaa.Tad LV dzivoja ap 80% latviesu.Mums bija lats atbalstits pret zeltu,mums bjja maza valsts parvalde utt utt
Un socialisms so visu iznicinaja,parkrievoja Latviju.
Pec 1991.gada mums palika viss tas cccp mantojums_cekisti,korupcija,lielaa birokratija un tas veel ir lidz sodienai.
Principaa tie kas tagad ir bijusi vacija,anglijaa,niderlande,zviedrijaa_teoretiski mums tagad vajadzeja buut attistiibas liimenim,bet pateicoties shim socialismam re kur mes esam.
Mes esam 50 gadu okupacijas laikaa pazaudejusi ap 300miljardi $$$ ekonomisko attistibu.

Un tagad slaveet ka ccccp ir apmeeram labakais kas ar latviju noticis..???:D
Igaunija jau sen izroteeja no valsts paarvaldes visus bijusos cccp darbiniekus un izroteeja to domaasanu no valsts paarvaldes.
Paskataties 2018.gada youtube video kur kaimins staigaa ar kameru un jautaa vai esst bijusi komunisti un tad veel saeimaa sedeja 34 vecie komunisti,nu ko jus gribat,ja valsti vada vecie komunisti.
Vel kadi 20_30 gadi vajadzigi lai to domasanu nomainitu.
Esmu runajis ar vairakiem zviedru uznemejiem un vinji visi kaa viens saka_jums te bijis 50 gadu komunisms un var maniit ilgterminja sekas.Kad ar Zviedriem runaju tad sajuuta taada,ka vinji saprot kur latviesi ir bijushi un kas vinjiem ticis atnjemts,liekas taada veesturiska piederiba viens otram bijusi.

Atbildēt

ome

27.07.2020. 18:08

»

žanis

Interesanti, kas tas bija par krievu autiņu kas rūca ar dīzeļdegvielu 80 gadā


Atvainojos! Tas bija benzīns, bet ne dīzeļdegviela.

Atbildēt

ome

26.07.2020. 05:01

Pilnīgi pareizi raksta autors apraksta dzīvi sociālismā. Tam par pamatu varu aprakstīt manas pirmās mašīnas pirkšanu. Stāvēju uzņēmuma rindā uz mašīnu kurā strādājām abi ar vīru pēc augstskolas beigšanas. Tad izglītība bija bez maksas un vē maksāja stipendiju augstskolās. Naudu krājām pamazām , tad nebija nekāda inflācija. Mašīnu nopirkām 1980. gadā un piepildījām bāku ar dīzeļdegvielu par 7 kapeikām litrā. Tā bija un es priecājos, ka dzīvoju Tajā laikā.

Atbildēt

Latviete

26.07.2020. 04:34

Patiess raksts. Es dzīvoju Tajā laikā un varu to pilnīgi apliecināt. Žēl, ka tādu cilvēku paliek arvien mazāk, bet jaunie uzskata, ka tie ir meli. Tā bija kā rakstā autors ir aprakstījis. Es priecājos, ka man bija iespēja dzīvot sociālismā.

Atbildēt

pajoliņš

23.07.2020. 10:56

Bet kāpēc toreiz robežu sargāja no pašu cilvēkiem nevis no iebraucējiem?

Atbildēt

ansis

19.07.2020. 20:30

putina aģents tas autors

Atbildēt

deģenerātam

13.07.2020. 12:01

»

TAGAD nav tautību

TOREIZ bja latvieši, krievi, ukraiņi, tatāri, gruzīni un citi, bet TADAD - ir tikai LATVIEŠVALODĪGIE un KREIEVVALODĪGIE: ko gribēji, to dabūji...


Neviens tevi nespiež būt krievam. Atrodi savas saknes, atgūsti cilvēka seju un esi civilizētas tautas pārstāvis!

Atbildēt

padomju vara

13.07.2020. 11:59

»

Tu duriķis?

Tu neko nejēdz no dzīves. Ja gribi pateikt kas ir, bija slikti, salīdzini tautas pieaugumu, veselību, izglītību, drošību un tiesiskumu tiesās, tiesu varā vispār. Tagad tiesiskums ir tikai MAFIJAI, organzētajai noziedzībai, naudai, naudai un naudai...


Noslepkavoja 70 miljonus savu pilsoņu. Nepatīk pederastiem dzīve Latvijā, variet vākties uz sev mīļo Krieviju un nesmirdēt šeit. No PSRS nevarēja nomukt

Atbildēt

to var skaidri redzēt ka

13.07.2020. 00:04

»

Archa

Padomju sistēmu tika radīja un vadīja neizglīti un amorāli parazīti...


tu esi neizglītots amorāls parazīts.

Atbildēt

> bidlai

13.07.2020. 00:01

»

bidlai

tevi tomēr aizķēra


tev tomēr nepieleca atkal kā jau bidlai

Atbildēt

Archa

12.07.2020. 13:20

»

Meli, pie tam klaji


Padomju sistēmu tika radīja un vadīja neizglīti un amorāli parazīti.
To apliecina atpalikusi tehnoloģija gan rūpniecībā, gan lauksaimniecībā, gan arī pašās vadības sistēmās.
Paies vēl vismaz 20 gadi, lai Latvija atbrīvotos no šīs sliktās izglītības, necilvēcīgas ētikas un morāles atlikumiem.

Atbildēt

Arturs

12.07.2020. 13:12

Neiedziļinoties detaļās, tāds mazizglītota sociālajās un lietišķajās zinātnēs padomju cilvēka murgs.
Labi ka tādi jampampiņi vairs nav pie varas kā pie mūsu austrumu kaimiņiem, kurus mēs esam apdzinuši kādas 4-6 reizes vadības sistēmu efektivitātē pie vienādiem sàkuma apstākļiem 1990. Gadā.

Atbildēt

Tu duriķis?

11.07.2020. 13:15

»

to A.K.

Priekš padomijas fanotājiem tūlīt tiks atjaunota KPSFR, ar visiem lāģeriem, deficītu, barakām un visu pārējo, tā kā welcome. Darbs visiem tiks nodrošināts, jo vienmēr vajadzēs izrakt kādu kanālu, vai uzbūvēt dzelzceļu, kas ved ne uz kurieni. Komentārus internetā arī vairs nevajadzēs rakstīt, jo rusnetā...


Tu neko nejēdz no dzīves. Ja gribi pateikt kas ir, bija slikti, salīdzini tautas pieaugumu, veselību, izglītību, drošību un tiesiskumu tiesās, tiesu varā vispār. Tagad tiesiskums ir tikai MAFIJAI, organzētajai noziedzībai, naudai, naudai un naudai.
Okupācija un tās zvērības, privilēģijas un sveškultūras ievazāšana - tas ir otrs jautājums, kuru neviens, arī autors neliela. Latvijā tautai ap 80% tiesiskuma nav pat tik cik melns aiz naga.

Atbildēt

TAGAD nav tautību

11.07.2020. 13:07

»

nu tad

nosauc vismaz dažus konkrētus pārkrievotus latviešus no tiem daudzajiem kas ir


TOREIZ bja latvieši, krievi, ukraiņi, tatāri, gruzīni un citi, bet TADAD - ir tikai LATVIEŠVALODĪGIE un KREIEVVALODĪGIE: ko gribēji, to dabūji.

Šī, minētā iemesla dēļ, Latvijas varas elite pieskaņojoties un pielāgojoties krimināli - čekistiskam Latvjas (un Krievijas impērijas arī) dalījumam , sašķeļot Latviju gaktiski - krievi un latvieši un likvidēja pasē tautību.

Ģeniāls čekistu stukaču varas risinājums.

Atbildēt

Maigonis

10.07.2020. 18:43

Pusē apnika lasīt to murgu. Nezinu kurā padomijā šis puisis dzīvoja, bet palasot liekās ka bijām dažādās? Tik naivi un lētticīgi spriedelējumi....

Atbildēt

šarikov, nerej uz švonderu

10.07.2020. 17:34

»

švonderi grib sagraut ASV

un visi labprāt emigrētu uz turieni.. Tāda idiotu 'loģika


tava idiotu loģika nevienam neinteresē.

Atbildēt

varētu padomāt, ka

10.07.2020. 17:32

»

ar ko tad gribi biedroties

netapa skaidrs. Tāds nodevējs biški esi, ja švonderam rokā ierocis, tad biedrojies


tu pilnīgi neadekvāti atļaujies savas ģenētiski izdzimušā biški nodevēja un švonderbiedra negācijas piedēvēt normāliem cilvēkiem. Šī iemesla dēļ (arī, t.sk.) tev būtu visnotaļ lietderīgi konsekventi ievērot sava psihoterapeita norādījumus un regulāri lietot izrakstītās stiprās zāles. Pretējā gadījumā - pats taču redzi, ka ar savām mentālā invalīda neskaidrībām atkal esi izgāzies kā veca sēta, pie tam vēl publiskajā telpā.

Atbildēt

nauda atņemama

10.07.2020. 10:49

»

švonderi grib sagraut ASV

un visi labprāt emigrētu uz turieni.. Tāda idiotu 'loģika


Kā noziedzīgi iegūti līdzekļi, piemēram par čečeniem, tatāriem, baškīriem un Sibīrijas tautām nolaupīto naftu, ņenciem nolaupīto gāzi, jakutiem dimantus utt, kas tiks atdota, kad paverdzinātās tautas būs atjaunojušas suverenitāti pār savām teritorijām.
Par to, ka Krievija ignorē starptautisko likumus, tai nedrīkst būt veto tiesības ANO, kuras faktiski bija zaudētas ar PSRS sabrukšanu.

Atbildēt

ar ko tad gribi biedroties

10.07.2020. 07:03

»

CENZĒTS (un politiski represēts)

...


netapa skaidrs. Tāds nodevējs biški esi, ja švonderam rokā ierocis, tad biedrojies?

Atbildēt

švonderi grib sagraut ASV

09.07.2020. 17:57

»

ko variet ņemties, deģenerāti?

Ieviesiet sankcijas pret ASV un ES un iesaldējiet viņu līdzekļus, kas glabājas Krievijas bankās, neļaujiet viņu līderiem turēt savas ģimenes un skolot bērnus Krievijā...


un visi labprāt emigrētu uz turieni.. Tāda idiotu 'loģika'.
Ja krievija neatzīst starptautiskos likumus, tad visa nauda, kas ārpus krievijas viņiem atņemama.

Atbildēt

09.07.2020. 16:59

»

tiešām

Ar izvēli nebija jānopūlas. Pirka to, ko tobrīd varēja dabūt


agrāk pensionāriem nebija jāizvēlas - pirkt ārsta izrakstītas zāles vai pārtiku - jā, kā šodien atceros, vecmāmiņām nebija jāizvēlas - vienai pensija bija 18 rubļi, otrai 22 rubļi(1970.gadu beigas).Viena vecmāmiņa lietoja zāles alveja+medus+šņabja uzlējums,otra neko nelietoja, nekādas zāles,jo analgīns,oleteterīns,korvalols,citramons šādos gadījumos nepalīdzēja, bija kliba, deformētu muguru,stīva no smagā darba Sibīrijā un kolhozu celšanas Latvijā.Bezmaksas medicīna - jokojat vai?Kā tad konvertiņu pasākumi sākās????Tikai tajos "brīnišķīgajos, bezmaksas medicīnas laikos".Varbūt atcerēsimies, kā zobus bērniem laboja skolās - medmāsiņa turēja galvu, lai netirinātos, kad kanālus bez narkozes tīrīja.Un nevajag par tehnoloģisko attīstību - Rietumos vienu vienīgu veļasmašīnu modeli,bez izmaiņām neražoja 40 gadus no vietas(Rīga-18? vai kkā tmldz).Bet šī sadzīviskā puse galīgi nebija galvenā - galvenā ir personīgā brīvība izvēlēties, kam ticēt, kur dzīvot, ko darīt, ko padomijā nevarēja.

Atbildēt

nu

09.07.2020. 16:38

to Dievinu melīgus kretīnus, šis noteikti saņem aldziņu kaut kur kaimiņos... Piedzīvoju tos laikus, neko neesmu aizmirsis un varu pilnīgi noteikti pateikt, ka šis ir demagoģijas un melu/puspatiesību pilns aģitācijas rakstelis!
Njāa, izlasīju rakstu ne līdz galam un domāju, vai mēģināt ko rakstīt, jo arī pirmie 20+ gadi pagāja tajā iekārtā, bet kā teikts -kādiem dzīvniekiem pērles kaisīt nevajadzētu.Stulbāks nekas pēdējā laikā nav lasīts.

Atbildēt

josis

09.07.2020. 14:30

murgains faktu savārstījums un muldēšana

Atbildēt

informācijai

09.07.2020. 09:58

»

arī tikai informācijai

Kad Ķīna sāks nest demokrātiju pasaulē un visi tirgos juaņos, tad arī IKP būs lielāks


50 miljoni food stamp saņēmēju ir liels ASV demokrātu partijas komunistu un pederastu sasniegums. Trampa kungs 3 gados 6 miljonus parazītu, kas saņēma talonus, padarīja par nodokļu maksātājiem. Padumjā vara ir izaudzinājusi veselu paaudzi, kura lepojās, ka prot "nosačkot" (proti: piedalīties grupveida seksā un neko nedarīt, bet pēc tam stāstīt, ka iespraudis ikvienā caurumā).

Atbildēt

tikai

09.07.2020. 09:23

Pūloties rakstīt "objektīvus",analītiskus rakstus par neseno vēsturi nevajag lietot alkoholiskos dzērienus kā stimulu.:DDDD

Atbildēt

arī tikai informācijai

09.07.2020. 07:34

»

tikai informācijai

Ķīnas IKP uz vienu iedzīvotāju ir mazāks nekā Latvijā


Kad Ķīna sāks nest demokrātiju pasaulē un visi tirgos juaņos, tad arī IKP būs lielāks
Kautgan laikam arī tad Ķīnā būs daudz nabagu. Piemēram, ASV ar lielo IKP, no 350 miljoniem 50 ir spiesti izmantot pārtikal talonus, lai nenomirt badā

Atbildēt

Aksels

08.07.2020. 19:41

Tādu demagoģiju sen nebiju lasijis.Pārstāvu tos piesauktos 50.gadniekus.Pamatojums...man un maniem bērniem ir brīva izvēle,celt šo valsti vai klausīties kadišus.Ir jau te absurdu koncentrācija,bet tā ir loģiska:cēloņi(PSRS)un sekas.Par padomju zagto tehniku būtu labāk paklusējis,kadiš.Musulmanis,ja?

Atbildēt

tikai informācijai

08.07.2020. 17:55

»

100 punkti tu Ķīnā neesi bijis. Stāsti pasakas no bildītēm, kuras tev pirms parādīt atlasīja


Ķīnas IKP uz vienu iedzīvotāju ir mazāks nekā Latvijā!

Atbildēt

ko variet ņemties, deģenerāti?

08.07.2020. 17:32

»

Pret Venecuelu ir ieviestas drūmākās sankcijas. Kā arī nozagti (cēli saukti par iesaldētiem) desmitiem miljardu $ bankās


Ieviesiet sankcijas pret ASV un ES un iesaldējiet viņu līdzekļus, kas glabājas Krievijas bankās, neļaujiet viņu līderiem turēt savas ģimenes un skolot bērnus Krievijā!
Nez kāpēc Kanādai, kurai nav savi atomieroči un kur ir nepilni 40 miljoni iedzīvotāju, ASV netīko atņemt tās naftu, zeltu un urānu paverdzināt tās tautu un neievieš pret to sankcijas?
Kostarikai vispār nav savas armijas un tai nav jātērē 80% sava budžeta, lai sapirktos krievu tankus.
Venecuēlai nekas nav nozagts un iesaldēts. Iesaldēti ir līdzekļi, kurus prokremliskais izdzimtenis, narkobarons Maduro, varētu izmantot karā pret paša tautu.

Atbildēt

08.07.2020. 16:37

»

U fo

autors ir reāls sovoku pāķis, kurš melo un pinas pretrunās...


100 punkti tu Ķīnā neesi bijis. Stāsti pasakas no bildītēm, kuras tev pirms parādīt atlasīja

Atbildēt

youtube

08.07.2020. 14:38

СССР: ОТКУДА ВЗЯЛИСЬ ТЕХНОЛОГИИ?

Atbildēt

to A.K.

08.07.2020. 13:41

»

A.K.

Lai slavēta mūsdienu Latvijas brīvība! Cik labi ir būt brīvam no savas valdības, no savas naudas,veselīgas pārtikas, bezmaksas izglītības, bezmaksas medicīnas, no robežām, teritorijas, labi apmaksātām darba vietām, garantēta darba un nodrošinātām vecumdienām! Cik labi būt brīvam no taisnīgām tautas ...


Priekš padomijas fanotājiem tūlīt tiks atjaunota KPSFR, ar visiem lāģeriem, deficītu, barakām un visu pārējo, tā kā welcome. Darbs visiem tiks nodrošināts, jo vienmēr vajadzēs izrakt kādu kanālu, vai uzbūvēt dzelzceļu, kas ved ne uz kurieni. Komentārus internetā arī vairs nevajadzēs rakstīt, jo rusnetā tādi nebūs paredzēti. Sadomāsi uzlikt satelīta antenu, lai painteresētos, kā tur kapitālisms pūst, domāju, tevi nošaus par 58 pantu.

Atbildēt

plānprātiņam

08.07.2020. 13:31

»

A.K.

Sociālistiska valsts visvairāk nepatīk parazītiem, jo samazina viņu parazitēšanas iespējas. Bet, attiecībā uz "Latviešiem un pārējiem homo sapiens padomju vara ir organiski nepieņemama." - tas būs klaji melots. Skatīt "+" un "-" bilanci raksta apakšā


Viss, kas uz planētas ir radīts, to paveikuši kapitālisti - "parazīti". Padumjā vara (lasi: krievi) bija spējīga tikai kaut ko nokopēt, kas mūsdienu apstākļos jau vairs nav iespējams, kaut ko uztaisīt paši, nespēj. Pietiek, tikai pavērot, kā tehnoloģiski ne pašas attīstītākās Turcijas droni Sīrijā un Lībijā ar 50 000 vērtām raķetēm iznīcina no 15 000 000 - 300 000 000 dārgos krievu izslavētos Pancerus un S-300 un S-400, kas paredzēti aizsargāt pret uzbrukumiem no gaisa. Lielisks zociālisma piemērs ir Venecuēla, kur par cītīgu kalpošanu Maduro, karavīrus prēmē ar tualetes papīra rullīšiem.

Atbildēt

A.K.

08.07.2020. 13:26

»

U fo

autors ir reāls sovoku pāķis, kurš melo un pinas pretrunās...


Lai slavēta mūsdienu Latvijas brīvība! Cik labi ir būt brīvam no savas valdības, no savas naudas,veselīgas pārtikas, bezmaksas izglītības, bezmaksas medicīnas, no robežām, teritorijas, labi apmaksātām darba vietām, garantēta darba un nodrošinātām vecumdienām! Cik labi būt brīvam no taisnīgām tautas tiesām un iespējas nodzīvot mierīgu un pārtikušu dzīvi savā Dzimtenē!Cik labi būt brīvam no garantētām īpašumtiesībām uz savu māju! Slava komercfirmas LV dibinātājiem un viņu sulaiņiem!

Atbildēt

U fo

08.07.2020. 13:14

9) "[...]Vīriešiem publiski rādīt savus celīšus, atrodoties sabiedriskā vietā īsbiksītēs jeb šortos, nebija pieņemts[...]"
----------
pirmkārt, šorti bija deficīts, otrkārt - ja kāds tos uzšuva , tad uzreiz dabūja skaidroties par kapitālistisko uzvedību vietējā raikomā, partkomā... visiem padomju ļaudīm vajadzēja nēsāt vienādi nesmukas pelēkas drēbes, kā zonā... normālas drēbes bija deficīts, sk. tā laika foto no realitātes, kādus drausmīgi negaumīgus apģērbus toreiz nēsāja CCCP... bet autoram iesaku iepazīties, kas bija CCCP laikos "stiļagi"...

10) "[...]Pretēji mūsdienu klišejām par “sovoku” restorāni un kafejnīcas pārsvarā bija augstā līmenī[...]"
---------------
šis sovoku mudaks neko vairāk par pārvārītiem pelmeņiem etiķī savā mūžā nav ēdis... lai google pameklē, ir to laiku padomju restrānu šefpavāru atmiņas, kā pārtikas deficīta apstākļos tika vārītas "cirvja zupas", t.i. ēdieni bija visnotaļ nabadzīgi, oficianti zaglīgi, bet šveicari laida restorānā tikai par kukuli naudā....restorānus ar to uzcenojumiem varēja atļauties tikai spekuļanti farcovščiki, partjiici nomenklaturščiki un vertuhaji... autors bija kurš no tiem?

11) "[...]atļaušos teikt, ka “vidējā restorānā” gan apkalpošana, gan ēdienu kvalitāte, gan interjers bija atbilstošs mūsdienu augstas klases restorāna prasībām[...]"
---------------
skaidrs, autors ir padomju laiku farcovščiks, kurš restorānā zaga paiku, apskaitīja apmeklētājus... no apkalpošanas kultūras tur nebija nekā tāpar kā no ēdienu kvalitātes... autoram ir obšepita ieradumi...

12) "[...}varēja atļauties gandrīz katrs darba cilvēks, kurpretī šodien apmeklēt augstas klases restorānu, kur rēķins sniedzas simtos, var vien retais[..}"
--------------
sovoku apdolbītais turpin pretrunas - padomju cilvēks saņēma 120rubļis mēnesī... 15 rubļi kukulis šveicaram par ieeju, ap 50 rubļu daudz maz normāls ēdiens 3 personām... vārdu sakot, par mēneša algu varēja aiziet 2,5reizes uz restorānu, lai izbaudītu pēc būtības junk food līmeņa paiku, bezgaumīgā padomju interjerā...

13) "[...]Padomju laikā kas tāds nebija iespējams un pat iedomājams [...]arī likumdošana tās ierobežoja. Pediņus sodīja vai ārstēja piespiedu kārtā[...]"
--------------
autora sapnis... visus citādos sabāzt cietumā vai psihenē... ideāli, vai ne?

Atbildēt

U fo

08.07.2020. 13:13

5) "[...]Man bija ļoti interesanti un vērtīgi salīdzināt divu atšķirīgu ideoloģiju ietekmi uz cilvēku apziņu un attiecīgi dzīvi ilgstošā laika periodā. Salīdzinājums viennozīmīgi nebija par labu kapitālisma ideoloģijai, kur par preci tiek padarīts viss, tajā skaitā – cilvēka miesa, gods, pašcieņa... Pretstatā bija Ziemeļvjetnamas cilvēki, kuri cienīja sevi un citus[...]"
----------------
komunisti tik ļoti visus ciena un cienīja, ka noslepkavoja miljoniem tautiešu tik dēļ sociālās izcelsmes un izglītības - visās komunisma valstīs bija nežēlīgs stratocīds!!! Dzīvi palikušie tika veidoti par bezrakstura padevīgu baru - homo sovieticus....Boļševiki iznīcina citu cilvēku godu, cieņu, tiesības un dzīvības - bez tiesas....

6) "[...]Turpinot šo tēmu par morāli un ētiku, sniegšu dažus faktus. Protams, ir jāsaprot, ka es runāju par valsts vadlīnijām. Sadzīvē ne vienmēr tās tika ievērotas, bet pieļauju, ka cilvēka zemapziņā tās tomēr savu darbu darīja – veidoja tīrāku un tikumiskāku sabiedrību, pasargājot to no degradācijas un zemāko instinktu uzniršanas virspusē[...]"
--------------
šim sovoku atgremojumam nav ne mazākā cieņa pret nevainīgajiem boļševku noslepkavotajiem upuriem. Par ētiku CCCP laikos - pastāvēja totāla melu propaganda un dubultmorāles liekulīga sabiedrība... Tās valsts vadlīnijas bija formālas, virspusējas, kamēr ikdienā ik uz soļa bija meli, liekulība, zagšana....

7)"[...]Jāsaprot, ka cilvēka daba nav ideāla. Normālas valsts uzdevums ir kultivēt un atbalstīt labo cilvēkā, vienlaikus disciplinējot un ierobežojot cilvēka dabas tumšās puses izpausmes. Padomju Savienībā tā bija, izņemot ticības lietas[...]"
--------------
šim sovoku piedēklim laikam nav zināmas elementārās lietas, ka labo cilvēkā kā personībā attīsta ģimene... ja valsts institūcijas sāk aizvietot ģimeni, tas ir totalitārisms un Orvela dzīvnieku ferma... padomju disciplinēšana bija nemitīgās represijas un personības apspiešana...

8) "[...]PSRS “zelta” laiki bija saucamie Brežņeva laiki, un šajā periodā, ja arī dievbijība netika atbalstīta, tad arī nekādu represiju nebija. Vismaz – Latvijā[...]"
------------
šis sovoku mērglis reāli melo... čeka veica pamatīgas represijas pret ticīgajiem un baznīcu... sk. https://lv.wikipedia.org/wiki/Roberts_Em%C4%ABls_Feldmanis

Atbildēt

U fo

08.07.2020. 13:13

autors ir reāls sovoku pāķis, kurš melo un pinas pretrunās:
1) "padomju valstī liels uzsvars, resursi un darbs tika ieguldīti tieši labākas nākotnes vārdā[...] visi saprata un akceptēja to, ka saulainās nākotnes un nākamo paaudžu labklājības dēļ ir vērts pieciest pārejošas grūtības un neērtības".
--------
šis ir klasisks boļševiku demagoģijas melīguma jājamzirdziņš. Nav datu, ka viss tika ieguldīts labākai nākotnei, jo dokumenti liecina - lauvas tiesa CCCP aizgāja ieroču ražošanā,un tas viss uz soc.labklājības preču un pakalpojumu rēķina...
Nav arī datu, ka visi to akceptēja, bet ir fakti, ka bija elementāro saimniecības preču un pārtikas totāls un ilgs deficīts visu padomju laiku.

2)"[...]noniecinādami dzīvi “toreiz” tādēļ, ka nevarēja nopirkt automātisko veļas mazgājamo mašīnu vai mobilo telefonu. Tādu vienkārši vēl nebija nekur[...]"
----------
nevarēja nopirkt pat tualetes papīru, kuru CCCP uzsāka ražot tikai 1965.g., kaut kosmosā devās 1961.g.. Lai nopirktu mēbeles, bija jāstāv gadu rindā, tikpat ilgi krājot naudu. Bija pārtikas deficīts, nebija normālu apģērbu brīvā tirgošanā... CCCP veļas mašīnas bija frankenšteina parodija, salīdzinot pat ar rietumu padsmit gadu vecākiem modeļiem...

3) "[...]tas bija cits tehnoloģiju un tehnikas attīstības periods, un tā “mehāniski” salīdzināt ar mūsdienām gluži nevar[...]"
-------
CCCP bija nenormāli atpalikusi desmitgadēs salīdzinot ar tā laika rietumu sabiedrības labklājību un tās tehnoloģijām... kur nu vēl ar mūsdienām... Kad rietumos visi masveidā jau lietoja kalkulatorus kā ikdienu, CCCP skolās mācīja rīkoties ar skaitāmkauliņiem ...

4)"[...]Iespējams, ka, neiznīcinot iepriekšējo iekārtu/sistēmu, šodienas sasniegumi būtu visai ievērojami. Piemērs tam ir komunistiskā Ķīna[..]"
-----------
šim sovoku pāķim vajadzētu pastrādāt Ķīnā - tur faktiski proletariāts dzīvo darba ciematos -lēģeros. CCCP boļševisms bija liela, slēgta, totalitāra lēģera analogs... Nekādas brīvības vai personiskās iniciatīvas, tikai partijas diktāts.

Atbildēt

BERTA

08.07.2020. 12:59

»

Andrejs

100% piekrītu. Visu cieņu autoram par drosmi


50 UZ 50, NEBIJA GAN TĀ...

Atbildēt

VECENE

08.07.2020. 12:57

NU DAUDZ NEPATIESĪBAS...PARĀK DAUDZ....MAN IR 56 GADI.... ALGA MAN KA LABORANTEI BIJA 70 RUBĻI PĒC TAM PIELIKA 90 RUBLI, NEKĀDI 300....MANA MAMMA STRADĀJA PAR FARMACEITI, VINAS ALGA BIJA 120, PARTIKA BIJA SŪDĪGA, KĀ ATCEROS TĀS BAISĀS VISTAS KURU GALVENĀ SASTĀVDAĻA BIJA MILZĪGĀS KĀJAS AR NAGIEM, PĒC DESĀM SPECIĀLI BRAUCĀM UZ ŠAUĻIEM, MĀCIJOS JAUKTĀ SKLOLĀ BIJA PAŖKRIEVOŠANĀS GAN,GAN PAR GANSIEM LAMĀJA GAN SUNU VALODU PIEMINĒJA.....TIKAI NEVAJAG MULDĒT....AK JĀ 1980.GADĀ VIDENĒ LIKA NOGRIEZT ILGVIĻNUS...UN ČAĻIEM GAROS MATUS...

Atbildēt

Lapas:    7   6   5   4   3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: