Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Trīs robežsargi, kuri pagājušā gada rudenī dienesta vietā tika pieķerti dzērumā un atvaļināti no dienesta, ir vērsušies administratīvajā tiesā ar prasību par administratīvā akta atcelšanu.

Kā rāda publiski pieejamā tiesu informācija, ar prasību par administratīvā akta atcelšanu ir vērsušies Aigars Leonovičs, Edgars Surmovičs un Ilgonis Valainis. Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonu deklarāciju datu bāze rāda, ka visi trīs Valsts robežsardzes inspektori ir atbrīvoti no darba vienā dienā – 2018. gada 27. novembrī.

Valsts robežsardzes vadība nevēlas atklāt, kā bijušie robežsardzes darbinieki argumentē savu prasību par atlaišanas lēmuma atcelšanu, taču apliecina, ka visi trīs inspektori tiešām nav mierā ar šāda disciplinārsoda piemērošanu.

Kā skaidro Valsts robežsardze, pagājušā gada novembrī vienā no robežsardzes struktūrvienībām tikusi veikta robežnorīkojuma neplānotā pārbaude, kuras gaitā radās aizdomas, ka trīs robežsargi dienesta pienākumu izpildes vietā un laikā atrodas alkohola ietekmē.

Visi trīs robežsardzes inspektori atbilstoši normatīvajiem aktiem nogādāti medicīnas iestādē medicīniskās pārbaudes veikšanai alkohola ietekmes noteikšanai, kur konstatēts alkohola reibums. Tā smaguma pakāpi robežsardze neatklāj.

„Atrašanās dienestā alkohola ietekmes stāvoklī ir rupjš disciplinārpārkāpums, kā arī gan Valsts robežsardzes, gan valsts pārvaldes kopumā prestižu graujoša rīcība, tādējādi par šāda rakstura disciplinārpārkāpumiem tiek piemērots bargākais disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta,” savu nostāju šajā gadījumā argumentē Valsts robežsardze.

Tiesa, vairāki Pietiek lasītāji, kas ir ziņojuši par šo atgadījumu, ir norādījuši, ka dzeršana darba vietā esot tikai aisberga redzamā daļa, - patiesībā runa esot par nelegālo bēgļu pārvešanu pār robežu, kam par godu tad arī notikusi nelielā iedzeršana. Taču bēgļu vešanu nav bijis iespējams pierādīt.

Attēlā - pašreizējais Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Novērtē šo rakstu:

50
4