Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Cilvēks, kas, šķiet, tikai Latvijā var tikt dēvēts par ekonomikas ministru, piektdien nāca klajā ar megaskaļiem paziņojumiem par pusnacionālo aviokompāniju airBaltic. Tā šā gada pirmajos piecos mēnešos esot strādājusi ar 18 miljonu latu zaudējumiem un esot tuvu maksātnespējai. Tiešām traki, ja Artim Kamparam taisnība, taču, lai tas būtu skaidrāks, būtu jauki, ja ministrs būtu atbildējis – jeb vismaz nākamnedēļ atbildētu – uz kopumā trim sīkiem jautājumiem.

Pirmais – par aviokompānijas auditu, kuram esot bijis jābūt gatavam jau pirms mēneša un kurš visu varētu paskaidrot. Nekur nekas nav dzirdēts par valdības lēmumu ar šādu termiņu, taču, iespējams, to Kampara partijas biedra Dombrovska valdība noslepenojusi. Vienīgais, ko var atrast ziņu avotos, - ka marta sākumā valdība par šādu auditēšanu spriedusi.

Un te jautājums – ja reiz Kampara kungs visā nopietnībā vēlas divos mēnešos saņemt auditu par kompāniju, kuras gada apgrozījums ir 208 MILJONI latu, viņš noteikti var viegli paskaidrot, kāpēc viņa paša bēdīgi slavenajā firmā Ronis ar nedaudz vairāk kā 269 TŪKSTOŠU latu apgrozījumu it kā notiekošais audits, kura sakarā Kampars pērn nez no kā saņēmis viņam tik vajadzīgos 30 tūkstošus latu (ja ticēt paša izteikumiem), drīz jau svinēs gada jubileju?

Otrais – ministrs mums apgalvo, ka sabiedrībai esot tiesības zināt finansiālo situāciju airBaltic. Būtu tiešām interesanti uzzināt, kā Kampara kungs šķiro tās lietas, kas sabiedrībai ir jāzina (nu, piemēram, par to pašu airBaltic), un lietas, kur svarīgākas par visādu tur dumju sabiedrību tiesībām ir paša Kampara tiesības (nu, piemēram, no kurienes tad īsti ministrs pērn saņēma visus savus šaubīgos ienākumus – arī saistībā ar to pašu jau pieminēto savas firmiņas „auditu”)? Kāpēc saistībā ar personiskajām šeptēm izrādās, ka Kampars par sabiedrības interesēm neko nezina un arī negrib zināt?

Un trešais – ja reiz, kā Kampars apgalvo, sabiedrībai ir tiesības zināt par airBaltic finanšu situāciju un ja reiz šādi dati tiešām pastāv, kāpēc tad uz tiem nevar apskatīties? Citiem vārdiem: kāpēc galvenā valstiskā ekonomikas amatpersona tā vietā, lai noliktu priekšā nepārprotamus skaitļus, kā tas ekonomikas ministram pienāktos, vienkārši muld – un citādi to nenosaukt – par „satraucošu informāciju”? Tad kā – ir cipari vai nav ciparu?

Tiesa, piebildīšu: tie, protams, būtu jautājumi valstsvīram, bet ne nekompetentam balamutem, kurš gaidāmo vēlēšanu apjausmā acīmredzot izvirzījis mērķi apsteigt līdzšinējo muldēšanas čempionu Aināru Šleseru. Žēl tikai, ka no šīs balamutības valstij nebūt nekļūst labāk.

Novērtē šo rakstu:

0
0