Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis ir oficiāls informācijas pieprasījums, kas aizvadītās nedēļas beigās ir nodots nosūtīšanai Satversmes aizsardzības birojam (SAB) saistībā ar tā paziņojumu, nākot klajā ziņām, ka pašreizējā zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) biznesa partneris Krievijā nodarbojas ar kuģu būvi Krievijas kara flotes vajadzībām.

„Jūsu iestāde ir paziņojusi, ka tā „vērtē publiski izskanējušo informāciju, ka zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) partneris ražotnē "Piebalgas alus", Krievijas uzņēmējs Igors Šeheļevs būvē kuģus Krievijas armijai” un ka „SAB izskanējušo informāciju ir pieņēmis vērtēšanai”.

Saistībā ar šo publiskoto informāciju atbilstoši Iesniegumu likuma un Informācijas atklātības likuma normām vēlos no Jūsu iestādes saņemt šādu informāciju/atbildes uz šādiem jautājumiem:

1) vai Jūsu iestādei minētā informācija, kas jau ilgāku laiku ir bijusi publiski pieejama, iepriekš ir vai nav bijusi zināma?

2) ja minētā informācija Jūsu iestādei ir bijusi zināma jau iepriekš, tad kādu iemeslu dēļ Jūsu iestāde tagad paziņojusi, ka tā jau līdz šim zināmu informāciju tagad ir „pieņēmusi vērtēšanai”?

3) ja minētā informācija Jūsu iestādei nav bijusi zināma jau iepriekš, tad kā izskaidrojama šī nezināšana, ņemot vērā, ka šī informācija publiski ir bijusi pieejama jau ilgi un Jūsu iestādei, piešķirot pielaidi valsts noslēpumam (kāda ir piešķirta minētajam J. Dūklavam), ar likumu ir uzdots izvērtēt visu pieejamo informāciju par konkrēto personu?

Informācijas un atbilžu pēc būtības prettiesiskas nesniegšanas gadījumā vērsīšos ar pieteikumu administratīvajā tiesā. Precīzas normatīvo aktu normu neievērošanas gadījumā vērsīšos ar pieteikumu administratīvajā tiesā.

Lato Lapsa

Rīgā, 2018. gada 25. maijā.”

Novērtē šo rakstu:

186
4