Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Zinātnes pasauli ir pāršalkusi jauna sensācija. Starptautiska zinātnieku grupa ir nosūtījusi prominentajam žurnālam „Lancet” atklātu vēstuli, kurā apvaino Krievijas vakcīnas Sputņik V izstrādātājus efektivitātes datu falsificēšanā un vispārējā zinātniskās izstrādes procesa caurskatāmības trūkumā.

Starptautiskā zinātnieku grupa Sputņik V efektivitātes rezultātus, sekojot Rietumu politkorektuma standartiem, raksturoja kā „ļoti savdabīgus” (very peculiar) un „ļoti nejaušus” (highly coincidental).

Man kā ne-Rietumu, bet gan Austrumeiropas cilvēkam tā šķiet nevajadzīga liekvārdība. Pietiktu, ja vēstulē būtu uzrakstījuši, ka Maskava kārtējo reizi melo! Un tā būtu balta patiesība, jo pieredze rāda, ka putiniskais kleptokrātu režīms nedienas nespēj izdzīvot, kaut ko nenoviltojot, kaut ko nenozogot, kādu neiesēdinot „ķurķī” vai nenoindējot. Līdz ar to arī Sputņik V rezultātu viltošana iet roku rokā ar Kremļa nacionālo ideju – „melot, melot un vēlreiz melot!”.

Vienīgā atbilde, ko uz šo brīdi ir spējuši sniegt vakcīnas izstrādātāji Gamaleja institūtā, ir visu noraidīt, maļot tukšu gaisu, ka vakcīna atbilst visām prasībām. Protams! Ko gan citu varētu teikt no Kremļa rokas ēdošie Krievzemes pseidozinātnieki? Pateiks patiesību – riskēs dabūt Sputņik V vietā devu ar Novičoku!

Tāpat ir interesanti pavērot, ka Gamaleja institūts, neskatoties uz izskanējušajiem apvainojumiem, joprojām spītīgi atsakās publiskot savu pētījumu datus. Tātad kaut ko slēpj. Atgādināšu, ka Sputņik V efektivitāte ir propagandistu izdomas auglis, tas nekad nav bijis balstīts zinātniskos faktos, jo Krievija jau pašā sākumā paziņoja, ka šos datus publiskos tikai tad, kad pilnībā pabeigs vakcīnas pētījumus. Tātad tas varētu notikt arī pēc 5- 10 gadiem, kad par Covid-19 un Sputņik V visi jau sen būs aizmirsuši.

Un tagad padomājiet, kāds spēks ir tukšai muldēšanai (propagandai). Neviens objektīvs pētījums nav pierādījis Krievijas vakcīnas efektivitāti, pat valsts prezidents Putins atsakās kameras priekšā parādīt, ka ir sapotēts tieši ar Sputņik V, nevis amerikāņu ražoto Pfizer. Bet atrodas muļķi, kuri joprojām tic, ka vakcīna ir efektīva. Vēl jo vairāk, tic, ka vakcīna ir efektīvāka par Rietumos ražotajām.

Kāpēc? Ļoti vienkārši – „jo man tā pateica televizors”.

Novērtē šo rakstu:

76
48