Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Viena no Latvijas atpazīstamākajām jauniņajām „universālajām protestētājām” Selma Teodora Levrence (attēlā pa kreisi, blakus Edgara Jaunupa māsai) izsprukusi no kriminālprocesa par neslavas celšanu Nacionālajai apvienībai, paskaidrojumos policijai paziņojot – viņas paustais esot bijis tikai viedoklis, un viņai „nebija nekādas domas celt neslavu pret augstākminēto politisko partiju”.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē resoriskā pārbaude tika sākta šā gada aprīlī, kad Levrence, gaviļaini paziņojot par Nacionālās apvienības Twitter profila bloķēšanu, to atzīmēja ar šādu ierakstu: “Latvijas galēji labajai partijai, kurai ir saites ar nacistu teroristiem visā Eiropā un kura daudzus gadus ir bijusi vadošās koalīcijas daļa, beidzot ir apturēts tās konts Twitter.”

No šī ieraksta varēja noprast, ka S. Levrence publiski pauž apzināti nepatiesas ziņas par to, ka Nacionālajai apvienībai ir „saites ar nacistu teroristiem visā Eiropā”, kas būtu kvalificējams kā Krimināllikumā minēts noziegums – neslavas celšana.

Taču principiālā protestētāja paskaidrojumos policijai, kā izriet no tās lēmuma par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, savu principialitāti nolēmusi pieklusināt un no iepriekšējiem skaļajiem paziņojumiem faktiski atteikusies, - tas esot bijis tikai viņas viedoklis, nekas vairāk.

„2020.gada 02.jūlijā savā paskaidrojumā Selma Teodora Levrence paskaidroja, ka viņai pieder interneta vietnes “Twitter” konts (..) un vienā no saviem rakstiem Selma Teodora Levrence uzrakstīja savas domas un subjektīvu viedokli par partiju “Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK””. Selmai Teodorai Levrencei nebija nekādas domas celt neslavas celšanu pret augstākminēto politisko partiju, Selma Teodora Levrence vienīgi un, pamatojoties uz Latvijas Republikas Satversmes 100.pantu, izteica savu subjektīvu viedokli,” fiksēts policijas lēmumā nesākt kriminālprocesu.

Novērtē šo rakstu:

271
13