Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nila Ušakova vadītā Rīgas pašvaldība divu nedēļu laikā nav spējusi noskaidrot, kas īsti tās uzdevumā nodarbojas ar koku izzāģēšanu galvaspilsētā, un šīs informācijas apkopošanai un apstrādei esot vajadzīgs ilgāks laiks.

„Rīgas pilsētas būvvalde ir saņēmusi Jūsu 20.04.2018. iesniegumu (reģistrēts Rīgas domē 21.04.2018. ar Nr. RD-18-618-pi; turpmāk - Iesniegums) ar lūgumu sniegt informāciju par pašvaldības iestādēm un kapitālsabiedrībām, kas pašvaldības uzdevumā nodarbojas ar koku izzāģēšanu galvaspilsētas teritorijā.

Būvvalde informē, ka pamatojoties uz Informācijas atklātības likuma 14. panta pirmās daļas 3. punktu atbilde tiks sniegta līdz 21.05.2018., jo informācijas apkopošanai un apstrādei ir nepieciešams papildu laiks,” – šāda ir vienīgā atbilde, ko divu nedēļu laikā ir spējis sniegt Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Ingus Vircavs.

Ušakova vadītajai pašvaldībai 20. aprīlī tika pieprasīts sniegt pilnu informāciju par to, kas ir tās pašvaldības iestādes vai kapitālsabiedrības, kas pašvaldības uzdevumā nodarbojas ar koku izzāģēšanu galvaspilsētas teritorijā, par katru attiecīgo juridisko personu minot tās pilnu nosaukumu.

Tāpat pašvaldībai ir pieprasīts sniegt informāciju par to, cik gadījumos katra no šīm juridiskajām personām laikā posmā no 2017. gada 1. janvāra līdz 2018. gada 20. aprīlim ir veikusi koku izzāģēšanu galvaspilsētā.

Par katru gadījumu pašvaldībai pieprasīts sniegt datus par konkrētā koka nozāģēšanu precīzu vietu, konkrētās iznīcināšanas laiku (datums, laiks), šīs iznīcināšanas veicējiem (konkrētā domes struktūra vai kapitālsabiedrība, tās konkrētie darbinieki, par katru darbinieku minot vārdu, uzvārdu un ieņemamo amatu) un konkrētās nozāģēšanas pamatojumu.

Kā zināms, Ušakova vadītā pašvaldība ir iemantojusi bēdīgu slavu ar to, ka Rīgā nozāģēto koku skaits ir vairākkārt pārsniedzis jauniestādīto koku skaitu. Tāpat pašvaldības darbinieki pēdējā laikā vēl apšaubāmāku popularitāti guvuši, pa naktīm iznīcinot stādus, ko tukšajās koku dobēs ir iestādījuši aktīvisti.

Novērtē šo rakstu:

33
4